2019 m. birželio 19 d. 16:28 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Seimui pristatyta Demografijos, migracijos ir integracijos politikos strategija

(1)

Seimui pristatyta Demografijos, migracijos ir integracijos politikos strategija nuotrauka, foto

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

© Stasio Žumbio nuotr.

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytą Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma patvirtinti Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018-2030 m. strategiją. Šį sprendimą parlamentui siūloma priimti atsižvelgiant į tai, kad pavojinga Lietuvos demografinė padėtis, nemažėjanti piliečių emigracija ir kartų kaitos neužtikrinantis gimstamumas daro neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai bei kelia grėsmę Lietuvos valstybės ir jos visuomenės raidai.

Pasak ministro L. Kukuraičio, projektu siekiama sistemiškai spręsti šalies demografinius iššūkius, didinti gimstamumą, mažinti emigraciją, skatinti grįžtamąją emigraciją, gerinti vyresniojo amžiaus žmonių gyvenimo kokybę. 

„Lietuvoje mažėja gyventojų. 2017 m. sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2 mln. 848 tūkst., per 25 metus Lietuva neteko 859 tūkst. gyventojų. Jeigu tendencijos nesikeis, 2030 metais Lietuvoje gyvens tik apie 2,4 mln. gyventojų“, - sakė L. Kukuraitis.

Antroji problema, pasak Vyriausybės nario, yra nepalankiai besikeičianti gyventojų amžiaus struktūra - mažėja vaikų ir daugėja vyresnio amžiaus asmenų. 

„2017 m. pradžioje šalyje gyveno 550,2 tūkst. vyresnio amžiaus asmenų, t. y. 19,3 proc. nuo bendro gyventojų skaičiaus. Dėl didelės migracijos ir mažo gimstamumo neužtikrinama natūrali gyventojų kaita“, - tvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministras. Trečiąją svarbią problemą ministras įvardijo mažą gimstančių vaikų skaičių. „Nuo 1990 iki 2010 metų per metus gimstančių vaikų Lietuvoje skaičius sumažėjo nuo 56 iki 30 tūkst.“, - teigė L. Kukuraitis.

Pagrindinis strategijos tikslas - užtikrinti teigiamą gyventojų skaičiaus pokytį ir proporcingą gyventojų amžiaus struktūrą. Dokumente taip pat nustatomi trys tikslai, susiję su šeima, migracija ir vyresnio amžiaus asmenimis.

Siekiant kurti šeimai palankią aplinką planuojama sudaryti sąlygas šeimos nariams derinti profesinę veiklą ir šeimos pareigas, gerinti paslaugų šeimoms ir vaikams kokybę bei prieinamumą, sudaryti sąlygas lygioms vyrų ir moterų teisėms, pareigoms ir galimybėms viešojo gyvenimo srityje bei šeimoje užtikrinti, plėtoti finansines paskatas ir būsto pasirinkimo galimybes šeimoms, auginančioms vaikus, gerinti šeimos sveikatos būklę, didinant informuotumą šeimos sveikatos klausimais, mažinant sveikatai kylančias grėsmes, ugdyti šeimos narių gebėjimus spręsti psichologines ir socialines problemas.

Tarp svarbių strategijos tikslų - siekis suteikti galimybių vyresnio amžiaus asmenims integruotis į visuomenę. Siekiant šio tikslo ketinama užtikrinti vyresnio amžiaus asmenų dalyvavimą socialiniame ir politiniame gyvenime, darbo rinkoje ir finansinį jų saugumą, užtikrinti mokymosi visą gyvenimą galimybes, pagerinti vyresnio amžiaus asmenų sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumą siekiant mažinti jų sergamumą ir mirtingumą nuo pagrindinių neinfekcinių ligų bei dėl išorinių priežasčių, stiprinti kartų santykius ir plėtoti savanorišką vyresnio amžiaus asmenų veiklą.

Užtikrinant valstybės poreikius atitinkantį migracijos srautų valdymą numatoma skatinti grįžtamąją migraciją ir proporcingą valstybės interesus atitinkantį užsienio šalių piliečių atvykimą, įgyvendinant pritraukimo, priėmimo, integracijos ir ryšio palaikymo politiką, taip pat stiprinti ekonominę šalies gyventojų gerovę, socialinį gyventojų saugumą, psichologinę (emocinę) gyventojų gerovę, Lietuvos gyventojų susietumą su šalimi ir gyvenamąja aplinka, vykdyti veiksmingą diasporos politiką.

Po pristatymo už projektą balsavo 65 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 16 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu - Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Taip pat šį projektą svarstyti pavesta Migracijos komisijai. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 26 d.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Hm

2018-05-04   16:26

IP: 90.140.144.215

Prašom pateikti seimūnù ir kitù valdančiùjù turimù vaiku skaičiù, kaip jie gerina demografinę padètį, juolab jù itin gera finansinė padėtis leidžia turėti dideles šeimas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

E. Masiulio ir jo žmonos skyrybų prašymas - jau teisme nuotrauka, foto

Žmonės, Buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui (44 m.) pastarieji metai atnešė daug...

Bando kovoti su vežėjams iškilusia grėsme nuotrauka, foto

Ūkis, Aistros dėl Europos Parlamento (EP) siūlomo Mobilumo paketo, galinčio suduoti lemiamą smūgį...

"Noriu atiduoti duoklę mylimai Klaipėdai" nuotrauka, foto

Sportas, "Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame...

Naują mokyklą Klaipėdoje statys vilniečiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje pasirašyta sutartis dėl naujos mokyklos Klaipėdoje statybos su konkursą...

Ūkis, Paskelbta prieš 27 min.

Sportas, Paskelbta prieš 44 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...