2020 m. gruodžio 4 d. 00:20 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Uostelio gilinimas: vis daugiau klausimų

(5)

Uostelio gilinimas: vis daugiau klausimų nuotrauka, foto

Seniau apie pinigų švaistymą sakydavo, kad “pinigai metami į balą”. Šį priežodį jau antras mėnuo Klaipėdoje savotiškai realizuoja Klaipėdos pilies uostelio rekonstrukciją vykdanti AB "Hidrostatyba”, nes ji pinigus meta ne į balą, o į purvą. Taip teigia Klaipėdos miesto Tarybos narys Naglis Puteikis.

Anot jo, Seimo Aplinkos komitetas, liepos 22-osios posėdyje peržiūrėjęs vaizdo medžiagą apie šiame uostelyje vykstančius "povandeninio purvo pilstymo iš vienos užutekio dalies į kitą darbus", vienbalsiai pareikalavo, kad Aplinkos ministerija nedelsiant sustabdytų šiuos darbus, o už povandeninio grunto neištyrimą ir tokių darbų nestabdymą atleistų Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorių Andrių Kairį.

Šio komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas, išgirdęs aplinkosaugininkų pasiteisinimus, kad povandeninio dumblo užterštumo jie negali atlikti “dėl teisės aktų spragų”, pasižadėjo pats nuvykti į vietą ir paimti dugno mėginius bei organizuoti jų ištyrimą pasikvietus užsienio specialistus.

Už Europos Sąjungos (ES) lėšas iki 3 metrų turėjo būti įgilintas Danės užutekyje esantis Klaipėdos piliavietės jachtų uostelis. Nuo dugno paimtas gruntas turėjo būti išvežtas į sąvartyną, nes per daug metų minėtame užutekyje iš šalia esančios “Klaipėdos laivų remonto” įmonės susikaupė gamybos atliekos.

Prie vienos iš užutekio krantinių buvo įsikūręs galvanikos cechas ir autoūkis, kurių darbuotojai neretai nuodingas galvanizavimo atliekas, ypač nuodingus jokių supirktuvių nepriimamus nikelio-kadmio akumuliatorius mesdavo į šio užutekio vandenį.

Tokiu būdu nuo pokario metų ši užutekio dalis tapo seklesnė vienu metru. Sovietiniais laikais ten taip pat buvo metamos metalo, vamzdžių, trosų ir kitos laivų remonto veikloje susidariusios atliekos.

Tačiau, pasak N. Puteikio, Klaipėdos pilies uostelio rekonstrukciją vykdanti "Hidrostatyba” nuo dugno paimto nuodingo grunto į sąvartyną, kas ir buvo numatyta už ES, Vyriausybės bei Klaipėdos miesto savivaldybės pinigus, nevežė.

"Tą dumblą šios bendrovės nusamdytas laivas “Ulina” su kaušu iš seklesnės šio užutekio - būsimo jachtų uosto vietos pasemdavo, susipildavo į ant denio padėtą konteinerį ir vėl išpildavo į gilesnę, esančią už keliasdešimt metrų, užutekio vietą", - teigia Tarybos narys.

Anot jo, kartu su išpiltu gruntu į būsimas jachtų švartavimo vietas buvo išmetami seni duslintuvai, metaliniai trosai. Kyla grėsmė, kad pastarieji užsivynios ant per artėjančią regatą čia numatytų švartuoti užsienio svečių jachtų sraigtų, taip juos sugadindami.

Bendra Klaipėdos piliavietės jachtų uostelio bei Danės krantinių rekonstrukcijos sąmata – 67 milijonai Lt.

"Manoma, kad neišveždami į tolimą sąvartyną užteršto dumblo, o išpildami jį už keliolikos metrų į tą patį užutekį, rangovai tikisi išlošti keletą milijonų Lt pelno", - tvirtina N. Puteikis.

"Hidrostatybos" atstovai "Vakarų ekspresui" yra teigę, kad jie uostelyje šiuo metu atlieka ne dugno gilinimo, o lyginimo darbus.

ve.lt inf.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

zveis

2010-05-02   07:39

Naglis tu malonas reikia dusinti mafija

janina

2010-05-02   07:39

Reikiai kviesti Grinevičiūtę- Janutienę. Būtų įdomi laida...O Puteikiui dėkui, vėl rinksiu jį metų Piliečiu.

Arūnas

2010-05-02   07:39

Ar didelis skirtumas kai tą patį gruntą perkelia vos keliasdešimt metrų į kitą vietą??? Tas Naglas Puteikis tegu pats prisimena, ką išdarinėdavo, kai dirbo Klaipėdos remonto įmonėje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...