2019 m. liepos 17 d. 05:52 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

VTEK vadas Romas Valentukevičius: Niekur aš neisiu

2017-01-25, 09:28

Danas NAGELĖ

VTEK vadas Romas Valentukevičius: Niekur aš neisiu nuotrauka, foto

Romas Valentukevičius.

© Respublika.lt nuotr.

Reklama

Politikų užsipultas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Romas Valentukevičius Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui vakar įteikė prašymą. Tačiau ne atsistatydinimo, o prašymą jo likimą nulemti Seime.

- Kas rašoma jūsų Seimo pirmininkui įteiktame dokumente? - „Vakaro žinios“ teiravosi Romo VALENTUKEVIČIAUS.

- Aš jam parašiau, kad šiuo metu vyksta procesai, kuriais siekiama iškreipti VTEK veiklos principus. Apie bandymus ne įstatymų nustatytiems tikslams panaudoti komisijos galias ir kištis į šios institucijos veiklą esu informavęs 2015 metų VTEK veiklos ataskaitoje. Šių dienų aktualijos ir kritika dėl neva neteisingai vykdomų tyrimų ar teikiamų konsultacijų tai aiškiai patvirtina.

Toliau rašau: „Patikinu jus, kad mano veikla komisijoje visada buvo grindžiama pagarbos žmogui ir valstybei, teisėtumo, nešališkumo, politinio neutralumo, nepriklausomumo, skaidrumo, viešumo ir atskaitomybės principais. Šių principų aš nepažeidžiau ir savo kompetencijos neviršijau atsakydamas ir į Seimo narės Gretos Kildišienės kreipimąsi“.

Pridūriau, kad paneigti klaidinančius teiginius ir išsklaidyti abejones dėl komisijos veiklos mūsų susitikimo metu su Seimo pirmininku praėjusį penktadienį buvo per mažai laiko. Kad gerbiu jo siekį valstybinėje tarnyboje matyti tik nepriekaištingos reputacijos asmenis, tačiau atsistatydindamas iš VTEK pirmininko pareigų aš sudaryčiau sąlygas papildomoms klaidinančioms interpretacijoms dėl mano nepriekaištingos reputacijos ir institucijos veiklos teisėtumo. Dėl to dabar atsistatydinti negaliu ir prašau pasitikėjimo manimi klausimą spręsti Seime.

- Penktadienį dėl savo žingsnio dar abejojote. Kas privertė galutinai apsispręsti?

Reklama

- Dar kartą ir dar kartą grįžau prie analizės, prie visų situacijų. Jei būčiau radęs nors mažiausią klaidą, būčiau priėmęs kitą sprendimą. Tačiau viską dar kartą išanalizavęs ir su kai kuo teisine prasme dar pasitaręs pamačiau, kad atsakydamas gerbiamai Seimo narei visiškai laikiausi įstatymo ir VTEK reglamento. Kartais kimbama prie tam tikro žodelio ir panašiai, bet tai yra interpretacijos. Politikų komentarų nekomentuoju, bet jie maišo tam tikrus dalykus ir interpretuoja įstatymus. Todėl nematau pagrindo atsistatydinti ir lauksiu Seimo sprendimo.

- Jei bus priimtas neargumentuotas sprendimas, jūs turėsite teisę jį apskųsti teismui, ar Seimo sprendimai nekvestionuojami?

- Atvirai pasakius, aš apie tai nemąsčiau. Tačiau turbūt nediskutuočiau su Seimu, nes Seimas skiria pareigūną. Net jei laimėčiau bylą (ko neplanuoju daryti), tai kaip paskui reikėtų dirbti? Man tik gaila, kad politikai bando įvelti nepriklausomą instituciją į savo žaidimus. Tai yra negerai.

- Ar iš artimųjų, pažįstamų sulaukėte palaikymo?

- Palaikymo sulaukiau labai daug - iš artimųjų, draugų, kolegų teisininkų. Bet ne iš Seimo narių. Nė vienas jų man neskambino. Bet aš eidamas įvairias pareigas dirbau ir su prezidentu Algirdu Brazausku, ir su prezidentu Valdu Adamkumi, buvau Seimo kontrolierius, po to Seimo kontrolierių įstaigos vadovas ir visą laiką buvau ramus, švarus, nesivėliau į jokias interpretacijas, laikiausi įstatymų. Taip elgiuosi ir dabar ir nenoriu, kad būtų pretekstas manyti kitaip.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

EHF taurė: „Dragūnas“ žais su Izraelio komanda nuotrauka, foto

Sportas, Antradienį buvo ištraukti Europos rankinio turnyrų burtai. EHF taurės turnyre rungtyniausiantis Klaipėdos...

Ursula von der Leyen - Europos Komisijos pirmininkė nuotrauka, foto

Pasaulis, Ursula von der Leyen patvirtinta Europos Komisijos pirmininke. Vokiečių politikė antradienį Europos...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Sveikata, „Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pasaulis, Paskelbta prieš 9 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...