2020 m. gruodžio 4 d. 01:58 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Naglis Puteikis aptiko senkapių plėšikų pėdsakus

(7)

Naglis Puteikis aptiko senkapių plėšikų pėdsakus nuotrauka, foto

Seimo narys Naglis Puteikis.

© Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Trečiadienį klaipėdiečiams atstovaujantis Seimo narys Naglis Puteikis surengė spaudos konferenciją "Kas dangsto archeologinių kapų plėšikus". Joje dalyvavo Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Lietuvos archeologų draugijos pirmininkas Zenonas Baubonis ir istorikas, archeologas, kandidatas šių metų J.Basanavičiaus premijai gauti Vykintas Vaitkevičius. Jie informavo žiniasklaidą apie mėginimus įstatymiškai įteisinti Lietuvos archeologinio paveldo naikinimą.

Prieš savaitę prasidėjo teismas prieš du juoduosius archeologus, nelegaliai kasinėjusius Kretingos rajono senkapius ir pardavinėjusius kuršių kalavijus užsienio kolekcionieriams. Tačiau teisiami tik eiliniai kasinėtojai, nors esama medžiaga atskleidžia veikiant organizuotą nusikaltėlių tinklą. Generalinė prokuratūra iki šiol neišaiškino jo organizatorių, kurie pelnosi naikindami Lietuvos kultūros paveldą, nors teismui perduotoje byloje yra šių kasinėjimų organizatoriaus, galimai susijusio su vienu iš Lietuvos muziejumi, esančiu Kultūros ministerijos sferoje, telefonų numeriai ir pokalbių „Skype" išklotinės.

Seimo nario Naglio Puteikio spaudos konferencija "Kas dangsto archeologinių kapų plėšikus". Dalyvavo Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Lietuvos archeologų draugijos pirmininkas Zenonas Baubonis ir jo pavaduotojas Vykintas Vaitkevičius.


Tuo tarpu Kultūros ministerija teikia Kilnojamųjų kultūros vertybių įstatymo pataisas, kurios įteisintų prekybą archeologiniais radiniais. Trečiadienį įstatymo pataisas svarstė Seimo švietimo ir kultūros komitetas.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkės G.Drėmaitės teigimu, jos vadovaujama komisija parašė ne vieną sprendimą dėl archeologijos apsaugos, tačiau ši kultūrinė valstybės savastis įžūliai ardoma toliau bandant organizuoti laisvą prekybą archeologiniais radiniais. „Apmaudu ir skaudu, kad tokią įstatymo pataisą teikia Kultūros ministerija, kuri kaip tik turėtų paveldą saugoti", - pabrėžė G.Drėmaitė.

Žymos: naglis puteikis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2011-10-21   17:37

IP: 193.219.60.1

Turime neleisti plėšikams kasinėti archeologinių paminklų ir
pardavinėti rastus daiktus. O boratinkių ieškotojus reikia legalizuoti
išduodant jiems leidimus Kult.paveldo departamente ir pasitelkti juos
organizuotoms archeologų vadovaujamoms nežinomų paminklų paieškoms.
Tada jei taps archeologų sąjungininkais ir patys padės gaudyti
juoduosius archeologus - kapų plėšikus.

2011-10-21   17:35

IP: 193.219.60.1

Kultūros ministerijos darbuotoja I.Grigaitienė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete prisipažino,
kad tas projektas, kuris buvo pateiktas seimui, nebuvo suderintas su
Valstybine kultūros paveldo komisija, Lietuvos archeologijos draugija ir
Kultūros paveldo departamentu.
I.Grigaitienė apgavo Seimo narius, aiškinamajame rašte parašydama, kad
buvo derinta. Ji paaiškini, kad derino, derino, bet nesuderino, ir
pateikė tą pasiūlymą pati savo rizika.
Štai kaip Seimas priiminėja įstatymus - netikrinęs, ką primelavo
valdininkai.
Seimo pirmininkė žadėjo, kad nė vienas projektas nepateks balsavimui
nepraėjęs NVO recenzavimo, deja, I.Grigaitienės kol kas yra galingesnės
už Seimo pirmininkę.

2011-10-19   21:08

IP: 193.219.60.1

kapų plėšikus tarsi rungtyniaudamos remia ministerijos:

tas žmogus, kuriam skambino pagautieji kapų plėšikai (kol prie jų važiavo policijos mašina) yra susijęs su Kultūros ministerijos muziejumi (dalis muziejų yra ministerijos pavaldume, dalis - savivaldybių).

Po to, kai kapų plėšikų byla atsidūrė teisme, vienas iš pagautųjų brigadininkų (V.Čvanov) Krašto apsaugos ministerijoje paaukštinamas - tampa žvalgų būrio vadu ir gauna papildomų treniruočių bei pratybų, kaip maskuotis vykdant nelegalius kasinėjimus. Tai jam praverčia toliau tęsiant savo juodojo archeologo veiklą ir jis tas žinias per elektroninį susirašinėjimą nekliudomas (Skuodo, Klaipėdos apygardos, Gen.prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai apsimeta, kad nemato šios veikos, nors ji dokumentuota skaipo išklotinių pavidalu guli jiems ant stalo) beveik visus metus skleidžia kitiems juodiesiems archeologams.

Juodųjų archeologų rėmime nenusileidžia ir kita ministerija - Kultūros - jos darbuotoja I.Grigaitienė SAVAVALIŠKAI įrašo į įstatymo projektą pasiūlymą laisvai prekiauti archeologiniais radiniais - tai labai palengvintų juodųjų archeologų veiklą, nes jei dabar savo rastus radinius gali pardavinėti tik nelegaliai - ir kažkokiu stebuklingu būdu prastuma ir per ministeriją į seimo plenarinį posėdį (va čia tai mistika) ir seimas balsuoja, kad toks įstatymo projektas būtų svarstomas. Nedaug trūko, kad būtų priimtas, gerai kad pradėjo triukšmauti Valstybinė kultūros paveldo komisija , atskaitinga Seimui.

Tada I.Grigaitienė pasiūlo neva dėl taupymo ir neva dėl funkcijų dubliavimo reorganizuoti tą komisiją, iš esmės jai išraunant visus kontrolės ar priežiūros iltis ir , o stebukle, SĖKMINGAI PRASTUMIA per darbo grupę ir vėl pateikia įstatymo projektą ir tas per plauką vos nepriimamas Seime.

Kodėl taip elgiasi I.Grigaitienė? Ne tik dėl juodųjų archeologų veiklos palengvinimo, bet ir dėl 'stiklaininių" dangoraižių stūmimo ji taip stengiasi. Nes ta pati Valstybinė kultūros paveldo komisija, atskaitinga Seimui, labai kryptingai ir nuosekliai priešinasi slovikinių betonoidų statybai istorinių miestų dalyse, o I.Grigaitienė yra arši modernių stiklaininių statybų šalininkė senamiesčiuose: labai padėjo pastatyti pirmąjį stiklainį daugiaaukštį Kaune prie senamiesčio sienos, aršiai gina Laisvės al.90, Kaune stikloidinį priestatą, ryžtingai pasisako už Kauno pilies pseudomodernistišką "atstatymą" su skylėtom sienom ir betoniniais laiptais, iš visų jėgų bando prastumti šešis stiklinius bokštus Klaipėdos istorinio miesto centre H.Manto g.11.

Tai kas valdo valstybę? Galvojote, kad ministerija, ministrai, seimo nariai? Klystate, bent jau stiklinių statyme senamiesčiuose, juodųjų archeologų globoje ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos naikinime valstybę valdo skyriaus vedėja Irma Grigaitienė, nes ji ne tik tai sumano, bet ir sėkmingai realizuoja kitiems išsižiojusiems iš pasimetimo ar nuo jos įžūlumo tylint.

NETYLĖKIME. Neapsimeskime, kad to, ką parašiau aukščiau , nėra. Tada įvardinus, kad karalius yra nuogas, įvyks gerieji pasikeitimai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...