Popiežiui įteikta Lietuvos šimtmečio vėliava

Popiežiui įteikta Lietuvos šimtmečio vėliava

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis  Vatikane vykstančiame kasmetiniame Šv. Mortos grupės (Santa Marta Group) susitikime Popiežiui nuo Ministro Pirmininko įteikė Lietuvos trispalvę – simbolišką dovaną, įprasminančią valstybės šimtmečio jubiliejų.

Šiame susitikime buvo pristatyti Lietuvos strateginiai sprendimai kovojant su šiuolaikinės vergovės apraiškomis, pabrėžiat, jog šį  klausimą kuruoja Vyriausybė ir kuriamas koordinavimo centras. Lietuvos pranešimas  sulaukė ypatingo dėmesio ir palaikymo iš skirtingų šalių.

Šv. Mortos grupė yra Popiežiaus Pranciškaus globojama pasaulinė iniciatyva, telkianti valdžios institucijų, teisėsaugos ir bažnyčios pastangas kovai su prekyba žmonėmis, plėtojant prevencijos strategijas, pastoracinę nusikaltimo aukų priežiūrą ir jų reintegraciją į visuomenę.

„Atsižvelgiant į aukoms daromą žalą, prevencija turi būti kovos su prekyba žmonėmis pagrindas. Šv. Mortos grupės veikloje dėmesio centre yra nusikaltimų aukos. Akivaizdu, kad aukų yra daug daugiau nei rodo oficialūs duomenys. Tiek pagalbos aukoms, tiek prevencijos srityse Lietuvoje reikia toliau telkti pastangas“, – teigia Vyriausybės kancleris A.Stončaitis.

Įvairių šalių patirtis rodo, kad šiuolaikinės vergovės klausimas yra labai kompleksinis ir turi būti sprendžiamas aukščiausiu politiniu ir instituciniu lygiu, tarkime, Jungtinėje Karalystėje sudarytoje  kovos su šiuolaikine vergove darbo grupei vadovauja premjerė, šiuo klausimu aktyviai dirba ir premjerės kabineto patarėjai.

Lietuvoje šiuo metu taip pat diskutuojama, kaip stiprinti Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos vaidmenį, Vyriausybės kancleris turėtų tapti koordinatoriumi  horizontaliems veiksmams kovai su prekyba žmonėmis. Ketinama steigti ir koordinavimo centrą kovai su prekyba žmonėmis bei pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su visomis suinteresuotomis šalimis (ministerijomis, teisėsaugos institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis).

Prekyba žmonėmis išlieka labai pelninga sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo forma. Šiuo metu, anot Tarptautinės darbo organizacijos, išnaudojama daugiau kaip 20 milijonų žmonių, prekeivių žmonėmis nusikalstamu būdu įgytas pelnas pagal dydį vertinamas kaip antras po narkotikų verslo.

Vasario 8-9 d. vykstančioje tarptautinėje konferencijoje dalyvauja 30 šalių delegatai iš Europos, Azijos, JAV. Lietuvos delegacijoje - Vyriausybės kancleris,  Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento bei bažnyčios atstovais. Susirinkime taip pat dalyvauja Pasaulinio Fondo kovai su šiuolaikine vergyste (Global Fund to End Modern Slavery), Tarptautinės migracijos organizacijos, Europolo atstovai.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder