2020 m. gruodžio 3 d. 22:04 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Mitinge "Už Lietuvą! Už teisingumą!" - pagyros Antikorupcijos komisijai

(10)

Mitinge "Už Lietuvą! Už teisingumą!" - pagyros Antikorupcijos komisijai nuotrauka, foto

© Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reklama

Šeštadienį Vilniuje surengtoje visuomeninių organizacijų pilietinėje akcijoje "Už Lietuvą! Už teisingumą!" žmonės reiškė paramą atleistiems Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovams, ragino skaidrinti teisėsaugos darbą, siūlė vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui atsistatydinti. Minia taip pat negailėjo pagyrų Seimo Antikorupcijos komisijai bei kaltinimų Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Policijos duomenimis, į mitingą prie Seimo rūmų Nepriklausomybės aikštėje šeštadienio popietę susirinko apie 2,5 tūkst. žmonių. Dalis dalyvių atėjo iš kiek anksčiau pasibaigusio tautinių mažumų mitingo.

Mitinge plevėsavo Jungtinio demokratinio judėjimo, Socialdemokratų sąjungos, Nepartinio demokratinio judėjimo, Lietuvos vėliavos.

Be vilniečių, buvo atvykusių iš Šiaulių, Šilutės, Panevėžio, Klaipėdos. Susirinkusieji skandavo "Lietuva", "Ačiū", "Bravo" ir "Valio" Seimo Antikorupcijos komisijai, "Gėda" - vidaus reikalų ministrui ir Prezidentei.

Susirinkę žmonės laikė tokius plakatus kaip "KGBistinė mafija - lauk iš Lietuvos", "Kubiliau, drąsos ir stiprybės!", "Prezidentė - valstybės nusikaltėlių "stogas", "Kryževičių, Piličiauską, Valį ir Palaitį - lauk nedelsiant", "Susigrąžinkim Lietuvą - orią ir teisingą", "Prezidente, ar jūs šitaip kovojate su korupcija ir atstovaujate teisingumą? O gal taip žudote viltį?", "Visuomenininkai, vienykimės, mes galime!", "Metas apsivalyti! Neleiskime Lietuvos Valstybės paversti plėšikų gauja", "Prezidente, prokuratūra, VSD, STT, VRM, apsivalykite nuo tautos išdavikų", "Prezidente, stokite pagaliau už teisingumą", "VSD - KGB filialas", "Komunistai - lauk iš Seimo".

Nepriklausomybės Akto signataras Bronislovas Genzelis, vienas iš pilietinės akcijos iniciatorių, pažymėjo, kad, jo nuomone, problemos mitinguose nesprendžiamos, tačiau jie parodo "tautos gyvastį".

"Vidaus reikalų ministras spjauna į visus. Čia neatsitiktinai plakatų yra, kad šitas ministras susijęs su kriminaliniais nusikaltėliais", - sakė B. Genzelis, o minia atsiliepė šūksniais "Žinom!"

B. Genzelis prisipažino, kad Prezidento rinkimuose balsavo už D. Grybauskaitę, tačiau dėl to dabar gailisi.

"Aš jaučiu didžiausią gėdą, kad aš už ją balsavau", - teigė jis, miniai skanduojant "Gėda!".

Mitinge kalbėjo ir aktorius Gediminas Storpirštis, reikalaudamas valdžios institucijų atsakomybės.

"Atsakomybę šalyje prižiūri teisėtvarka - tai sritis, kuri mūsų šalyje jau seniai kelia didžiausią nerimą ir galvos skausmą", - sakė jis. Aktorius taip pat sudainavo kelias dainas - mitingo dalyviai dainavo kartu su juo.

Susirinkusieji į mitingą labiausiai palaikė Seimo Antikorupcijos komisijos vadovą Ligitą Kernagį, jis savo ruožtu pabrėžė, kad nėra Seimo atstovas, o tik "vienas iš trijų milijonų" - visos tautos atstovas.

Seimo nario teigimu, Antikorupcijos komisijai reiškiama kritika yra nepagrįsta, "greičiausia sukurta net neperskaičius komisijos išvadų".

"Aš matau, kad mūsų šiandien tikrai ne aštuoni. Mūsų tikrai daugiau," - palaikymu džiaugėsi L. Kernagis.

L. Kernagis negailėjo kritikos Prezidentei, sakydamas, kad ji savo pažadų užkirsti kelią korupcijos plitimui neįvykdė, neįsiklausė į atleistų FNTT pareigūnų žodžius.

"Ieškant teisingumo visų mūsų žvilgsniai nukrypo į Prezidentę, kuri iki šiol buvo laikyta šviesa tunelio gale (...), tačiau ji šiandien greičiausiai yra pati apsupta padlaižių, dirbančių sovietmečio principu - tylėk, nematyk, negirdėk, kaip neteisėtai elgiasi tavo viršininkas ar ministras", - tai pareiškęs L. Kernagis sulaukė mitingo dalyvių ovacijų.

Vienas mitingo organizatorių Alvydas Medalinskas pažymėjo, jog ši pilietinė akcija buvo surengta organizatorių lėšomis ir jie yra pasirengę sumokėti baudą už nesankcionuotą mitingą.

"Mes suvokiame, kad už laisvę gali tekti mokėti (...), esame pasirengę, mes čia kalbėjome ir Romualdu Ozolu, Broniumi Genzeliu, jeigu mums rašys baudą, esame pasirengę ir tris paras pasėdėti už teisingumą Lietuvoje, jeigu yra tokie įstatymai ir tokia valdžia", - sakė jis.

A. Medalinskas taip pat pabrėžė, kad tokia situacija, kai pareigūnai, sukilę prieš politikų, įtakingų veikėjų, politinių partijų savivalę, jų neskaidrius ryšius, išmetami iš darbo, privalo būti taisoma, be to, reikėtų susirūpinti, kad FNTT nagrinėjamos bylos liktų saugios.

"Naujas vadovas (FNTT - ELTA) yra pati didžiausia problema, nes tam ir buvo ta operacija sugalvota. Jiems reikėjo perimti FNTT, kad sunaikintų bylas, kurios ten jau yra apie politikų ir partijų ryšius", - pabrėžė jis.

A. Medalinskas savo kalbos pabaigoje taip pat pabrėžė, kad tai nėra paskutinis mitingas, jo teigimu, reikia ir toliau griauti neteisybę sąlygojančią struktūrą, kurią gina prokuratūra, teismai, Valstybės Saugumo departamentas

Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys mitingo dalyviams sakė, kad reikia paraginti valdžią "apsivalyti".

"Esame čia, kad atsakingu ir tvirtu balsu paragintumėme savo rinktą valdžią apsivalyti, nebesityčioti iš savo tautos, bet principingai ginti mūsų valstybę, mūsų Konstituciją, mūsų teises ir laisves, mūsų tėvynę", - sakė jis.

D. Kuolys perskaitė viešą pareiškimą, kuriuo kreipėsi į Prezidentę, Seimo Pirmininkę ir Premjerą, reikalaudamas, kad būtų kuo greičiau išviešinti visų partijų, aukštų politikų, teisėtvarkos ir slaptųjų tarnybų pareigūnų ryšiai su nusikalstamomis struktūromis. Taip pat raginama atkurti teisingumą - nedelsiant sugrąžinti į pareigas buvusius FNTT vadovus generolą Vitalijų Gailių ir majorą Vytautą Giržadą. Reikalaujama atleisti iš pareigų ne tik vidaus reikalų ministrą R. Palaitį, bet ir generalinį prokurorą Darių Valį bei jo pavaduotoją Darių Raulušaitį, o į šias pareigas paskirti principingus, sąžiningus ir profesionalius pareigūnus.

Akcijos dalyviai kviečiami paraginti Seimą susigrąžinti Tautos atstovybės galias. Reikalaujama, kad Seimas užtikrintų parlamentinę VSD ir Generalinės prokuratūros kontrolę, sutramdytų VSD pareigūnų savivalę ir jų neteisėtą kišimąsi į visuomenės gyvenimą. Akcijos rengėjai ragina nedelsiant išviešinti VSD vykdytos kabinetinės "liustracijos" duomenis ir išlaisvinti buvusius KGB bendradarbius Seime, Vyriausybėje, teisėtvarkoje, žiniasklaidoje nuo dabartinio VSD šantažo.

Seimas kviečiamas atstatydinti parlamento vadovus - Seimo vicepirmininką Algį Čapliką, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Stasį Šedbarą, Žmogaus teisių komiteto pirmininką Arminą Lydeką. Taip pat parlamentas raginamas įsteigti ypatingojo prokuroro instituciją Vytauto Pociūno, Kauno pedofilijos ir žudynių, Eglės Kusaitės, kitų galimų VSD bei Generalinės prokuratūros nusikaltimų ir politinės korupcijos byloms ištirti.

Pasak policijos, didesnių incidentų išvengta

Šeštadienį sostinėje vyko eitynės ir mitingas, kur reikštas protestas prieš švietimo reformą ir naująjį Švietimo įstatymą, bei mitingas "Už Lietuvą! Už teisingumą!". Policijos duomenimis, eitynėse dalyvavo apie 4500, mitinge - apie 2500 žmonių.

Renginių metu už įvairius administracinius teisės pažeidimus sulaikyti keturi asmenys, pranešė Policijos departamentas.

Apie 13.00 val. sostinės Gedimino prospekte sulaikytas S. K. (gimęs 1986 m.), jam surašytas protokolas už nedidelį chuliganizmą bei pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą.

Apie 13.20 val. Gedimino prospekte 3A už alkoholinių gėrimų gėrimą viešojoje vietoje sulaikyti S. V. (gimusi 1969 m.) ir K. M. (gimęs 1962 m.), jie, surašius protokolus, paleisti.

Apie 13.20 val. Vilniuje, Gedimino pr. 64, dėl raiščio ant dešinės rankos su svastikos simboliais sulaikytas K. Š. (gimęs 1971 m.), jis, paėmus paaiškinimą, paleistas.

Nuo pat ryto policijos pareigūnai Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės apskrityse ėmėsi visų būtinų priemonių saugumui užtikrinti, pasienio ruože buvo vykdoma transporto priemonių ir asmenų kontrolė, tikrinama, kad nebūtų įsivežta draudžiamų daiktų. Dirbo ne tik šių apskričių, bet ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, kinologai su tarnybiniais šunimis.

Apie 8 val. Lazdijų rajone sulaikytas automobilis "Opel Omega" su penkiais Lenkijos piliečiais. Automobilyje rasti dažymui skirti trafaretai ir dažų buteliukai. Daiktai paimti, asmenys paleisti.

Apie 8.40 val. Lazdijų rajone buvo sustabdytas automobilis "Fiat Uno", kuriuo važiavo trys Lenkijos Respublikos piliečiai. Apžiūros metu mašinoje rasta ir paimta 4 metalinės lazdos, 1 medinė lazda, 2 vnt. medžiaginių rankovių su užrištais galais (daiktų svaidymui), garsinis pistoletas, daugiafunkcinis įrankis su peilio geležte, 2 metalinės teleskopinės lazdos, 2 dujų balionėliai, revolveris su guminėmis kulkomis, juodos spalvos medžiaginė veido kaukė, 2 vėliavos su grupuotės simbolika. Visi trys asmenys buvo atvesdinti į Lazdijų rajono policijos komisariatą, po apklausos paleisti.

Policija surinko visą medžiagą, kuri bus nuodugniai ištirta. Įvertinę ją, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai spręs klausimą dėl atsakomybės taikymo organizatoriams, teigiama Policijos departamento pranešime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2012-03-19   05:05

IP: 193.219.60.1

Policija, pažeisdama Konstituciją, trukdė mitingo „Už teisingumą“ organizavimui
Nuotraukose (1988 m. LTSR milicija netrukdė Sąjūdžio mitingui ten,kur dabar LT policija jį draudė, dezinformavo, gąsdino, kitaip trukdė: tiny.lt/tn8ga3v ):
2012 03 17 d. policijos pranešimas žiniasklaidai apie klaidingą mitingo laiką;
1988 06 21 d. sovietinė milicija nedrįso trukdyti tik ką įsikūrusiai Sąjūdžio iniciatyvinei grupei, kuri įsisteigė prieš 17 dienų; nesankcionuoto mitingo centre Alvydas Medalinskas laiko plakatą „Gelbėkime Trakus“.
2012 03 17 mitinge tarp tento „Metas apsivalyti“ ir plakato „Už teisingumą“ matyti šarvuotas policijos autobusas, kuriame bailiai lindi Vilniaus apskrities policijos vadovas K.Lančinskas. Autobusas stovi lygiai toje pačioje vietoje, kur 1988 06 21 vyko pirmasis nesankcionuotas Sąjūdžio mitingas.
LT teisėsauga, virtusi Baltarusijos tipo jėgos struktūromis, užuot atkakliai trukdžiusi pilietinei visuomenei naudotis Konstitucijos 36 str. įtvirtinta teise rinktis į taikius susirinkimus, galėtų LYGIAI TAIP PAT UOLIAI, GREITAI IR EFEKTYVIAI IŠTIRTI rezonansinius nusikaltimus, bei ginti viešą interesą. Tačiau ji to nenori, ir, turbūt, negali.
Užtat policija ir Valstybės saugumo departamentas parodė neįprastą uolumą, trukdydami 2012 03 17 d. mitingui „Už teisingumą“.
Likimo ironija: prieš 24 metus lygiai toje pačioje vietoje sovietinė milicija nedrįso trukdyti Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinei grupei dalyvauti nesankcionuotame mitinge Trakų senamiesčiui nuo naujų penkiaaukščių gyvenamųjų namų statybos ginti (tąsyk apgynėme).
Ir ne tik kad nedrįso, bet leido prieiti prie tuometinės LTSR Aukščiausios Tarybos per 50 metrus, ką ir matote nuotraukoje – stovime prie dabartinių vėliavų laikiklių nes sovietiniai mitingų įstatymai buvo neįtikėtina, laisvesni, nei dabartiniai (dabar galima mitinguoti ne arčiau, nei 75 metrai nuo Seimo).
Dar juokingiau, kad dabar ten, kur 1988 metais vyko pirmasis sovietinėje Lietuvoje po Kalantos susideginimo nelegalus mitingas, dabar, 2012 03 17 d. buvo pastatytas policijos šarvuotas autobusas, atitvertas milijoną litų kainavusia aliuminine tvorele, o jo viduje kaip voras bailiai lindėjo tuometinis Vilniaus universiteto pirmakursis, būsimas URM konsulinis darbuotojas, dabartinis Vilniaus apskrities policijos vadovas Kęstutis Lančinskas. Rašau „bailiai lindėjo“, nes jo pavaduotojas Sigitas Mecelica 2012 03 11 d. drąsiai ėjo tautininkų kolonos priešakyje, asmeniškai kontroliuodamas situaciją, kad nebūtų išpuolių ar susirėmimų.
Kęstučio Lančinsko vadovaujama Vilniaus apskriteis policija ne tik dezinformavo visuomenę, tyčia siuntinėdami žiniasklaidai klaidinantį pranešimą apie šio mitingo laiką, tokiu būdu pažeisdami LR Konstitucijos 25 str., kuris draudžia tokį nusikalstamą veiksmą kaip dezinformaciją. Maža to, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas grasino mitinguotojus mušti, jei jie peržengs atstumą iki Seimo: „Mūsų veiksmai bus tokie priklausomai nuo to, koks bus mitinguotojų elgesys. Jeigu nepažeidinės įstatymų, tai policija tikrai nesimuš. Susirinkimų įstatyme yra įvardinti atstumai, stengsimės tuos atstumus išlaikyti ir to reikalausime“. (tiny.lt/b2eem4y arba delfi.lt/news/daily/lithuania/fntt-pareigunus-ginantys-visuomenininkai-mitinguos-nesuderintoje-vietoje-ir-nesuderintu-laiku.d?id=56815303 )
LTSR milicija 1988 06 21 d. nedrįso nei grasinti, nei drausti, nei klaidinti mitinguotojų.
Tuo tarpu LT teisėsauga, 2012 virtusi Baltarusijos tipo jėgos struktūromis, užsiėmė ir Europoje iki šiol negirdėtu nevyriausybinių organizacijų spaudimu, klaidinimu ir gąsdinimu:
Klaipėdos ir Kauno policininkai mitingo išvakarėse skambinėjo į mitingą važiuoti nutarusių nevyriausybinių organizacijų atstovams. Šių NVO koordinates ir ketinimus, bei tai, kad jie samdo autobusus, arba jiems susimeta, policija sužinojo kažkokiu paslaptingu būdu. Matyt, jiems padėjo Valstybės saugumo departamentas.
Tie policijos atstovai skambino ir siūlėsi atsiųsti patrulius prie įlipimo į autobusą ir prižiūrėti, kad į autobusus neliptų kažkokie mistiniai chuliganai/smogikai.
Kai kurie labiau patyrę NVO vadovai, atkirto, kad filmuos ir viešins tokį akivaizdų policijos spaudimą, todėl išvengė policijos „dėmesio“. Tačiau dalis NVO vadovų pasimetė ir neprieštaravo, todėl jų narių, bei jų rėmėjų ir kitų aktyvistų, vykstančių į mitingą, įlipimus į autobusus DEMONSTRATYVIAI stebėjo patruliai, policijos mašinos suko ratus aplink šiuo autobusus.
Žmones taip mėginta įbauginti. Tokiais metodais nedirba net Baltarusijos KGB. Net Sąjūdžio laikais sovietinė milicijos vadovybė nedrįso taip gąsdinti į mitingus vykstančių žmonių.
Mūsų dabartinė Vidaus reikalų ministerijos ir policijos vadovybė tokių visuomenės gąsdinimo veiksmų, matyt, išmoko Minsko milicijos ir Minsko KGB mokyklose dar sovietiniais laikais.
Jaunesni policijos vadovai, spėju, tokių pilietinės visuomenės slopinimo metodų išmoko Valstybės saugumo departamento kursuose ir darbo Užsienio reikalų ministerijoje metu.
Policija ir po mitingo tęsė kovą su visuomene ir toliau pažeidinėjo LR Konstitucijos 25 str., kuris draudžia nusikalstamą veiksmą - dezinformaciją: apgaudinėjo žiniasklaidą ir visuomenę, tikindami, kad šiame mitinge dalyvavo tik 2000 dalyvių (kad dalyvių buvo žymiai daugiau, nesunkiai gali įsitikinti kiekvienas, pažiūrėjęs panoraminę mitingo nuotrauką: panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=1918&lg=2
Ar leisime LT teisėsaugai toliau nekliudomai virsti Baltarusijos KGB tipo jėgos struktūromis?

P.S.: mitingo rezoliucija (prieš mitingą platintas projektas papildytas reikalavimu atstatydinti Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką A.Salamakiną) - tiny.lt/tn8ga3v

Sveikatos Jums A.Matuleviciau

2012-03-18   20:27

IP: 78.61.119.86

Baikite skaldytis,esti vieni kitus,neklausykite reginu,subotinu,...22 metus mus Lietuvius pjudo,tai anas komuniagas,tai tas kocervukomsomolcas,bet valde,valdo ir galvoja dar vogs is Lietuvos biudzeto -vagys.Matulevicius duos per nagus vagims,melagiams gal liezuvi pritrumpins,tautos skaldytojams lieps uzsikisti...

pilietis

2012-03-18   14:13

IP: 78.56.179.20

o va Medalinsku kuris buvo pas Paksių tai negaliu pasitikėti kaip ir Kuoliu uoliai besidarbavusiam Adamkui kartu su Albinu Januška

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Žardės parkas paverstas šiukšlynu nuotrauka, foto

Klaipėda, Į "Vakarų ekspreso" redakciją dėl Žardės parke atsiradusio šiukšlyno kreipėsi Žardės mikrorajono...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...