2020 m. liepos 8 d. 18:12 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Daugiau koronaviruso atvejų nenustatyta

2020-05-26, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Daugiau koronaviruso atvejų nenustatyta nuotrauka, foto

SAUGU. Neringoje išlieka vienintelis patvirtintas koronaviruso atvejis.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Neringoje daugiau koronaviruso atvejų nenustatyta - praėjusią savaitę COVID-19 tyrimas iš nosiaryklės atliktas paskutiniajam asmeniui, kontaktavusiam su juodkrantiškiu, kuriam nustatytas pirmasis ir vienintelis koronaviruso atvejis kurorte.

Bendradarbiaujant Neringos savivaldybei ir kitoms kurorto institucijoms su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, COVID-19 tyrimai iš nosiaryklės atlikti iš viso 35 juodkrantiškiams - visi atsakymai neigiami. Koronaviruso testai buvo atlikti ir sveikatos apsaugos ministro įsakymu numatytų kurorto įstaigų darbuotojams - visi atsakymai taip pat neigiami. Neringos savivaldybės numatytose saviizoliacijos vietose būtinąją saviizoliaciją iš viso atliko 17 asmenų.

Neringos savivaldybė primena, kad karantino metu būtina laikytis asmens higienos (čiaudėjimo, kosėjimo etiketo ir kt.), nesibūriuoti didesnėmis nei 5 asmenų grupelėmis (išskyrus šeimas), vengti ilgesnio nei 15-20 min. kontakto, laikytis saugaus 1 metro atstumo vienas nuo kito. Viešojo susibūrimo vietose (vaikų žaidimo aikštelėse, sporto aikštynuose ir kt.) nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių ligų.

 

 

Neringoje vagiami dviračiai

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Neringos policijos komisariatas praneša, kad Neringos mieste praėjusią savaitę pavogti 3 dviračiai.

1. 2020 05 16 apie 20 val. - 2020 05 17 apie 12 val. Pamario g. 12, Neringoje, iš privataus kiemo pavogtas dviratis, stovėjęs ant automobilio stovo. Kalnų dviratis juodos spalvos su raudonos ir baltos spalvos elementais ,,Bulls", juodomis padangomis.

2. 2020 05 21 apie 18.27 val. Miško g. 1, Juodkrantėje, iš namo laiptinės (koridoriaus) pavogtas ryškiai geltonos spalvos su juodais užrašais dviratis "Hibike Hardnine" 3,0.

3. 2020 05 22 apie 01.20 val. Pervalkos g. 15B-2, Pervalkoje, pavogtas oranžinės ir juodos spalvos kalnų dviratis "Cube".

Dar kartą primename ir prašome gyventojų ir atvykusių poilsiautojų saugoti savo daiktus. Nepamiršti vertingų daiktų ir nepalikti jų be priežiūros, kadangi vagys gali pasinaudoti šia aplinkybe. Taigi, nepalikite dviračių, rankinių, kompiuterių ar telefonų automobiliuose, kiemuose ar kitose viešose vietose ant suoliukų ar staliukų ir kt. Kuprines nešiokite užsidėję ne ant nugaros, bet iš priekio.

Taip pat pastebėjusius dėl minėtų vagysčių įtartinus asmenis ar turinčius bet kokios naudingos informacijos dėl minėtų dviračių vagysčių prašome informuoti Klaipėdos apskrities VPK Neringos PK bendruomenės pareigūną el. paštu [email protected] arba tel. +370 700 62006.

Neringos policijos komisariato informacija

 

Atmintine dėl paslaugų teikimo karantino metu

Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiamas rekomendacijas dėl sveikatos saugos reikalavimų užtikrinimo karantino metu, visiems verslo ir ūkio subjektams, gyventojams bei darbuotojams, parengėme trumpą atmintinę.

Pagrindiniai jos punktai yra šie:

laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.);

darbuotojai rankas turi dezinfekuoti ne rečiau kaip kas 2 val., o jei reikia, ir dažniau;

užtikrinti, kad paslaugų teikėjai darbo metu dėvėtų asmens apsaugos priemones;

paslaugos teikimo vietoje turi būti dezinfekcinių priemonių darbuotojui ir paslaugos gavėjui;

skatinti lankytojus už prekes ir (arba) paslaugas atsiskaityti negrynaisiais pinigais;

organizuoti lankytojų, pirkėjų ar kt. srautus, atsižvelgiant į įstaigos plotą ir siekiant išvengti grūsčių;

užtikrinti, kad dirbtų tik tie darbuotojai, kurie neturi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), nuolat stebėti darbuotojų sveikatą;

informuoti darbuotojus, kad turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.) į darbą nevyktų - rekomenduoti jiems konsultuotis karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju dėl konsultacijos nuotoliniu būdu. Jeigu institucija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją), apie tai turi būti informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Paslaugų teikėjai privalo:

užtikrinti, kad vienam paslaugų gavėjui arba lankytojui būtų skirtas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba vienu metu paslaugą teikti tik vienam lankytojui, jeigu paslaugos teikimo vietos patalpų plotas neleidžia vienam asmeniui skirti 10 kv. m, būtų laikomasi saugaus 2 metrų atstumo, o kontaktas truktų ne ilgiau 10-15 min.;

užtikrinti, kad tarp paslaugų teikėjų (darbuotojų) darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu 2 metrų atstumo tarp darbo vietų užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje;

paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau nei 1 kartą per valandą;

užtikrinti, kad dažnai liečiami paviršiai įstaigų patalpose būtų dezinfekuojami dažniau nei įprasta;

patalpų valymą ir dezinfekciją atlikti vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose;

apgyvendinimo paslaugų teikėjai karantino metu turi užtikrinti visus higienos reikalavimus.

Kilus klausimams karantino metu privalomų reikalavimų ar koronaviruso temomis, Neringos paslaugų teikėjai gali kreiptis į Neringos savivaldybės specialistus tel. (8 469) 52621.

Vyks Neringos savivaldybės posėdis

Gegužės 28-ąją 10 val. vyks Neringos savivaldybės tarybos posėdis. Teikiami svarstyti 24 klausimai. Kaip ir viso karantino režimo metu, posėdis vyks nuotoliniu būdu, naudojantis virtualia susisiekimo programėle.

Specialiųjų leidimų galiojimas pratęstas

Neringos savivaldybė primena, kad specialiųjų leidimų, suteikiančių teisę transporto priemonėms stovėti kelio ženklo Nr.531 "Rezervuota stovėjimo vieta" galiojimo zonoje, galiojimo laikas yra pratęstas.

Šių leidimų galiojimo laikas - 1 metai, skaičiuojant nuo leidimo išdavimo dienos iki kitų metų tos pačios dienos. Atsižvelgiant į paskelbtą karantiną, praėjusiais metais išduotų leidimų galiojimą nuspręsta pratęsti.

Leidimai galios dar mėnesį nuo karantino režimo pabaigos. Per šį laikotarpį, pasibaigus karantinui, bus galima šiuos leidimus atsinaujinti.

Dėl leidimų išdavimo kreiptis reikės į Neringos savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir ūkio skyriaus specialistę, tel. (8 469) 52690, 12 kab. (1 aukštas).

Informaciją, kokius dokumentus reikės pateikti, rasite Neringos savivaldybės interneto svetainėje neringa.lt.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Apie gegužraibinių šeimos augalus, dažnai vadinamus tiesiog orchidėjomis, pasakojamos įvairios legendos ir...

Kuršių nerijoje pražydo orchidėjos nuotrauka, foto

Darbo dienomis mankštos vyksta du kartus per dieną - ryte nuo 8...

Nemokamos jogos mankštos pajūryje nuotrauka, foto

Dėl būtinų planinių elektros tinklo remonto ir perdavimo linijos perjungimo darbų liepos...

Pristatomi Juodkrantės autobusų stotelės projektiniai pasiūlymai nuotrauka, foto

Pirmadienį Preiloje lankytojams oficialiai atidaromas dar vienas lankytinas objektas – penkiasdešimt...

Preiloje atidaroma 53 metrų aukščio kopa – atsiveria įspūdingi vaizdai nuotrauka, foto

Izoliacija bus privaloma atvykusiems iš dar 7 šalių nuotrauka, foto

COVID-19, Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, Džibutis, San Marinas ir Svazilandas – naujos...

Gyventojai skundžiasi netvarkingais šaligatviais nuotrauka, foto

Klaipėda, Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi klaipėdietė Adelė Danutė, gyvenanti Baltijos prospekte. Pasak...

Premjeras prakalbo apie privalomų kaukių grąžinimą nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė kol kas nesvarsto galimybės grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą, tačiau viskam...

Nuo naujų mokslo metų – nemokamas maitinimas jauniausiems mokiniams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šių metų rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai, nepaisant to,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...