2019 m. liepos 19 d. 21:46 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Projektas tapo investicija į savanorystės ateitį

(5)

Projektas tapo investicija į savanorystės ateitį nuotrauka, foto

Klaipėdos dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC) pavasarį pasitinka atsinaujinęs - Labdaros ir paramos fondas baigia įgyvendinti projektą, kurio rezultatai suteikė didelį postūmį tolesnei veiklai.

Pagal Europos ekonominės erdvės ir finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų sistemą įgyvendintą paprojektį "Dvasinės pagalbos jaunimui centro darbuotojų ir savanorių įgūdžių stiprinimas ir kvalifikacijos kėlimas siekiant efektyviau patenkinti visuomenės poreikius" organizacijos nariai vadina svaria investicija į ateitį.

Gauta 137 920,59 Lt dydžio parama fondui atvėrė galimybę atnaujinti darbuotojų įgūdžius, kritiškai įvertinti vykdomas programas bei populiarinti savanorystę.

Atnaujino misiją

Anot Klaipėdos jaunimo linijos koordinatorės Indrės Gaudiešiutės, itin svaria projekto dalimi tapusiuose seminaruose bei mokymuose dalyvavę 40 DPJC administracijos darbuotojų, jaunimo lyderių bei giminingų organizacijų atstovų mokėsi susirinkimų vedimo, konfliktų valdymo, domėjosi veiklos viešinimo metodikomis, projektų valdymo, strateginio planavimo subtilybėmis.

"Atsižvelgdami į įgytas žinias, naujai įvertinome ir pakoregavome organizacijos viziją ir misiją. Be to, tobulinimasis taip įtraukė, kad pradėtus darbus tęsime toliau: tebevyks projekto metu pradėti atvejo analizės grupių užsiėmimai; rengiame projektus, kurie leistų toliau finansuoti pavykusias veiklas", - sakė I. Gaudiešiutė.

Įdomių įspūdžių bei naujų idėjų pažėrė stažuotės Šiaulių, Kauno, Vilniaus organizacijose. "Nors bendravome ir bendradarbiavome ir anksčiau, dabar turėjome progą iš arti pamatyti kasdienį kolegų darbą, įvertinti kiekvienos organizacijos išskirtinumą", - sakė pokalbininkė.

Pirmieji mokymai - tik pradžia

Vasarį Klaipėdoje DPJC surengtos konferencijos "Už vaikus atsakingi visi" metu apžvelgtas pernai mokyklose atliktas pagalbos jaunimui poreikio mieste tyrimas. Atsižvelgus į jo rezultatus, rengiama metodinė medžiaga, kuri taps paspirtimi rengiant savanorius darbui su jaunimu.

"Tai, kad vaikai nežino, kas yra savanoriai, man nebuvo naujiena. Bet realūs šią situaciją atspindintys skaičiai yra ženklas, kad turime viešinti ne tik savo vardą, bet ir pačią savanorystės sampratą", - sakė I. Gaudiešiutė. Tad centro komandą ypač džiugina grįžtamoji reakcija, kurios sulaukta po projekto metu vykusios informacinės kampanijos. L. e. p. DPJC administracijos direktorė Jūra Dindienė pasidžiaugė, kad į centrą kreipiasi vis daugiau savanoriška veikla susidomėjusių įvairaus amžiaus žmonių.

Direktorė akcentavo, kad šis projektas organizacijos istorijoje bene pirmasis buvo skirtas darbuotojų ir savanorių kvalifikacijai kelti.

"Paprastai tokie dalykai kaip tobulinimasis nėra finansuojami. Gauti lėšų nevyriausybinės organizacijos tiesioginei veiklai yra lengviau, tuo metu apie būtinybę atgaivinti žinias ir pasisemti naujų kalbama etai - tarsi savanoriams pakaktų per pirmuosius mokymus gautų žinių, - sakė pokalbininkė. - Džiaugiamės įveikę šią nerašytą tradiciją ir tikimės, kad šiuo projektu būsime pradėję naują."

Vasarį DPJC sukvietė klaipėdiečius į konferenciją "Už vaikus atsakingi visi", kurioje aptarė pagalbos jaunimui situaciją mieste.

Apsilankę kitose šalies nevyriausybinėse organizacijose DPJC atstovai iš arti susipažino su kasdieniu kolegų darbu. Nuotraukoje - lankymasis Kauno Palemono vaikų dienos centre.

Valerija LEBEDEVA

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

vaizdas

2010-08-19   14:26

IP: 62.212.200.144

is nuotrauku niurokas. kazkoks pensininku sanburis. o kur jaunyste, savanoriai, energija? nesijaucia.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Žmonės, Paskelbta prieš 57 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...