2019 m. liepos 21 d. 17:49 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Vidmantas Žiemelis tapo referendumo iniciatyvinės grupės koordinatoriumi

Reklama

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo Seimo paskelbto referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos iniciatyvinę grupę kaip politinės kampanijos dalyvį.

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, VRK pranešta, kad šios grupės koordinatorius yra Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis. Jam šias pareigas patikėjo Socialdemokratų, Darbo, Tvarkos ir teisingumo partijų frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės lyderiai.

Pasak V. Žiemelio, referendumo iniciatyvinė grupė veiks kaip savarankiškas politinės kampanijos dalyvė. Jo teigimu, referendumo agitacijos išlaidos (jei tokios bus) galės būti apmokamos tik iš specialios banko sąskaitos, kuriai paaukoti lėšas turi teisę tik fiziniai asmenys tokia pat tvarka, kaip ir Seimo rinkimų kampanijai.

Referendumo koordinatorius "krikščionis" V. Žiemelis apgailestauja dėl kai kurių politikų pradėto negarbingo piliečių klaidinimo ir paskelbto svarbaus referendumo menkinimo, esą Vyriausybei jau apsisprendus statyti Visagino AE, tautos balsas tariamai nebereikšmingas.

Politikas pastebi, kad patariamasis referendumas nuo privalomojo (dėl svarbiausių Konstitucijos nuostatų keitimo) skiriasi sprendžiamais klausimais, o ne tautos valios teisine galia. "Nors atominės elektrinės klausimu referendumas nėra privalomas, bet jį Seimo sprendimu surengus, politinė valdžia bus įpareigota vykdyti tautos tiesiogiai per referendumą pareikštą valią", - tvirtina Krikščionių partijos frakcijos seniūnas V. Žiemelis.

Krikščionių partijos pirmininkas, ekspremjeras Gediminas Vagnorius ragina referendumo oponentus laikytis Konstitucijos ir nemenkinti joje tautai suteiktos aukščiausios suverenios galios. Jo teigimu, per įvykusį referendumą tautos tiesiogiai pareikšta valia sukeltų ne tik teisinius, bet ir politinius padarinius - jei nebus pritarta VAE statybai, naujai išrinktas Seimas privalės pakeisti atitinkamus įstatymus, nebent valstybė išsuktų iš demokratijos kelio.

Reklama

"Kai kurių valdančiųjų politikų pasisakymai, jog esą neprivalu bus vykdyti referendume tautos tiesiogiai priimto sprendimo, tolygūs teigimui, jog po Seimo rinkimų dabartinė Vyriausybė gali nepaklusti tautos valiai užleisti politinę valdžią naujajai Seimo daugumai", - tvirtina Krikščionių partijos lyderis G. Vagnorius.

Kaip primena ELTA, šių metų spalio 14 dieną kartu su Seimo rinkimais Lietuvoje vyks konsultacinis (patariamasis) referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje. Tai liepos 16 d. nutarė Seimas.

Referendumui bus pateiktas šio svarbaus valstybei ir tautos gyvenimui klausimo sprendimo tekstas: "Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje".

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Maisto kuponai galėtų atsirasti kitąmet nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybei planuojant įvesti maisto kuponus, jiems nebereikia Europos Komisijos leidimo, sako Žemės...

Salantų pašte pažymėjo karo pradžią nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Rapolas Veržbolauskas (1895-1985 m.), apie kurio likimą ir jo šeimą rašyta straipsnyje...

Įvairybės, Paskelbta prieš 18 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 27 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...