2021 m. kovo 5 d. 19:13 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį

(4)

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį nuotrauka, foto

"DOVANĖLĖ". Saugomame pusiasalyje šią žiemą siautėję bekelės vandalai išprovokavo vietinę valdžią nuo 5 iki 500 eurų padidinti įvažiavimo keturračiu į Neringą mokestį.

© KNNP direkcijos nuotr.

Reklama

Nuo šių metų vasario 1-osios norint į Neringos miesto savivaldybę atvykti ar priekaboje įsivežti keturratį reikės gerokai atverti piniginę ir sumokėti net šimtą kartų didesnį įvažiavimo mokestį - net 500 eurų.

Tokiu būdu siekiama pažaboti UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje siautėjančius bekelės chuliganus, kurie žemės ūkio technikai prilygstančiomis transporto priemonėmis ardo jautrią miškų paklotę, siautėja kopose, pajūryje.

"Bus nusiųsta labai aiški žinutė: pramogai naudojami keturračiai Neringoje yra nepageidaujami. Tas 500 eurų mokestis - atgrasymo priemonė. Jei nepadės, padidinsime dar labiau. Vietiniams gyventojams ar įmonėms, kurios keturračius naudoja ne pramogai, galios ta pati tvarka, bet su tam tikromis išlygomis", - "Vakarų ekspresui" pasakojo Neringos miesto meras Darius Jasaitis.

Didžiausias mokestis

Nežabojamas keturratininkų siautėjimas paveldosauginiuose ar gamtos vertybe laikomuose objektuose, kitose neleistinose vietose aktualus visai Lietuvai, tačiau šią žiemą chuliganai nusitaikė į Kuršių neriją. Vienas po kito fiksuoti atvejai, kai bekelės transporto priemonėmis buvo išmaurota miškų paklotė, išvažinėti smėlio kalnai, pajūrio palvė.

Vietiniai pastebėjo, kad keturračius, vadinamuosius bagius, žmonės specialiai atsigabeno į pusiasalį karantino metu, mat nemažai piliečių turi antruosius būstus Neringoje, išsinuomojo apartamentus mėnesiui ar dviem.

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijos vadovybė liūdnai konstatavo, jog tai, kas yra vertingiausia nerijoje, dabar tapo vandalų pasilinksminimo vieta.

Reklama

Chuliganų neatbaido ir tai, jog už važinėjimą autotransporto priemonėmis Kuršių nerijoje ne kietąja kelio danga gresia bauda iki 900 eurų ir dar gali būti paskaičiuota gamtai padaryta žala.

Reaguodami į susidariusią situaciją Neringos politikai ėmėsi prevencijos: parengtas ir kitą savaitę miesto Taryboje bus svarstomas vietinės rinkliavos už leidimą įvažiuoti į minėtą savivaldybę mechaninėmis transporto priemonėmis tvarkos pakeitimas. Net neabejojama, kad drastiškoms priemonėms bus pritarta, nes žalią šviesą jau uždegė klausimą svarstę Tarybos Biudžeto, finansų ir ūkio valdymo bei Aplinkos apsaugos ir turizmo komitetai.

Anot pastarojo pirmininko Vaido Venckaus, 500 eurų teks sumokėti ir keturratininkams, ir į juos panašius triračius motociklus turintiems asmenims. Dabar daugiausiai (70 eurų) už įvažiavimą reikia mokėti per 30 vietų turintiems autobusams.

"Prieš gerą dešimtmetį panašiu būdu atsikratėme per pusiasalį tranzitu važiavusių automobilių ir vilkikų. Jiems buvo nustatytas, regis, 1 tūkst. litų mokestis. Šis sprendimas buvo efektyvus, nes nei "fūros", nei parduoti užsienyje skirtos mašinos per neriją į Kaliningrado sritį nebevažiuoja. Tikimės, kad ir keturratininkus tokiu būdu pavyks atbaidyti", - "Vakarų ekspresui" sakė jis.

Tiesa, Neringos gyventojams nors ir galios analogiška tvarka, vis dėlto joje bus tam tikrų išlygų, mat pusiasalyje keturračius turi ne viena žvejybos įmonė. Šiomis transporto priemonėmis vykstama į žūklės vietas, žiemą ledu gabenami stintautojai.

"Gali žmogus transportuoti keturratį į žemyną dėl techninių gedimų, norėdamas jį registruoti ir vėliau gabenti atgal į Neringą. Arba įsigijęs naują. Tačiau tokiais atvejais vietiniai lengvatą galės gauti tik raštiškai kreipęsi į Savivaldybės administracijos direktorių ir dokumentais įrodę, jog transporto priemonė bus naudojama ne pramogai, o darbui", - teigė V. Venckus.

Reklama

Tarybos Biudžeto, finansų ir ūkio valdymo komiteto vadovas Arūnas Burkšas informavo, jog sukčiauti esą nepavyks.

"Jei bus įvežamas keturratis ir bus pasinaudota vietiniams taikoma lengvata, Savivaldybė, policija turės transporto priemonės ir jos savininko duomenis. Jei Neringos gyventojas nesugebės pagrįsti, jog keturratį gabena ne pramogai, jis turės mokėti 500 eurų", - teigė politikas.

Kita vertus, Neringoje pasigendama ir griežtesnės kontrolės ratuotų gamtos chuliganų atžvilgiu.

"Ar svečias, susimokėjęs 500 eurų, galės važinėti Kuršių nerijoje kur nori? Susimokės vieną kartą ir siautės. Drausti yra paprasčiausia, tačiau turi būti vykdoma ir kontrolė. Jos mechanizmo pasigendu. Aktyviau veikti bei baudas skirti turėtų ir policija, ir aplinkosauga", - sakė jis.

Begalvių kariauna

Peržvelgus Lietuvoje egzistuojančių keturratininkų klubų pavadinimus galima įtarti, kad šiomis transporto priemonėmis važinėjasi išties agresyvūs žmonės. "Bekelės vilkai", "ATV monstrai", "Bekelės begemotai", "Pelkių siaubai"… Tai - tik keletas iš oficialių organizacijų užvardijimų. Vis dėlto, anot Lietuvos keturratininkų asociacijos "ATV fanai" prezidento Pauliaus Vaisneiderio, vieši klubai vienija taisyklių paisančius žmones.

"Gamtą, piliakalnius, nerijos kopas ar pajūrį niokoja dažniausiai jokioms keturratininkų organizacijoms nepriklausantys asmenys, paprasčiausi vandalai.

Reklama

Jei žmogus ant pečių neturi galvos, jis žalos gali pridaryti bet kur: tiek smėlynuose, tiek pelkynuose.

Mes stengiamės važinėtis tik ten, kur leidžiama, prieš žygius analizuojame žemėlapius, įsijungiame navigaciją. Tačiau visada bet kurioje bendruomenėje rasis veikėjų, kurie gadins reikalus, bus tuo šaukštu deguto medaus statinėje. Griežtai pasisakome prieš važinėjimą po Kuršių nerijos gamtinius objektus", - sake jis.

Keturračių entuziasto svarstymu, po šios žiemos skandalų pusiasalyje buvo galima tikėtis, kad politikų kantrybė baigsis ir šie imsis drastiškų priemonių.

"Tai - ne pirmoji kregždė, nes kito kurorto - Birštono - valdžia uždraudė į miestelį įvažiuoti ne tik keturračiais, bet ir motociklais. Beje, mūsų valstybės teisinė sistema yra tokia, jog nebaudžiamam mauroti draudžiamomis vietomis yra labai paprasta. Prieš kurį laiką keturračius registravo kaip žemės ūkio techniką. Dabar tokios registracijos nebevykdomos. Apie 90 proc. visų keturračių - neregistruoti, nes to tiesiog neįmanoma padaryti dėl skylėtos, nesutvarkytos teisinės bazės. Todėl žmonės ir jaučiasi atsipalaidavę: nei numerių valstybinių nėra, nei savininkas žinomas", - pasakojo P. Vaisneideris.

Esą šiuo metu Lietuvoje registruojami tik iki 15 kW galios keturračiai, nors dauguma naudojamų - daug galingesni.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2021-01-24   03:55

IP: 129.205.113.198

Sveiki visi, tai puikus liudijimas, kuriuo privalau pasidalinti. Niekada netikėjau burtais ar magija, kol nesutikau daktaro Ogalos. Po 3 metų skyrybų žmona paliko mane su dviem vaikais. Aš beveik nusižudžiau, buvau emociškai palūžęs. Ačiū burtų leidėjui, pavadintam dr. „Ogala“, kurią sutikau internete. Vieną ištikimą dieną naršydama internete radau daug atsiliepimų apie būtent šį ratuką. Vieni žmonės patikino, kad jis parsivežė savo buvusį mylimąjį, kiti tikino, kad jis atstatė jų gimdą, išgydė vėžį ir kitas ligas, kiti patikino, kad gali užburti, kad sustabdytų skyrybas. Man taip pat teko susidurti su vienu konkrečiu liudijimu, tai buvo moteris vardu Sonia, ji paliudijo, kaip jis per mažiau nei 2 dienas grąžino savo buvusį mylimąjį, o pasibaigus liudijimui ji atsisakė jo el. Pašto adresas ([email protected]). Perskaičiusi visas šias apžvalgas nusprendžiau pabandyti. Aš susisiekiau su juo jo elektroniniu paštu ir paaiškinau jam jo problemą. Vos per 48 valandas mano žmona grįžo pas mane. Mes išsprendėme savo problemas ir esame dar laimingesni nei anksčiau. Daktaras Ogala yra tikrai talentingas vyras, nesiliausiu jo skelbęs, nes jis nuostabus žmogus. Jei turite problemų ir ieškote tikro sprendimo bei tikro rašybos rato, kuris už jus išspręs visas jūsų problemas, susisiekite su dr. Ogala su savo galiomis. Tai gali paversti jūsų svajones realybe. Neketinu jo pamokslauti, nes jis nuostabus žmogus. Jei turite problemų ir ieškote tikro sprendimo bei tikro rašybos rato, kuris už jus išspręs visas jūsų problemas, susisiekite su dr. Ogala su savo galiomis. Tai gali paversti jūsų svajones realybe. Neketinu jo pamokslauti, nes jis nuostabus žmogus. Jei turite problemų ir ieškote tikro sprendimo bei tikro rašybos rato, kuris už jus išspręs visas jūsų problemas, susisiekite su dr. Ogala su savo galiomis. Tai gali paversti jūsų svajones realybe.
.................................
Tai taip pat gali jums padėti:
1. Grąžinkite savo vaikiną ar draugę
2. Grąžinkite savo vyrą ar žmoną
3. Laimėkite loteriją ir kampaniją biuruose
4. Padėkite pastoti, jei jums reikia kūdikio
5. Norėdami visiškai išgydyti bet kokią ligą, susisiekite su juo dabar: „Hangout“: [email protected], el. Paštas: [email protected] .. galite paskambinti / „WhatsApp“ naudodamiesi šiuo mobiliojo telefono numeriu 2347049668119

Marija

2021-01-23   16:58

IP: 78.57.221.246

o už savavališką įvežimą triguba bauda turėtų būti ir ne tik Neringoje bet labai skundžiasi ir ūkininkai kad pasėlius sugadina. Kurių jau atgaivinti nebeįmanoma.

2021-01-23   14:08

IP: 136.243.59.187

Pralinksmino. Prasivežimą pro postą apmokestino... Atsiplukdys ir tiek :) Ar žiemą ledu persivarys. Už dalį tos sumos bet kuris iš tų susirūpinusių "ekologija" savo svetainėj pasaugos jei tik bus poreikis :))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Už 30 kvadratinių metrų ploto neveikiančio viešojo tualeto pastatą – daugiau nei...

Nidoje be triukų net ir tualetai neparduodami: už tupyklą siūlė per 2 mln. eurų nuotrauka, foto

Šiuos metus Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia pradeda vėl atsinaujinusi - įsigytos 155...

Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia lankytojus pasitiks atsinaujinusi nuotrauka, foto

Valdžia išduoda statybos leidimus, o kai darbai būna baigti, pareikalauja statinius...

Į mėsmalę Nidoje įmesti vokiečiai pakraupę – nesupranta, koks absurdo spektaklis ten vyksta nuotrauka, foto

Juodkrantėje įsikūręs Liudviko Rėzos kultūros centras Kuršių nerija besidomintiems žmonėms paruošė staigmeną:...

Žvilgsnis į užmarį - pro 3D akinius nuotrauka, foto

"Savaitės eksprese" - apie meilę tėvynei, moterims ir kalnams nuotrauka, foto

SE, "Aš gyvenu tarsi du gyvenimus. Vienas - įprastinis, o kitas - kalnuose...

Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? nuotrauka, foto

COVID-19, „Vakaro žinios" vasario 23 d. straipsnyje „Pedagogai pakraupę nuo vakcinos poveikio" rašė...

Susirgai - sukis kaip nori, bet į Lietuvą negrįžk nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Vyriausybės nariai nusprendė, kad Konstitucijoje įrašytų piliečių teisių per pandemiją...

Kodėl darželinukų nepasiekia vietinių ūkininkų produktai? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Darželinukų maitinimas dažnai kelia įvairių diskusijų. Pastaruoju metu žibalo į ugnį šliūkštelėjo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...