2021 m. sausio 16 d. 05:27 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Ričardo Malinausko priešininkai patyrė antausį

(1)

2016-05-11, 10:24

Sidas AKSOMAITIS

Ričardo Malinausko priešininkai patyrė antausį nuotrauka, foto

Ričardas Malinauskas.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Reklama

Bandymas išversti iš posto ilgametį Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentą Ričardą Malinauską subliūško kaip muilo burbulas - Naujojoje Akmenėje vakar vykusiame LSA suvažiavime rezoliucija dėl nepasitikėjimo LSA vadovaujančiu Druskininkų meru buvo atmesta triuškinama persvara.

Rezoliucijos projektą dėl nepasitikėjimo LSA prezidentu įregistravo Vilniaus miesto tarybos narys konservatorius Adomas Bužinskas. Rezoliucijoje R.Malinauskas ragintas atsistatydinti iš LSA prezidento pareigų, o LSA taryba - po suvažiavimo priimti sprendimą dėl neeilinio asociacijos suvažiavimo sušaukimo. Rezoliucija patyrė fiasko - jai pritarė 7 delegatai, 93 balsavo „prieš“, kiti delegatai balsavime nedalyvavo. LSA suvažiavime taip pat pristatyti svarbiausi praėjusių metų asociacijos darbai, priimta rezoliucija dėl neatlygintinų registrų duomenų ir informacijos teikimo savivaldybėms, svarstyti kiti aktualūs klausimai.

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, vertindamas bandymą įvykdyti LSA kažką panašaus į revoliuciją, apgailestavo, kad savivaldos reikaluose bandoma politikuoti. „Ieškoma kažkokio dėmesio, nemokamo išėjimo į tribūną, tuo ir naudojamasi, - svarstė meras. - Mano galva, savivaldos lygmeniu mes turėtume priklausyti vienai - Savivaldybės partijai. Visas problemas reikia spręsti ūkiškai, o ne keliant revoliucijas. Prieš metus buvo LSA prezidento rinkimai, o juose konservatoriams juk niekas netrukdė iškelti savo kandidatą ir sudalyvauti, tą jie galės daryti ir ateinančiuose rinkimuose.“

R.Malinauskas „Vakaro žinioms“ prieš suvažiavimą teigė esantis visiškai ramus, nes nėra padaręs nieko tokio, dėl ko turėtų išgyventi. „Puolimas prieš Druskininkų savivaldybę ir mane, kaip asmenybę, yra tęstinis, norint užmaskuoti valstybėje vykstančius tikrai negerus procesus, - sakė LSA prezidentas. - Galiu labai atsakingai pasakyti: nei Druskininkų savivaldybė, nei aš asmeniškai neturime jokių teisinių problemų. Vieni burbulai, kurie buvo išpūsti, jau subliūško, kiti dar bliūkšta, o galiausiai visi subliūkš iki vieno. O jeigu kažkas bando padaryti vienokį ar kitokį vojažą dėl to, kad eilinis Lietuvos meras susitiko su prokuroru ar paskambino ministrui pasikalbėti apie savivaldybės reikalus, tai yra daugiau nei juokinga. Nes mero viena iš pareigų yra užsiimti lobizmu ir bet kokiais kitais teisėtais veiksmais, kurie reikalingi konkrečiai savivaldybei ar joms visoms.“

Dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro skandalo R.Malinauskas buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas STT tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą, neva galėjusį turėti reikšmės įteisinant vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose. Vėliau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, neradus nusikalstamos veikos požymių, tačiau paviešinti Druskininkų mero pokalbiai telefonu su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku. Dėl R.Malinausko pokalbių telefonu su politikais stenogramų paviešinimo buvo pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas, jame nukentėjusiaisiais pripažinti A.Butkevičius, K.Trečiokas ir R.Malinauskas. „Kad ir kaip būtų gaila, kuo toliau, tuo daugiau abejonių, kad gyvename ne teisinėje, o politinių užsakymų valstybėje“, - reziumavo R.Malinauskas, paklaustas, kaip jaučiasi žmogus, kurio kaltės neaptikę pareigūnai nusprendė bent jau paviešinti slapta darytų pokalbių stenogramas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2016-05-11   12:51

IP: 78.61.115.220

Ponas R.Malinauskai nereikia virti košės kurios nesuvalgai ir visi jo pataikūnai baikit kabinti visiems makaronus ant ausų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...