2019 m. liepos 19 d. 07:22 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Nuogos moterys nesitrauks

(163)

2007-08-11, 12:00

Sandra LUKOŠIŪTĖ

Nuogos moterys nesitrauks  nuotrauka, foto

Paplūdimiuose

Nuogos moterys okupuoja uostamiesčio paplūdimius. Nors oficialus moterų pliažas

prieš porą metų buvo perkeltas į naują vietą, iki šiol ne visos dailiosios atstovės apie jį žino.

Įprotis svarbiau už atsargumą - taip būtų galima pasakyti apie buvusiame moterų paplūdimyje Melnragėje, tarp pagrindinio tako ir šiaurinio molo, besikaitinančias ir besimaudančias Ievos seseris.

Trumpindamos kelią moterys pasiryžusios geriau rinktis gelbėtojų nesaugomą teritoriją nei paėjėti toliau, iki oficialaus paplūdimio.

KOKETĖS. Moterys vis dažniau įsitaiso šalia paplūdimio ribos ar net likus keliems žingsniams iki jų teritorijos. Sauliaus STONIO nuotr.

"Jų iš ten neišvarysi, - viltį ką nors pakeisti praradę I Melnragės gelbėtojai. - Neįsivaizduojame, kaip moterys reaguotų, jeigu nesaugomame paplūdimyje įvyktų kokia nelaimė".

Daugelis nuogų saulės vonių mėgėjų, paklaustos, kodėl nesirenka moterų paplūdimio, aiškino, kad iki ten toli eiti. Vyresnės tikino tiesiog įpratusios kaitintis senojoje vietoje, ir iš jos trauktis neketinančios.

Nors naujasis moterų paplūdimys miesto Savivaldybės sprendimu dar prieš porą metų buvo perkeltas tarp I ir II Melnragės, tačiau iki šiol ne visos moterys, net klaipėdietės, žino, kur jis yra.

I Melnragės gelbėtojai taip pat sulaukia klausimų, kur ieškoti moterų pliažo.

Tikrasis - tuščias

Kad moterys ignoruoja valdžios nurodymus, akivaizdu tampa pasidairius oficialiame jų paplūdimyje - net karštą dieną ten gali pamatyti vos vieną kitą poilsiautoją.

Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos (SGT) gelbėtojai taip pat pastebėjo, kad moterų paplūdimys dažniausiai būna tuščias, kai bendrieji lūžta nuo poilsiautojų.

"O ten žmonių nėra, nėra moterų! Jos skundžiasi, kad joms per toli vaikščioti. Vasaros pradžioje gelbėtojos ten budėjo, o paskui ėmė skųstis, kad nėra kas veikti - jei kas deginasi, tai viena kita moteriškė", - sakė SGT vyriausias specialistas Aleksandras Mefiodas.

Pastebėjus tokią tendenciją nuspręsta stiprinti gelbėtojų postus tuose paplūdimiuose, kur renkasi gerokai daugiau poilsiautojų.

Gelbėtojai dėl tokio sprendimo teigė nesulaukę skundų. Oficialiame moterų paplūdimyje retai maudomasi, dažniau tik lepinamasi saulės voniomis.

Specialisto manymu, reikėtų pasekti vokiečių pavyzdžiu ir prie moterų paplūdimio pakabinti lentelę, jog jis nesaugomas.

Pasak. A. Mefiodo, buvęs moterų pliažas arčiau molo panaikintas, ir, nors dailiosios lyties atstovės ten tebeina, gelbėtojams prižiūrėti šios teritorijos nepriklauso.

Specialistas niekaip negali suprasti, kodėl moterys renkasi senąją vietą prie molo, kur jūra itin pavojinga, o vanduo - nešvarus.

Nuogalės piktina... ir ne

Lietuvės praranda joms būdingą drovumą. Tokia išvada peršasi pasidairius po Klaipėdos paplūdimius, mat vis daugiau nuogalių užkariauja bendruosius paplūdimius. Jos vis dažniau be kompleksų išsirengia bendruosiuose paplūdimiuose.

Klaipėdietis Ignas, su šeima atėjęs į I Melnragę, pasakojo nemaloniai nustebęs, kai vos per žingsnį nuo jų apkloto įsitaisė pora vyresnio amžiaus moterų be liemenėlių.

Vyras teigė, kad nė kiekvienas nori bendrajame paplūdimyje regėti tokius vaizdus, ypač kai šalia sukinėjasi mažamečiai.

Tiesa, ne visus piktina nudizmo apraiškos. Prie buvusiojo moterų paplūdimio jaunesni vyrai įsitaisę taip, kad žvilgsnis būtų nukreiptas nuogalių link.

Trečią dešimtį ką tik pradėjęs klaipėdietis Vaidas, paklaustas, ar netrikdo šalia gulinčio nuogos moterys, juokėsi, kad tokia kaimynystė neverčia jaustis nepatogiai.

NESUPRANTA. A. Mefiodas niekaip negali suprasti, kodėl nuogos moterys guli šalia vyrų, nors riboženkliais pažymėtas dailiosios lyties atstovių paplūdimys - čia pat

Teritoriją gina pagaliais

A. Mefiodas tikino skundų dėl bendrajame paplūdimyje kartu su kitais besikaitinančių nuogų moterų nesulaukiantis, tačiau tokia kaimynyste nepatenkinti... patys gelbėtojai.

Anot jų, kartais pasirodymas nuogų moterų "rojuje" pavojingas sveikatai. Pakrante bėgiojantys bei sportuojantys gelbėtojai nelieka nepastebėti čia besikaitinančių moterų. Pernai vienam pro šalį bėgusiam vyriškiui jos pagaliu pataikė į galvą.

Vyresnysis specialistas pasakojo ir pats sulaukęs piktų dailiosios lyties atstovių replikų, kai nuvažiavo ten sustatyti plūdurų.

"Paaiškinau, kad čia vaikštau kaip darbuotojas ir man nesvarbu, ar žmonės nuogi, ar apsirengę", - sakė jis.

A. Mefiodas niekaip negali suprasti, kodėl moterys mieliau nuogos gulasi šalia vyrų, o ne paeina kokius 200-300 metrų ar net kelis žingsnius už moterų paplūdimio riboženklio. Į panašius pasiūlymus jos reaguoja piktomis replikomis, jog eiti - per toli.

"Ekshibicionistės"

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena ŠAKALIENĖ

Ekshibicionistės. Kitaip tų moterų, kurios kaitinasi senojoje vietoje, negaliu pavadinti. Jeigu joms patinka, kad į jas žiūri, tegul. Tada taip galima eiti nuogoms pagulėti ir į vyrų paplūdimį bei vaidinti, kad nieko tokio nevyksta.

Grąžinti moterų paplūdimio į senąją vietą niekas net neketina. Degintis dabartiniame - vienas malonumas: takai nuteisti, sutvarkyti. Pati esu prisiekusi moterų paplūdimio lankytoja ir galiu pasakyti, kad daug moterų jame lankosi, bent jau savaitgaliais.

Savivaldybė yra sulaukusi poros skambučių iš Melnragės gyventojų dėl to, kad po langais guli nuogos moterys ir nusiskundimų, kad nemalonu ateiti į bendrąjį paplūdimį, ypač su vaikais.

Sandra LUKOŠIŪTĖ

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2013-01-26   14:29

IP: 208.70.142.34

Klausimai mąstytojuiLiepa 21, 2011 08:27Ar tauta lygu čia rašantiems komentarus?Ar kur nors teko mtytai viešą ir oficialų pasipiktinimą ta agentūra?Ar lygiai taip pat tauta nesijuokia iš UPC'o aprašytų (išverstų) kompetencijų, kurioms nesugebama sugalvoti praktinio pritaikymo pavyzdžių?Ar išėjus P.Gudynui (ir dar keliems žmonėms), UPC'e yra nors vienas savarankiškai mąstantis ir kompetentingas žmogus?Ar čia būtų nors vienas teigiamas komentaras, jei būtų pranešta, kad vadovų kompetencijas vertins UPC'as?

2013-01-24   06:52

IP: 201.198.10.94

Skirtingai nei čigonai, talibai arklių nevaiga ir i to negyvena :) Taip, kad gal vis tik ne apie juos žaidimas :) Čia manau originalo asmeninis nusistatymas prie Radži :)

Lukas

2011-10-31   16:24

IP: 78.62.58.30

Ar tu seksuoli

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Kuliai vilioja lankytojus Sofijos festivaliu nuotrauka, foto

Renginiai, Liepos 21 – 27 dienomis Kulių miestelyje, jau trečiąjį kartą vyks unikalaus...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

„Klaipėda Piano Masters 2019“ atidaryme grojo 24 pianistai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiajį kartą organizuojama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ koncertu pristatė šių...

Į Baku - aštuoni klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Lietuvos rinktinės nariai, tarp kurių aštuoni klaipėdiečiai, išvyko į liepos 21-27...

Renginiai, Paskelbta prieš 18 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...