Valstybė subsidijuos jaunų, darbo patirties neturinčių žmonių įdarbinimą

Valstybė subsidijuos jaunų, darbo patirties neturinčių žmonių įdarbinimą

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pasirašė įsakymą, pagal kurį Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis bus finansuojamas dar vienas projektas jaunimo nedarbo problemoms spręsti.

Panaudojant jo įgyvendinimui skirtas lėšas, nuo šių metų rugpjūčio 1 d. iki kitų metų rugsėjo 1 d. numatyta įdarbinti 3000–5000 jaunų darbinės patirties neturinčių žmonių, rašoma pranešime spaudai.

Tokiam įdarbinimui pagal Europos socialinio fondo (ESF) finansuojamą projektą „Jaunimo užimtumo didinimas“ lėšos bus panaudotos mokant darbo užmokesčiui subsidijas darbdaviams, įdarbinantiems jaunuolius iki 29 metų, pirmą kartą pradedančius darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją ar ilgą laiką nedirbusius.

„Jaunimo nedarbo mažinimas šiuo metu yra valstybės prioritetinis klausimas. Nedarbo problemas reikia spręsti, siūlant konkrečius ir labai aiškius sprendimus. Šiuo atveju, sumokėdami dalį jauno žmogaus uždirbamo darbo užmokesčio, paskatiname verslą drąsiau priimti jauną ir galbūt mažiau patyrusį žmogų. Natūralu, kad jaunas žmogus dar negali sukurti tiek vertės, kiek galbūt rinkoje yra vertinama jo darbo vieta. Todėl darbdaviui padengiant tokio įdarbinamo žmogaus dalį išlaidų, tikime, kad jaunų žmonių įdarbinimas tikrai suaktyvės“, – teigia ministras D. Jankauskas.

Ministro D. Jankausko teigimu, svarbiausia yra tai, kad nors subsidija skiriama tik iki 6 mėnesių, tačiau praktika rodo, jog daugiau kaip 80 proc. jaunuolių, kurie yra tokiu būdu įdarbinami, ir toliau lieka dirbti tose konkrečiose įmonėse.

Be to, ministras D. Jankauskas atkreipė dėmesį į tai, kad, sprendžiat jaunimo nedarbo problemą ir skatinant jaunų, darbinės patirties neturinčių žmonių užimtumą, aktyviau naudotis Europos Sąjungos parama ragino ir šį pavasarį Lietuvoje lankęsi Europos Komisijos atstovai.

Darbo įgūdžių įgijimo rėmimas organizuojamas Darbo biržoje registruotiems darbingo amžiaus bedarbiams, turintiems kvalifikaciją, bet neturintiems reikalingų darbo įgūdžių. Pavyzdžiui, kai žmogus pirmą kartą pradeda darbinę veiklą pagal įgytą kvalifikaciją. Taip pat gali būti subsidijuojami ilgalaikiai bedarbiai (tai bedarbiai, kurie iki įsiregistravimo darbo biržoje nedirbo dvejus ir daugiau metų) bei asmenys po profesinės reabilitacijos.

Subsidijos gali būti teikiamos ir įspėtiems apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojams, jei jie yra įsiregistravę Darbo biržoje kaip darbo ieškantys asmenys, kai dėl gamybos ar darbo organizavimo pakeitimų jie neturi reikiamų darbo įgūdžių ir yra būtinybė juos tobulinti, nes kitu atveju žmogus gali prarasti darbą kaip neatitinkantis kvalifikacinių reikalavimų. Tokiems žmonėms jų darbo įgūdžių įgijimas remiamas iki 6 mėn.

Įdarbindamas jaunuolį iki 29 metų 4 mėn. darbdavys gali gauti iki 50 proc. priskaičiuoto darbo užmokesčio subsidiją, o jeigu įdarbina neįgalųjį – priklausomai nuo įdarbinamo asmens darbingumo lygio darbo užmokesčio subsidija gali siekti nuo 60 iki 75 proc.

Planuojama, kad įgyvendinant projektą „Jaunimo užimtumo didinimas“ ne mažiau kaip 6000 jaunuolių iki 29 metų amžiaus bus įtraukti į darbo įgūdžių įgijimo rėmimo ir įdarbinimo subsidijuojant priemones. Nuolatinį darbą galės gauti apie 3000–5000 jaunų žmonių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder