2019 m. birželio 19 d. 16:20 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

"Palangos 2003" rengėjai pasišovė pavyti ir pralenkti Jūrmalos festivalį.

Keturias dienas Palangoje vykęs tarptautinis pramoginės muzikos festivalis "Palanga 2003" pasižymėjo tematikos ir užsienio bei Lietuvos kolektyvų pramoginės muzikos žanrų įvairove.
Pirmoji Tarptautinio pramoginės muzikos festivalio diena buvo skirta talentingam jaunimui, atvykusiam iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Palangos Vasaros estrada tapo varžytinių placdarmu. O štai paskutiniąją buvo "trenktas" festivalio žiūrovus pakerėjęs projektas - Lenkijos ansamblis "Žuki", koncertavęs daugelyje Europos ir pasaulio šalių, susivienijo groti su Šv. Kristoforo simfoniniu orkestru iš Lietuvos.

"Misteris Holivudas" paslaptingai tylėjo

Pirmoji festivalio diena buvo skirta projektui "Baltijos tranzitas", kuris pačius talentingiausius turėtų "nuvežti" į Holivudą. Čia jau 20 metų vyksta talentų čempionatai. Tuo tikslu žvalgytuvių iš Los Anželo į Palangą buvo atvykęs šio čempionato žiuri pirmininkas Grantas Aringtonas, kuris galbūt pakvies nusižiūrėtus atlikėjus į Holivudą.
Į čempionatus suvažiuoja ne tik talentai iš 45 pasaulio šalių, bet ir jų pirkliai. Žodžiu, tai kažkas panašaus į NBA. Tik "perkami", t.y. siūlomi kontraktai, ne sportininkams, o dainininkams, šokėjams, modeliams, aktoriams ir t.t.
Ponas Grantas, daugelį kartų vedęs "Grammy" apdovanojimų šou, puikiai susigaudo pramogų verslo rinkoje. Palangos festivalyje ne tik pirmą dieną "tranzavęs" jaunimas, bet ir daugelis įvairaus amžiaus atlikėjų tikisi G. Aringtono, kuris čia pelnė "misterio Holivudo" pravardę, dėmesio. Tuo labiau kad jis buvo ir Palangos festivalio šlagerių karaliaus bei karalienės vakaro rinkimų žiuri narys.
"Misteris Holivudas" jau yra dalyvavęs festivaliuose Pernu ir Jūrmaloje. Kaip ir Palangoje, jis viską labai atidžiai stebėjo, žymėjosi, tačiau, kas krito jo akysna, dar neprasitarė. Apie tai jis tylėjo ir Palangoje. Ir gal būt neprabils tol, kol grįš į Holivudą.
Estai ir latviai jau turi tokių čempionatų patirties. Ypač jaunieji atlikėjai, kurie yra pelnę ir didžiuosius prizus, ir aukso medalius, ir netgi yra gavę pasiūlymų sudaryti kontraktus. Tačiau, pavyzdžiui, vokalistė Lana Švilpė iš Latvijos, Holivudo čempionate sudalyvavusi prieš trejus metus, kai jai tebuvo dvylika, siūlyto kontrakto atsisakė, nes jai reikėjo mokytis. Tačiau ji jau nepaleidžiama iš akiračio. Ir galbūt ateityje čempionate laimėti aukso medaliai bus pretekstas karjerai pramogų versle.
Septynerių metų šokėjas Egertas ir penkiolikmetė šokėja Oksana iš Estijos taip pat turi kelių čempionatų Holivude patirtį, yra pelnę ir didžiuosius prizus, ir aukso medalius savo amžiaus kategorijose.
Palangos festivalyje prasidėjo varžytuvės ir tarp Lietuvos grupių bei atlikėjų. Pirmoji vieta buvo skirta grupei "Kapela". Gal ji bus pakviesta į Holivudą? Tačiau reikia turėti omenyje, kad ten vykstama ir parvykstama už savo pinigus. Tad reikia turėti arba labai turtingus tėvus, arba susirasti rėmėjų.
"Baltijos tranzito" projekto koordinatorė Lietuvoje yra šio festivalio sumanytoja ir rengėja Birutė Petrikytė. Ji turi vilčių, kad ateityje tarptautinis pramoginės muzikos festivalis Palangoje turėtų pasivyti, o gal ir pralenkti Jūrmaloje rengiamą festivalį "Naujoji banga".

Scenos princas tapo šlagerių karaliumi

Antrasis festivalio vakaras, sukvietęs daugiau žiūrovų nei pirmasis, buvo skirtas Lietuvos dainininkų varžytinėms dėl šlagerių karalienės ir karaliaus titulų. Dainininkus vertino ne tik autoritetinga žiuri, bet ir publika, privalėjusi savo simpatijas reikšti patikusiems atlikėjams kuo garsesniais plojimais. O jų susilaukė beveik visi iš 22 dainavusiųjų. Publika audringai plojo tiek Edmundui Kučinskui, Simonui Donskovui, tiek scenos legendai Nelei Paltinienei ar aktorei Nijolei Narmontaitei. Todėl, žinoma, gerokai pasiginčyti turėjo autoritetinga žiuri. Ir ypač ietis sukryžiavę buvo jos pirmininkas Kęstutis Ignatavičius su "misteriu Holivudu" G. Aringtonu. Tačiau ginčai baigėsi be muštynių. Šlagerių karaliene buvo paskelbta Giulija, o karaliumi - Rytis Cicinas.
Žinoma, daugelis atlikėjų, kaip dažnai būna ir pasitaiko, buvo kiek nusiminę. Kaip kažkas pašnabždėjo, žiuri sprendimu liko nepatenkinta ir Giulija. Gal todėl ji labai ilgai nepasirodė festivalio šlagerių karalienei ir karaliui skirtame furšete. O, kai pagaliau "Žilvino" restorane vis tik atsirado, paklausta, kaip jaučiasi karaliene, savo jausmų neafišavo, tik teigė, kad negali tuo patikėti.
Tuo tarpu Rytis Cicinas karūną, kurią įteikė pernykščiai šio festivalio šlagerių karalienė ir karalius Birutė Petrikytė bei Stepas Januška, priėmė oriai. Tačiau teigė, kad tos karūnos verti buvo daugelis dainininkų, bet jie pralaimėjo iš savo repertuarų pasirinkdami ne visai šlagerines dainas.

Vasaros kokteilis

Kitas festivalio koncertas - muzikos kokteilio vakaras. Vienus žiūrovus labai sužavėjo Džoana Berns iš Anglijos, kitiems vis dėlto mielesnis buvo lietuvaitis Egidijus Sipavičius, kuris "dėjo džiazą" su "Doudi Jazz Band". Kai kam patiko grupė "Fors" iš Latvijos, o kiti buvo apsvaigę nuo šokių grupės "Nebesa", taip pat iš Latvijos. Ši grupė, beje, po kelis numerius atliko trijuose festivalio vakaruose.

"Žuki" pavergė publiką

Ketvirtasis festivalio vakaras buvo palyginti trumpas, tačiau vientisas ir aukštos prabos. "Žuki" ("Vabalai") savo repertuare turi daug "Beatles" repertuaro dainų. Tad šis ansamblis anksčiau buvo pakviestas dainuoti net Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos gimtadienio koncerte.
Tarptautiniame pramoginės muzikos festivalyje Palangoje šis ansamblis grojo su Šv. Kristoforo orkestru. Projektas buvo brandinamas senokai ir ne vieno žmogaus pastangomis. O formas įgijo štai šiame festivalyje. Profesionalams "susirepetuoti" pakako kelių valandų. Tuo labiau kad lenkai atsivežė savo tautietį dirigentą Mareką Čekavą ir pianistą. Pasibaigus koncertui, publika ansambliui "Žuki" ir lietuvių simfoniniam orkestrui plojo stovėdama. Kaip pavyko sužinoti, gal kitais metais šią grupę mes dar išgirsime per Jūros šventę.

Festivalis baigėsi, festivalis prasideda

Šio festivalio rengėja Birutė Petrikytė šiemet jį nuvairavo į tarptautinius vandenis. Ne kiekvieną vakarą jų atlikėjai buvo tolygūs. Kai kuriuos žiūrovus, nesupratusius, kas yra tas "Baltijos tranzitas", papiktino vaikų atlikėjų, atvežtų iš Estijos ir Latvijos, neprofesionalumas. Tačiau galbūt tarp tų kol kas neprofesionalų mes matėme būsimas pasaulio žvaigždes. Ir kada nors gailėsimės, kad jų neįsidėmėjome.
Festivalyje, kaip ir dera, mezgėsi kontaktai jau būsimam festivaliui kitais metais. Juolab kad jo rengėja B. Petrikytė turi ambicijų atlikėjų populiarumu pasivyti Jūrmalos konkursą festivalį "Naujoji banga".
Beje, jai patarti buvo atvykęs Jūrmalos "Dzintari" vasaros salės meno vadovas ir direktorius Levas Ostrovskis. Jis "Vakarų ekspresui" teigė, kad Palangos vasaros estrada nėra tinkamai išnaudojama. Pasak jo, taip buvo ir su Jūrmalos estrada, kol ji neturėjo vieno šeimininko. Prieš ketverius metus ji tapo Jūrmalos savivaldybės nuosavybė, ir estrada suklestėjo. Ji naudojama ne tik vakaro koncertams ar festivaliams, bet ir kurorto gyventojų sueigoms bei įvairiausioms vietinėms Jūrmalos, kartais ir sostinės Rygos šventėms.

Žymos: jaunimas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

E. Masiulio ir jo žmonos skyrybų prašymas - jau teisme nuotrauka, foto

Žmonės, Buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui (44 m.) pastarieji metai atnešė daug...

Bando kovoti su vežėjams iškilusia grėsme nuotrauka, foto

Ūkis, Aistros dėl Europos Parlamento (EP) siūlomo Mobilumo paketo, galinčio suduoti lemiamą smūgį...

"Noriu atiduoti duoklę mylimai Klaipėdai" nuotrauka, foto

Sportas, "Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame...

Naują mokyklą Klaipėdoje statys vilniečiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje pasirašyta sutartis dėl naujos mokyklos Klaipėdoje statybos su konkursą...

Ūkis, Paskelbta prieš 19 min.

Sportas, Paskelbta prieš 36 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...