2021 m. kovo 4 d. 15:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Nuo kitų metų 5 procentais bus mažinamas valstybės tarnautojų ir darbuotojų etatų skaičius

(2)

Nuo kitų metų 5 procentais bus mažinamas valstybės tarnautojų ir darbuotojų etatų skaičius nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Vyriausybė, atsižvelgdama į Viešojo valdymo tobulinimo komisijos rekomendacijas, pasitarime pavedė Vidaus reikalų ministerijai iki 2017 m. sausio 1 d. parengti pareigybių poreikio įvertinimo metodiką ir pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl žmogiškųjų išteklių planavimo valstybės ir savivaldybės institucijose ir įstaigose tobulinimo. Ministrų Kabineto nuomone, ši metodika padėtų institucijų ir įstaigų vadovams racionaliai planuoti pareigybes ir galėtų pakeisti šiuo metu esantį didžiausio leistino pareigybių skaičiaus nustatymo modelį.

Pasak Viešojo valdymo tobulinimo komisijos pirmininko Vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio, šiuo metu Lietuvoje nėra tinkamo mechanizmo, kurį taikydamos valstybės ir savivaldybių institucijos galėtų įvertinti žmogiškųjų išteklių poreikį, o institucijų teikiami pasiūlymai dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus didinimo dažnai yra susiję su siekiu gauti didesnį finansavimą.

Vidaus reikalų ministerijai iki spalio 15 d. taip pat pavesta parengti ir Vyriausybei pateikti 2015 m. gruodžio 21 d. nutarimo „Dėl didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių skaičiaus patvirtinimo" pakeitimo projektą, siekiant Vyriausybės nustatytą didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių skaičių nuo 2017 m. sausio 1 d. sumažinti ne mažiau kaip 5 procentais.

„Mažinant didžiausią leistiną pareigybių skaičių visoms institucijoms vienodu procentu nėra atsižvelgiama į jų turimus rezervus, tačiau pareigybių skaičiaus susiejimas su atliekamomis funkcijomis, nors ir būtinas, tačiau yra sudėtingas ir kompleksiškas, todėl šiame etape siūloma pareigybių skaičių sumažinti ne mažiau kaip 5 procentais ir taip paskatinti įstaigas įvertinti darbuotojų atliekamų funkcijų efektyvumą ir joms atlikti reikiamą darbuotojų skaičių", - sako Vyriausybės kanceliarijos vadovas.

Finansų ministerijai pavesta iki 2017 m. kovo 1 d. įvertinti ir pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl Valstybės tarnautojų ir darbuotojų, gaunančių darbo užmokestį iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų ir valstybės pinigų fondų, darbo užmokesčio fondo apskaičiavimo metodikos pakeitimo tikslingumą (atsižvelgiant į naujas Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas ar pasikeitusią pareigybių poreikio įvertinimo ir planavimo tvarką). 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

sekit

2016-09-16   10:03

IP: 188.69.208.190

savo pasakas Briuseliui. Mes labai "patikėjome".

taip taip

2016-09-15   18:35

IP: 79.224.135.119

reiketu atleisti ne 5% ,o nemaziau 25 % , Seimo politiku skaiciu sumazinti bent 50%,
taciau Valdzia turetu susirupinti relia padetimi Lietuvoje ,kad zmones butu saugus,galetu saugiai vaiksciuoti ir megoti savo namuose ,uztikrinti relia o ne deklaruojama Teisetvarka visoje Salyje :Nesireklamoti pries rinkimus taciau reliaiimtis tvarkos ir saskaita visu tu sumazinimu ,reliai tiek padidinti eiliniu policijos pareiguntu ir tinkamai pareigunams sutvarkyti apmokejima uz darba-tarnyba bent po 10 euru uz valanda .Kad dirbdamas parigunas tikrai galetu isgyventi o neegzistuoti .Valdziai ir politikams palinkejimai Tevyne poskime ne reklama pries rinkimus o reliais darbais ir nezadekite to kas nebus igyvendinta ir neapgaudinekite Tautieciu .......

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valdantiesiems siūlant naikinti kai kurias mokesčių lengvatas, opozicijos atstovai priešingai –...

Už elektronikos taisymą siūloma leisti susigrąžinti dalį GPM nuotrauka, foto

Prezidento Gitano Nausėdos pareiškimas apie tai, kad jis nemato galimybės, jog buvę...

V. Ušackas apie nepaskirtus ambasadorius: tai nepateisinamas apsileidimas nuotrauka, foto

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Už saviizoliacijos pažeidimus – baudžiamosios bylos nuotrauka, foto

Kriminalai, Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Robertas Kasnauskas kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl...

Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko...

Vienas šlakis gali kainuoti 1520 eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo asmenį, žvejojusį...

Taršos Salantuose atomazga: nustebino radinys po žeme nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį pagaliau pavyko surasti, iš kur į tvenkinį Salantuose atitekėjo teršalai. Senoje...

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 21 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 51 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...