2019 m. liepos 19 d. 16:01 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Dėl dviračių tako kreipėsi į STT ir Valstybės kontrolę

(3)

Reklama

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kreipėsi į Valstybės kontrolę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl netinkamos valstybės turto priežiūros.

Neringos merui susirūpinimą kelią tarptautinės reikšmės objektas - per Kuršių neriją einantis dviračių takas Smiltynė-Nida. Šiandien situacija yra tokia, kad Lietuvos Respublikos nuosavybės teise priklausančio dviračių tako ruožus tarp Smiltynės ir Pervalkos patikėjimo teise tebevaldo nebeegzistuojanti valstybės įmonė „Klaipėdos regiono keliai" (Vyriausybės nutarimu įmonė buvo reorganizuota).

Į Valstybės kontrolę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą kreiptasi prašant pagal kompetenciją išnagrinėti, dėl kokių priežasčių valstybės turtas, t. y. dviračių tako Smiltynė - Nida atkarpos ruožai nuo Smiltynės (Klaipėda) iki Pervalkos (Neringa) iki šiol nėra perduotas valdyti jokiai valstybinei institucijai - turtu niekas nesirūpina ir neprižiūri, dėl to keliamas pavojus taku važiuojančių dviratininkų saugumui, jų sveikatai ir netgi gyvybei.

Taip pat prašoma ištirti, ar minimas turtas apgalvotai, ar dėl tariamo aplaidumo nebuvo įtrauktas į valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai" perduodamo turto sąrašą.

Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis kelia klausimą - galbūt turtas dėl apgailėtinos jo būklės sąmoningai nebuvo perduotas atitinkamai valstybės institucijai, siekiant jį pripažinti bešeimininkiu ir taip atsikratyti atsakomybės.

„Dviračių tako tarp Smiltynės ir Pervalkos būklė susirūpinimą šiandien kelia ne tik Neringos savivaldybei. Tako būkle skundžiasi daugybė pavienių keliautojų, turų operatoriai, asmenų grupės. Šiuo taku gausiai naudojasi užsienio šalių turistai, todėl šiandien jau kalbame ne tik apie Neringos, UNESCO saugomos Kuršių nerijos, bet ir Lietuvos įvaizdį bei tarptautinių įsipareigojimų nevykdymą. Tenka apgailestauti, kad vietoje tako tvarkybos darbų, jis padaromas, galbūt net tikslingai", nereikšmingu bešeimininkiu objektu", - sako savivaldybės meras D. Jasaitis.

Reklama

Neringos dviračių takas D10, einantis per Kuršių nerijos nacionalinį parką, yra atskira Pajūrio dviračių tako pietinė dalis, Europos dviračių takų tinklo, EuroVelo maršruto EV 10 - „Hanzos žiedas" ir Europos dviračių trasos R1 dalis, „EuroVelo Geležinės uždangos" dalis EV 13.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Virgis

2019-06-26   15:46

IP: 83.171.17.42

Apskritai su dviračių takais Lietuvoje yra klaiki padėtis. Visi agituoja sėst ant dviračio tik niekam neįdomu, o kaip tas dviratininkas jaučiasi,jeigu nėra tų dviračio takų arba jie visiškai nesaugūs.Baisiausia situacija tai užmiesčiuose. Ten dviratininkai visiškai užmiršti.Nors ir atliekami kelių rekonstrukcijos darbai ,bet apie dviratininkus ten visiškai niekas nekalba.Jie važiuodami viename kelyje su mašinomis -rizikuoja gyvybe bet kuriuo momentu.Juk dažnai su dviračiais norėtų išriedėti tėvai su vaikais o dėl tokios padėties keliuose tenka planus keisti.

Vaidas

2019-06-26   13:07

IP: 193.219.76.244

Dviračių takas iki Plazės ežerėlio iš viso staiga tapo važiuojamu keliu. O buvo pažadai - ten stovintis naujas namas esą neteisėtas, firmoms kurios "rado" toj vietoj senų sodybos liekanų" (žodžiu tris akmenis) esą iškeltos bylos. Viskas šnipštas. Klaipėdos savivaldybė šiuo požiūriu taip pat mano nuomone "neįgali" kovot su piktnaudžiautojais. O namai draudžiamose teritorijose toliau dygsta, o dviračių takai tampa keliais... ir taip nuolat.

Taip...

2019-06-26   11:47

IP: 88.119.130.131

Apie niokojamus takus skaitytojai ispejo visus ka galima, bet jokios reakcijos is niekur nebuvo !!! Ne mano zirniai, ne mano pup[os..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Neringos savivaldybės administracija įpareigota imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai...

Neringos savivaldybė sieks užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai nuotrauka, foto

Sekmadienį Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai...

Neringos bendruomenės nariu tapo Valdas Adamkus nuotrauka, foto

„Nemiegu naktimis“, – neslepia Neringos meras Darius Jasaitis, kuriam galvos skausmu tapo...

Neringos meras dėl „Agilos“ statybų nemiega naktimis nuotrauka, foto

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui sekmadienį suteikiamas Neringos miesto Garbės piliečio vardas.

V. Adamkui - Neringos miesto Garbės piliečio vardas nuotrauka, foto

Šeštadienį - šventė paplūdimio futbolo mėgėjams nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį Klaipėdos neįgaliųjų paplūdimyje (Pamario g. 8) vyksiantis "Švyturio" taurės paplūdimio futbolo...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Klaipėda, Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Klaipėdiečiai kviečia į 2020 metų festivalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vokietijos Frankenbergo mieste startavo 56-asis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, sukvietęs beveik...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...