2021 m. sausio 19 d. 18:12 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Milijonieriais gali vadintis trečdalis miesto politikų

(18)

2007-10-03, 12:00

Natalija MOGUČAJA

Milijonieriais gali vadintis trečdalis miesto politikų  nuotrauka, foto

Svetimi pinigai

Klaipėdos miesto valdžią - 31 Tarybos narį - pagal deklaruotą turtą galima suskirstyti į tris skirtingas grupes: turtingiausių politikų, skurdžiausiųjų ir didžiausių skolininkų.

Tarybos milijonierių reitinge lyderiauja partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovas Egidijus Sabataitis. Jam ant kulnų lipa konservatorė Eugenija Odebrecht. Tuo metu jos bendrapartietis Kęstutis Gabšys - skurdžiausias miesto politikas, o socialdemokratas Rimantas Cibauskas pakliuvo iš karto į du "Vakarų ekspreso" sudarytus dešimtukus: turtingiausiųjų sąraše šeštą poziciją užimantis politikas turi ir didžiausią skolą.

Stengsis uždirbti daugiau

Kadangi po šiųmetinių rinkimų į savivaldybių tarybas prie miesto valdžios vairo stojo tik trečdalis dar vienai kadencijai perrinktų politikų, visų Tarybos narių turtus skaičiavome pasitelkę ne tik užvakar Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktas turto deklaracijas už 2006-uosius metus, bet ir Vyriausios rinkimų komisijos turimus kandidatų šeimyninio turto duomenis.

Paaiškėjo, jog milijonieriais save tituluoti gali dešimt Tarybos narių, tarp jų trys - konservatoriai.

Jeigu socialdemokratui Valentinui Greičiūnui, Darbo partijos atstovui Alfonsui Bargailai, konservatoriui Vytautui Mickui ir nušalintojo prezidento Rolando Pakso bendrapartiečiui Benui Šimkui iki apvlaus milijono tetrūksta nuo keliasdešimties iki kelių šimtų tūkstančių litų, tai šeši miesto politikai gali drąsiai vadintis milijonieriais.

Mažiausiai tarp turtingiausiųjų - 1,2 mln. Lt - turįs deklaravo Rimantas Cibauskas. Be to, tokio pat dydžio yra ir jo turima skola.

"Pinigus skolinausi iš sesers. Mes abu užsiimame verslu ir esame artimi. Iš ko gi dar skolintis broliui? Kokioms reikmėms prireikė man milijono? Nenorėčiau komentuoti", - vakar mūsų dienraščiui telefonu sakė R. Cibauskas.

Politikas teigė šiek tiek nustebęs, kad turtuolių sąraše užima, viso labo, tik šeštą poziciją ir juokavo, kad šįmet teks gerokai pasistengti kuo daugiau uždirbti pinigų.

R. Cibauskas deklaravo turįs 1,2 mln. Lt vertės turto, dar tiek jis yra pasiskolinęs. Vadinasi, teoriškai politikas neturi nieko?..
Veterinaras ir "metalistas"

Turtingesni už R. Cibauską yra penki politikai - keturi vyrai ir viena moteris.

1,5 mln. Lt vertės turto deklaravo nebe pirmą kadenciją Taryboje dirbantis Benediktas Petrauskas, šimtu tūkstančių už jį turtingesnis konservatorius Marius Usonis. O štai Liberalų sąjūdžio atstovo Gintauto Murausko deklaruotas turtas įvertintas beveik 2 milijonais litų.

Nuo pirmąjį milijoną bebaigiančių sukaupti ar antrojo milijono link judančių Tarybos narių gerokai atsiplėšė du politikai.

Štai konservatorė E. Odebrecht deklaravo turinti beveik 6,1 mln. Lt vertės turto, iš jų 200 tūkst. Lt yra piniginės santaupos.

Dar beveik dviem milijonais daugiau skelbiasi turįs partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovas miesto Taryboje E. Sabataitis. Jis savo turtą įvertino įspūdingiausia suma - 7,8 mln. Lt.

Deja, turtingiausio Tarybos nario vakar pasveikinti nepavyko - operatorė informavo, kad E. Sabataičio mobilusis telefonas yra išjungtas arba už ryšio zonos ribų.

Nors išgirsti iš pirmųjų lūpų, kur ir kaip E. Sabataitis uždirbo šiuos milijonus, ir nepavyko, politiko viešai pateikiamoje biografijoje minima prieš 25 metus įgyta veterinaro specialybė bei darbas juodo ir spalvotojo metalo surinkimu bei perdirbimu užsiimančioje bendrovėje.

Politiko deklaracijoje skiltyje "Gyvenamieji namai ir sodo nameliai" įrašas byloja, kad jis turi vieną vienetą Klaipėdos mieste ir keturis vienetus "žemės, miško, sodo sklypų ar vandens telkinių" Klaipėdos rajone.

Tiesa, E. Sabataičio turtai - nedideli, palyginti su praėjusią kadenciją uostamiesčio Tarybos nario mandatą turėjusiu verslininku Kaziu Pauliku, pernai deklaravusiu 16 mln. Lt vertės turto.

O visos šalies mastu Klaipėdos politikų deklaruoti turtai apskritai atrodo skurdžiai. Pavyzdžiui, tarp buvusių ir perrinktų tarybų narių Vilniaus miesto savivaldybės politikas Vidmantas Martikonis deklaravo beveik 49 mln. Lt turtą. Iš viso praeitos kadencijos tarybose dirbo 70 milijonierių.

Skola siekia milijoną

Uostamiesčio politikai ne tik deklaruoja turtus, bet ir neslepia turį skolų. Jų dydis svyruoja nuo 40 tūkstančių iki milijono. Būtent tiek yra skolingas A. Bargaila, didesnių nei kolegos finansinių įsipareigojimų turi ir Rolandas Bražinskas (per 300 tūkst. Lt).

150 tūkst. Lt siekia ir konservatoriaus Naglio Puteikio bei Lietuvos rusų sąjungos atstovo Jurijaus Širšniovo skolos.

Socialdemokratas Sigitas Dobilinskas deklaravo turįs mažiau skolų (127 tūkst. Lt), Artūras Šulcas - 74 tūkst. Lt, pusšimčio tūkstančio litų skola slegia Edmundo Kučinsko, šiek tiek mažesnės sumos - Juditos Simonavičiūtės ir Gintauto Murausko pečius.

A. Šulcas ir J. Simonavičiūtė ne tik turi skolų, bet ir gali būti priskirti labiausiai nepasiturintiems Tarybos nariams: pirmasis deklaravo 120 tūkst. Lt vertės turtą, buvusi Administracijos direktorė - 90 tūkst. Lt.

Dar mažiau deklaravo turį Rusų aljanso atstovai miesto Taryboje Rimantas Mačiulaitis (90 tūkst. Lt) ir Tamara Lochankina (90 tūkst. Lt), Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslav Titov (79 tūkst. Lt) bei jo bendrapartietis Ivanas Romanovas (83 tūkst. Lt).

Neturtingiausių Tarybos narių sąrašą vainikuoja 30 tūkst. Lt grynųjų lėšų deklaravusi jaunoji politikė Jurgita Choromanskytė ir konservatorius Kęstutis Gabšys. Jis savo turtą įvertino vos 1 404 litais.

K. Gabšys - ne toks vargšas, kaip deklaravo, nes pernai vasarą pasiėmė vartojamąją paskolą ir nusipirko automobilįPinigai - grožio procedūroms

29-erių metų K. Gabšys aiškino esą jam dar visas gyvenimas prieš akis, ir milijonus jis spėsiąs uždirbti: "Aš daug mokiausi, be to, prieš pakylant į politines aukštumas turėjau daugiau tūkstančių litų, bet teko dengti įvairias išlaidas. Reikėjo pinigų ir sveikatai, ir grožio procedūroms. Be to, įsiklausau į ekspertų vertinimus, kad jau dabar reikia pradėti kaupti pinigus pensijai."

K. Gabšys mūsų dienraščiui sakė, kad jo deklaruoti pinigai - tai indėlis banke: "Padėjau tūkstantį, susikaupė palūkanų. Tik keista, kad neįskaičiuotas mano automobilis - pernai vasarą pasiėmiau 20 tūkstančių litų vartojamąją paskolą ir nusipirkau penkių metų senumo "Ford Focus".

Nepaisant menkų santaupų, jaunasis konservatorius teigė, kad ir jos greitai tirpsta, mat kas kelis mėnesius tenka pirkti naujus rūbus. Be to, su tėvais gyvenantis K. Gabšys prisideda ir prie komunalinių išlaidų apmokėjimo: "O tėvai neprašo už pietus namuose susimokėti."

K. Gabšys neslepia turįs širdies draugę, tačiau kol kas su ja gyvena atskirai ir nesiskundžia jos reiklumu: "Šiais laikais didžiausia dovana antrajai pusei - tai laikas, praleistas kartu. Ar neplanuojame dar vestuvių? Štai jeigu per porą metelių pavyktų iš skurdžiausių Tarybos narių ištrūkti, tada ir pažiūrėsime."

Šiuo metu R. Taraškevičiaus namas Tauralaukyje, Skroblų gatvėje, jau ne tik su išorės apdaila - sklypas aptvertas tvora bei apželdintas

Meras nuskurdo

Tarp turtingiausių ir skurdžiausių miesto politikų stabilų "aukso vidurį" sudaro nuo kelių šimtų tūkstančių iki pusės milijono turto turintys Tarybos nariai.

Jų gretose - ir meras Rimantas Taraškevičius, trumpai pabuvęs milijonieriumi.

Praeitais metais jis deklaravo turįs 1,1 mln. Lt vertės turto ir beveik pusės milijono skolą, tačiau prieš tarybų rinkimus nuskurdo: Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, jo turtas buvo vertas vos 372 tūkst. Lt.

Turtingiausi miesto politikai
Meras šiuos finansinius svyravimus aiškino paprastai: "Tikrai nebuvo taip, kad vieną dieną atsibudau ir pasijutau milijonieriumi. Tiesiog nuolatinių investicijų reikalavo namas, todėl įvyko kito turėto turto pardavimas - sodo ir garažėlio. Be to, pardavėme mamai priklausiusį butą Liepų gatvėje, pinigus ji mums davė, o mes jai mainais atidavėme savo butą Miško kvartale."

Skaičiavimo klaidos

Skaičiuodami Tarybos narių pinigus, domėjomės ir deklaruotu Klaipėdos apskrities viršininko Vytauto Rinkevičiaus turtu.

Skurdžiausi Tarybos nariai
Deja, Valstybės mokesčių inspekcijos (VMI) internete pateiktose deklaracijose V. Rinkevičiaus pavardės net nebuvo.

VMI atstovai reagavo į "Vakarų ekspreso" pastabą ir paaiškino, kad V. Rinkevičiaus ir jo sutuoktinė metinę turto deklaraciją pateikė laiku, bet įvyko techninė klaida. Mums buvo pažadėta skelbtinus duomenis apie apskrities viršininko bei jo žmonos Dalijos turtą nustatyta tvarka pateikti "Valstybės žinių" priede.

Didžiausi skolininkai
Taigi, V. Rinkevičiaus privalomo deklaruoti turto vertė pernai buvo beveik 400 tūkst. Lt, dar per 200 tūkst. lt - piniginės lėšos. Jo żmona deklaravo daugiau nei 300 tūkst. Lt vertės turtą. Kitaip tariant, Rinkevičių šeima kryptingai juda milijono link.

Panašu, kad tai - ne vienintelė klaida: vakar į redakciją iš Briuselio paskambinęs europarlamentaras Justas Paleckis teigė, kad pirmadienio "Vakarų eksprese" nepelnytai buvo priskirtas "euroskurdžiams".

Jis aiškino, kad VMI deklaravo savo šeimos turtą, tačiau internete buvo paviešinta tik paskutinio pirkinio - garažo, registruoto žmonos vardu, vertė: "Netiesa, kad mano deklaracijoje puikuojasi, kaip skelbta, nuliai. Juk mūsų šeima turi butą, sodą, paveikslų už ne mažesnę nei kelių šimtų tūkstančių litų sumą".

Natalija MOGUČAJA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nedas

2010-05-02   07:32

atksteles taves nenuplaus p. cibi ir krepsinio prezidentu tu netapsi kaip laikosi godita

rims

2010-05-02   07:32

vagys ,aferistai isvoge valstybe-ne vienas saziningu darbu tu milijonu neuzdirbo.VIEMSIEMS TOKIEMS UZDETI 50 PROC TURTO MOKESTI .O kiek dar juodu milijonu uzmaskave

lai

2010-05-02   07:32

Cia tik ledkalnio virsune, ir visi tai zino, nes pas mus teisesauga tarnauja pinigams, o i valdzia eina tik tam, kad prisiplestu ir kuo daugiau. Politikai - vagys.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Psichologija, Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Psichologija, Paskelbta prieš 12 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...