2019 m. birželio 24 d. 18:14 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Žmonės nepatenkinti popierizmu rinkimuose - apie naujoves niekas nepranešė

2016-10-06, 09:33

Edita SIAVRIS

Žmonės nepatenkinti popierizmu rinkimuose - apie naujoves niekas nepranešė nuotrauka, foto

Vakar rinkti naujo Seimo rikiavosi milžiniškos eilės.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Vakar šalies savivaldybėse prasidėjęs išankstinis balsavimas dažnam rinkėjui baigėsi galvos skausmu. Apie įvestą naujovę - turėti atspausdintus išankstinio balsavimo lakštus - nežinoję žmonės turėjo ieškoti vietos, kur juos atsispausdinti, ir grįžti iš naujo stovėti vis ilgėjančiose eilėse gauti biuletenį.

Anksčiau žmonėms balsuojant iš anksto, rinkimų komisijų nariai ar pašto darbuotojai ranka užpildydavo dokumentus. Pagal naujovę išankstinio balsavimo lakštas automatiškai suformuojamas VRK informacinės sistemos ir komisijos atspausdinamas.

„Vakaro žinios“ vakar atvyko pasižiūrėti, kaip vyksta išankstinis balsavimas Vilniaus miesto savivaldybėje. Čia pat priėję žmonės skundėsi, jog atstovėję eilėse antrame aukšte, kad gautų biuletenius, sužinodavo, kad turi grįžti į pirmą aukštą ir ieškoti, kur atsispausdinti lakštą. Atsispausdinę vėl stoti į eilę. Jeigu jaunimui ši kliūtis dažnai nepasirodė sunki, vyresnio amžiaus žmonės sutrikdavo ir nesuprasdavo, ką dabar jiems daryti.

Jokio informacinio stendo, kad būtina turėti atspausdintus lakštus, pirmame aukšte pastatyta nebuvo.

Už ką balsavo pirmieji rinkėjai?

Studentė Viktorija pasakojo atėjusi balsuoti, nes esanti labai pilietiška ir tikra šalies patriotė. „Net kambario draugę savo prikalbinau, kad ateitų balsuoti, niekas kitas už mus nenuspręs. Visą laiką einu balsuoti, nieko nepraleidžiu. Tik šie metai kiek kitokie, nes bandau uždegti kitus žmones ateiti balsuoti“, - sakė mergina. Viktorija prisipažino, jog jai, kaip rinkėjai, labai nusibodę politiniai skandalai ir po kelias kadencijas Seime esantys ir naujiems žmonėms vietos neužleidžiantys parlamentarai.

Vilnietė pensininkė Laimutė pasakojo atėjusi balsuoti tvirtai žinodama, ką rinks. „Niekada nekeičiu savo pozicijos, balsuoju visada už savo favoritus, žinau jų darbus, visada pasidomiu partijų programomis. Jau pabalsavau. Žinote, nesu labai nusivylusi politikais, nes visur tų skandalų pilna, visose partijose. Žmonės yra žmonės“, - atsiduso moteris. Pensininkė sakė, jog belaukdama eilėje girdėjo nemažai žmonių komentarų dėl lakštų spausdinimo. „Žmonės piktinosi, kam čia tas papildomas lakštų spausdinimas ir popieriaus gadinimas. Na, aš pati gana greitai čia nubalsavau“, - šypsojosi Laimutė.

Projektų vadovė Liubovė iš Mažeikių sakė tikinti, kad į valdžią ateis jaunų žmonių, todėl balso pirmenybę teikė naujiems lyderiams. „Norisi tikėti, kad jie pakeis Lietuvoje daugelį dalykų, sumažins emigraciją. Nors aš pati ir mano šeima niekada negalvojome apie emigraciją, tiesiog niekada nebuvo net diskusijų. Reikia patiems stengtis kurti tą Lietuvą, nieko ant lėkštutės nebūna padėta. Bet ir emigrantams nelengva, juk ir pas stomatologus ir kirpėjus čia važiuoja, kad sutaupytų“, - tikino ji.

Vadybininkė Viktorija iš Klaipėdos „Vakaro žinioms“ teigė atėjusi balsuoti tikrai ne „va bank“ ir balsavimo būdelėje ilgai negalvojusi, kam atiduos savo simpatijas. „Tik šie metai tokie įdomūs. Teko žiūrėti politikų debatus, tai galiu pasakyti, kad nesąmonė. Daug žmonių nusivylę. Valdžioje labai trūksta jaunesnių žmonių“, - sakė ji.

 

Aktuarijus Karolis iš Biržų tikino atėjęs balsuoti prieš tai iš anksto susipažinęs su partijų programomis. „Balsavau už tuos, kurie, mano akimis, yra geriausi. O kaip bus, matysime. Bent man asmeniškai gyvenimas Lietuvoje yra neblogas, tik, žinoma, žmonėms galėtų būti mažinami mokesčiai“, - šypsojosi vyras.

 

 

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Karys bylinėjasi su kariuomene dėl erkės nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl pratybų metu įkandusios erkės susirgęs karys savanoris bylinėjasi su kariuomene.

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė savaitei, birželio 24-30 dienoms.

Takelis į moterų pliažą - tik jogams nuotrauka, foto

Klaipėda, Gal jau koks dešimtmetis, kai moterys, keliaujančios į Melnragės moterų pliažą, pasmerktos...

Atokesni Palangos paplūdimiai: įspūdžiai skirtingi nuotrauka, foto

Vasara, Gali būti, kad tropinė kaitra birželį pakeis atostogautojų įpročius – jie atvažiuos...

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...