2020 m. liepos 10 d. 12:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Teismas atvertė žalingų sutarčių su "Williams" bylą

Teismas atvertė žalingų sutarčių su "Williams" bylą  nuotrauka, foto

Dėmesio centre

Vienas iš kaltinamųjų - klaipėdietis Rimantas Didžiokas tiki būsiąs išteisintas

R. Didžiokas pripažįsta, jog pasirašydamas sutartis su "Williams International", neturėjo jokios informacijos apie sutarčių turinį.

Vakar Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir tarnybinių įgaliojimų viršijimo pasirašant sutartis su JAV bendrove "Williams International Company" dėl bendrovės "Mažeikių nafta" akcijų pardavimo ir šios bendrovės valdymo.

Vienas iš trijų kaltinamųjų šioje byloje - Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys, buvęs susiekimo ministras Rimantas Didžiokas savo kaltę neigia ir "Vakarų ekspresui" sakė tikįs, jog teismas priims jam palankų sprendimą.

Negavo 86 mln. litų

Be R. Didžioko, vakar prieš teismą stojo tuometinis savivaldybių ir valdymo reformų ministras Sigitas Kaktys bei ūkio viceministras Antanas Bartulis. Ikiteisminio tyrimo metu nė vienas iš įtariamųjų savo kaltės nepripažino.

Tarp kaltinamųjų nebėra anksčiau byloje įtariamaisiais buvusių klaipėdiečio, buvusio bendrovės "Klaipėdos nafta" generalinio direktoriaus Petro Pareigio ir 1999-ųjų rudenį laikinai "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pareigas ėjusio Virgilijaus Arlausko.

S. Kaktys yra įtariamas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi ir viršijęs jam suteiktus tarnybinius įgaliojimus. Už šį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą arba baudą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Piktnaudžiavę tarnybine padėtimi taip pat įtariami ir R. Didžiokas bei A. Bartulis.

Visiems trims kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad investicijų sutartis su "Williams" ir ją lydinčios sutartys tarp valstybės kontroliuojamų įmonių buvo ekonomiškai naudingos "Mažeikių naftai", bet nenaudingos "Klaipėdos naftai" bei "Lietuvos geležinkeliams". Šios įmonės turėjo daryti tarifų nuolaidas "Mažeikių naftai", todėl jos abi 1999-2002 m. laikotarpiu iš "Mažeikių naftos" gavo apie 86 mln. litų mažiau pajamų.

Tiki būsiąs išteisintas

R. Didžiokas vakar "Vakarų ekspresui" patvirtino, kad tebesilaiko anksčiau išsakytos nuomonės, jog jis jaučiasi esąs nekaltas, nes į šį procesą buvo įtrauktas likus savaitei iki sutarčių pasirašymo ir neturėjo jokios informacijos apie jų turinį.

"Manau, kad teismas mus išteisins, o prokuratūra pagaliau įgaus drąsos tirti ne tik politinio pobūdžio bylas, bet ir kriminalines, dėl "Mažeikių naftos" turto išgrobstymo", - sakė R. Didžiokas.

Teisiamųjų partijos kolegos konservatoriai valdančiąją daugumą atvirai kaltina teisėsaugos manipuliavimu tiriant "Mažeikių naftos" privatizavimą ir siekimu politiškai susidoroti su oponentais prieš artėjančius Europos Parlamento ir Seimo rinkimus. Valdančiosios daugumos atstovai tai kategoriškai neigia.

Komisijos išvadų nelauks

"Mažeikių naftos" privatizavimo aplinkybes tirianti laikinoji parlamentinė komisija šią savaitę tikisi baigti savo darbą ir pateikti išvadas parlamentui.

S. Kaktys Vilniaus apygardos teismo prašė padaryti pertrauką, kol savo medžiagą ir išvadas pateiks Seimo laikinoji komisija. Tačiau teismas nusprendė pertraukos nedaryti.

Užtruks iki spalio

Ūkio ministerijos skaičiavimais, "Williams" valdymo laikotarpiu nuo 1999-ųjų iki 2002 metų rudens "Mažeikių nafta" patyrė 750 mln. litų nuostolių.

Šiuo metu Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamos dvi su "Mažeikių nafta" susijusios baudžiamosios bylos, o Mažeikių rajono apylinkės prokuratūroje atliekami dar trys ikiteisminiai tyrimai dėl įtarimų nusikalstamomis veikomis, kurios siejamos su "Mažeikių nafta".

Bylą dėl "Mažeikių naftos" turto iššvaistymo ir grobstymo per lengvatinių mokesčių zonos kompanijas prokuratūra pradėjo tirti 2001 metų pradžioje. Tačiau 2003 metų rudenį iš grobstymo bylos buvo išskirta kita byla - dėl "Williams" investicijų į "Mažeikių naftą" sutarčių. Būtent ši byla ir yra pasiekusi teismą. Manoma, kad procesas Vilniaus apygardos teisme užtruks iki spalio mėnesio.

Martynas VAINORIUS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

L. Graužinienė savarankiškai kandidatuos į Seimą nuotrauka, foto

Lietuva, Buvusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė savarankiškai kandidatuos į Seimą vienmandatėje apygardoje Ukmergėje....

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai, 7 val. meditacijos ir tantros namai - "Mahamudra" (Žvejų g. 12, 3...

Grupė "Studija" vos nepakeitė pavadinimo nuotrauka, foto

Muzika, "Mes atsinaujinę ir nuotaikos puikios", - socialinėje erdvėje intriguoja legendinės grupės "Studija"...

Lietuviškų uogų bumas ne tik turguje, bet ir sodininkų krepšiuose nuotrauka, foto

Vasara, Įsibėgėjus lietuviškų braškių sezonui, pirkėjus maloniai stebina vos per keletą savaičių sumažėjusios...

Lietuva, Paskelbta prieš 16 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 21 min.

Muzika, Paskelbta prieš 42 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...