2019 m. birželio 26 d. 21:45 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Seimo narys: sovietiniai ideologiniai simboliai turi būti nuimti nuo Žaliojo tilto

(2)

Seimo narys: sovietiniai ideologiniai simboliai turi būti nuimti nuo Žaliojo tilto nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Seimo nario Ryto Kupčinsko nuomone, sovietiniai ideologiniai simboliai turi būti išbraukti iš Kultūros paveldo registro ir nuimti nuo Žaliojo tilto.

Trečiadienį spaudos konferencijoje Seime jis pažymėjo, kad Žaliojo tilto sovietinių laikų skulptūros yra skaudi tema, kurią nuolat kelia Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos nariai ir kitos patriotinės organizacijos.

Parlamentaro nuomone, Vilniaus mieste per menkai rūpinamasi tautiniais, istoriniais simboliais: nėra paminklo kunigaikščiui Vytautui Didžiajam, pirmajam Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai, Lietuvos kariuomenės generolui Povilui Plechavičiui, 1941 metų birželio ginkluoto sukilimo prieš sovietus Lietuvoje vienam iš organizatorių ir vadovų generalinio štabo majorui Vytautui Bulvičiui ir kitiems iškiliems kovotojams už Lietuvos laisvę.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pirmininkas Jonas Burokas pažymėjo, kad sąjunga daug kartų prašė Vilniaus miesto savivaldybės pašalinti skulptūras nuo Žaliojo tilto, nes jos teigiamai pristato okupantų ideologiją.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos atstovas Antanas Kliunka sakė, kad savanoriams sunku suprasti, jog po 23 metų laisvės Lietuvoje siautėja Socialistinis liaudies frontas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kad restauruojami paminklai okupantams.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungai atstovaujantis Kasparas Genzbigelis perskaitė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių narių, Televizijos bokšto ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos gynėjų pareiškimą, kuriame išreiškė protestą prieš Vilniaus miesto savivaldybės planus už mokesčių mokėtojų lėšas restauruoti sovietinius meno "šedevrus" Vilniuje, ant Žaliojo tilto.

Jis tvirtino, kad tol, kol Vilniuje nepastatytas paminklas Laisvės kovotojams, kol Lietuvos partizanas Petras Vizbaras-Vapsva, pasirinkęs mirtį, kad tik čekistų kankinamas neišduotų savo kovos draugų, Gedimino prospekte "pagerbtas" "kanalizacijos" dangčiu, šis Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas yra šventvagiškas.

K. Genzbigelis piktinosi, kad Lietuvos valdžia sovietinę okupaciją žyminčias Žaliojo tilto skulptūras laiko materialiu kultūriniu paveldu. Dėl šių valdžios politinių įsitikinimų skulptūros įtrauktos į Kultūros vertybių valstybinį registrą, o okupacinio laikmečio skulptūras gina Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas.

Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai nesupranta, "kaip galima gerbti šiuos primityvius socrealistinius ",šedevrus", kai jie kolaboravusių su okupantais autorių buvo sukurti tuo metu (1952 m.), kai Lietuvos partizanai liejo kraują bekompromisėje kovoje už Lietuvos laisvę.

"Kadangi skulptūrų ketaus metalas stipriai korodavęs, suplyšęs ir sutrūkinėjęs, o Vilniaus miesto savivaldybė skendi milijoninėse skolose, privalu skulptūrų atsisakyti kaip istoriškai, morališkai ir fiziškai pasenusių", - sakė K. Genzbigelis.

Spaudos konferencijoje buvo pareikalauta išvežti iš Lietuvos sostinės surūdijusius okupantus iki šių metų rugsėjo 1 d., t. y. sukankant sovietų okupacinės armijos išvedimo iš Lietuvos 20-mečiui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

alvydas

2013-08-22   11:54

IP: 82.145.209.96

Nugriaukim viską kas netiko,
į vietą tatą ten padėkim,
už tai,kad Lietuvą apšiko,
ir liaupsių jam nepagailėkim.
Už tai,kad išvogė,sugriovė
kas buvo liaudies pastatyta,
ir viską griaudamas vis bliove,
kad raudonai tai nudažyta.
Dabar Kupcinskas kaip rupūžė
artėjant rudeniui išlindo.
Ir kas galvoj to klerko ūžia?
Turbūt pats velnias ten įlindo.
Taip tilto žaliojo jis bijo,
lyg būtų Jėzus,ar Marija.

politikas

2013-08-22   10:23

IP: 87.184.144.124

ponas Rytis Kupcinskai Jus smarkiai klystate,nes sie paminkalai ir relikvijos labai atitinka siu dienu relija ir gyvenima musu salyje,paziurekite kas sedi Seime salia Jusu,su kuo bendraujate,kas yra baige aukstuosius partinius mokslus ir kas dirbo ivairiuose organuose,CK ir rajonu partijos ir komjaunimo komitetuose, kas valdo sali,kas yra sulinde i politika ir i siltas vietas.Taip ,kad naikinti visa tai nevalu kol reliai nepasikeis situacija Salyje .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Rūkytos žuvies mėgėjai Palangoje turi kuo džiaugtis nuotrauka, foto

Vasara, Lietuviams poilsis prie jūros neatsiejamas nuo vieno produkto - rūkytos žuvies. Tiesa,...

Karščiausią dieną nustebino pliaže pamatytas reginys nuotrauka, foto

Vasara, Sinoptikai prognozuoja, kad trečiadienis net ir pajūryje gali būti ypatingas – tikėtini...

Klaipėdos irkluotojų pergalės Šiauliuose nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vyko atviras Lietuvos jaunučių čempionatas, Lietuvos irklavimo federacijos II taurės etapas...

Palangos paplūdimyje - kovos už gyvybę nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangoje - kraupi poilsiautojo mirtis. Sekmadienį vandenyje vyrą pastebėjo ir ištraukė paplūdimyje...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...