2021 m. sausio 17 d. 15:36 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Miesto politikai - satyrų rašytojai

(14)

Miesto politikai - satyrų rašytojai nuotrauka, foto

Miesto taryboje

Tokių vaizdingų, šmaikščių, ironiškų, įžeidžiančių epitetų apie save iš kolegų Klaipėdos miesto taryboje jos pirmininkas, meras Rimantas Taraškevičius šią kadenciją dar nebuvo girdėjęs.

Vertindami vakar pristatytą metinę jo veiklos ataskaitą Tarybos opozicijos atstovai jį lygino su tironu, "tripūde po miesto kaklu", arogantišku savimyla, vadovu, kurio "mentalitetas yra užstrigęs brėžnevinės stagnacijos tyruose", meras "analoginis vadovas skaitmeniniame amžiuje".

Po audringo politinio šou ataskaitai Taryba pritarė.

Savęs nekritikavo

Kasmet pateikti miesto Tarybos veiklos metinę ataskaitą jos pirmininkui privaloma pagal Tarybos veiklos reglamentą.

Viešoje ataskaitoje, kuri bus publikuojama ir spaudoje, apžvelgtas Tarybos komitetų darbas, planai, pripažinta, kad ne visada pavykdavo veikti sklandžiai, neretai Taryboje ilgai ir nuobodžiai diskutuota dėl smulkmenų. Išrinkus naująją valdžią labai sunkiai sekėsi pradėti normalų darbą.

R. Taraškevičius savęs nekritikavo ir praėjusius metus įvertino teigiamai, pasidžiaugdamas investiciniais projektais, viešojo saugumo pagerinimu, tačiau apgailestavo, kad Savivaldybės administracija bejėgė prieš miesto veidą bjaurojančių apleistų pastatų savininkus.

Ne mažai dėmesio skirta ir su jūrine veikla, turizmu susijusiems pasiekimams aptarti bei girtasi maksimaliu viešumu informuojant gyventojus apie įvairius sprendimus, glaudžiu bendradarbiavimu su žurnalistais.

Diskusijose kalbėta apie tai, kad meras, pagal savo įgaliojimus, tarsi yra atsakingas ir už viską, ir už nieką. Valdantieji gynė oponentų puolamą merą teigdami, kad palyginti su kitais didmiesčiais Klaipėdoje šeimininkaujama gerai.

"Klaipėdbaši" vadovas

Gerokai net patį merą nustebino Tarybos nario Kęstučio Gabšio išsakyta kalba, kurioje apstu buvo sarkazmo.

"Šia ataskaita miesto meras tyčiojasi iš miestiečių, Tarybos narių ir savo monolitinės daugumos atstovų. Šia ataskaita miesto meras įrodo, kad jis yra "klaipėdbaši", Turkmėnistano stiliaus, vadovas - vienvaldis, arogantiškas diktatorius, kuris nei nemano tartis su visuomene ar jos rinktais Tarybos nariais", - iš tribūnos skėlė jis.

Politikui pasikandžioti progą suteikė R. Taraškevičiaus vizitas į Turkmėnistaną, kur gyventojai nemoka komunalinių mokesčių, tačiau itin vengia piktai atsiliepti apie jų valdžią.

"Turkmėnistano gyventojai, kurie nesutinka su tokia "valstybės veikla", paprastai ilgam sėda į kalėjimą. Turkmėnistano opozicijos lyderis Nurberdi Nurmamedovas buvo nuteistas 4 metams pagal sufabrikuotus kaltinimus. Mūsų mieste meras kol kas negali nuteisti opozicijos lyderių, bet gali juos pasmerkti kišeninėje Tarybos etikos komisijoje", - įsitikinęs K. Gabšys.

Anot jo, uostamiestyje yra vis daugiau požymių, kurie neva liudija apie Klaipėdos mero "turkmėnistaninį" valdymo stilių, kuris nepriimtinas Europos sąjungoje.

Užkliuvo ir tai, kad pernai buvo atidaryta mero fotografijų paroda, kurią aplankė ir pats "modelis". Nepatiko, kad dar nesibaigus kadencijos R. Taraškevičiaus nuotrauka kabo Savivaldybėje merų "šlovės galerijoje". Visa tai įvertinta besiformuojančiu asmenybės kultu.

Talžyta dėl neva nepagrįstų investicijų į "asfaltą bei betoną", nenorą Tarybos etikos komisijos vadovo vadžių atiduoti į opozicijos rankas.

Irzli ataskaita

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Artūras Šulcas savo kalbą pradėjo savaip perfrazuodamas mero parašytą raštą, kur atsakant į prašymą dėl viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimo pasitraukti iš Tarybos Teritorijų planavimo komiteto, uostamiesčio meras tokius prašymus pavadino "keistais, naiviais".

"Ataskaitos būna įvairios, tarp jų naivios ir keistos. Būna graudžios, būna gudrios. Net nežinau, kaip įvertinti šią ataskaitą. Gal nemokšiška, gal įžūlia? O gal paprašyti jos autorių pasitraukti iš miesto Tarybos narių?

Taigi, norit Jūs ar ne, mere, patinku aš Jums ar ne, vertindamas šią ataskaitą naudojuosi Jūsų retorika iš garsaus Jūsų atsakymo vienai frakcijai, kuris mūsų Etikos komisijos buvo įvertintas palankiai", - teigė A. Šulcas.

Šiam politikui vakar teikta ataskaita pasirodė prasčiausia iš per keliolika metų teiktų mero ataskaitų.

"Ji irzli, ir primena sąskaitų suvedinėjimą. Deja, toks irzlus tonas duotas tik tapus šios kadencijos meru. Jis netruko persiduoti visai Tarybai ir miesto bendruomenei. Ataskaita grindžiama atsitiktiniu skaičių ir faktų kratiniu, nutylėjimais, melu bei faktų iškraipymu. Nė žodžio apie problemas", - kritikavo A. Šulcas, kuris, žinia, praėjusią kadenciją dirbo vienoje komandoje su R. Taraškevičiumi.

Priminti valdančiųjų partijų pažadai rinkėjams ir jų nevykdymas.

Su mero ataskaita galima susipažinti čia: http://taryba.klaipeda.lt/2008-06-05/index.htm  prie 1-o Tarybos posėdžio darbotvarkės klausimo paspaudus nuorodą "Priedas".

Kęstučio GABŠIO kalbos tekstas (netaisytas)

Kai sulaukėme paskelbto mero ataskaitos vietoje vizijos, tikslų ir problemų, mes pamatėme tik pagiežą, įniršį ir bejėgiškumą. Šitas meras nebesugeba formuoti uždavinių, nebesugeba sutelkti bendruomenės bendram darbui ir per daug susipainiojo savo viešuosiuose ir privačiuosiuose interesuose.

Šia ataskaita miesto meras tyčiojasi iš miestiečių, tarybos narių ir savo monolitinės daugumos atstovų. Šia ataskaita miesto meras įrodo, kad jis yra Klaipėdbaši, Turkmėnistano stiliaus, vadovas - vienvaldis, arogantiškas diktatorius, kuris nei nemano tartis su visuomene, ar jos rinktais tarybos nariais.

Ne veltui, sekant Froidu, po vienos iš savo komandiruočių Turkmėnistane, meras atviravo "Turkmėnistano gyventojai nemoka jokių mokesčių už komunalines paslaugas, gauna juokingai mažas algas, tačiau dėl to nė vieno pikto žodžio negali pasakyti apie savo valdžią". Tai yra mūsų mero idealas, valdymo stilius ir politinio veikimo logika.

Turkmėnistano gyventojai, kurie nesutinka su tokia "valstybės veikla", paprastai ilgam sėda į kalėjimą. Turkmėnistano opozicijos lyderis Nurberdi Nurmamedovas buvo nuteistas 4 metams, pagal sufabrikuotus kaltinimus. Mūsų mieste, meras kol kas negali nuteisti opozicijos lyderių, bet gali juos pasmerkti kišeninėje etikos komisijoje.

Mūsų mieste yra vis daugiau požymių, kurie liudija apie mūsų miesto mero Turkmėnistaninį valdymo stilių, kuris nepriimtinas Europos sąjungoje.

Meras demonstruoja nepagarbą ir aroganciją opozicijos atžvilgiu. Demokratinėse šalyse yra priimta, kad etikos komisijos, antikorupcijos komisijos yra patikimos opozicijai. Meras šį principą grubiai pamynė, nes norėjo likti neatskaitingas visuomenei ir kišenėje turėti vėzdą politiniams oponentams talžyti.

Savo ataskaitoje meras įžūliai tyčiojasi iš tarybos narių ir miesto bendruomenės teigdamas, kad yra atviras visuomenei. Tai meras teigia po to, kai iki šiol visuomenei nėra žinoma, kokiems jo draugams ir draugėms savivaldybės įmonė "Klaipėdos energija" švaisto labdarą ir paramą, o savivaldybės posėdžio įrašą pavyksta gauti tik po keturių prašymų raštu.

Mes turime ir daugiau simbolinių įrodymų apie mūsų miesto mero aroganciją ir besiformuojamą asmenybės kultą. Demokratinėse valstybėse, merai, parlamentų pirmininkai, savo portretą įstaigos vadovų galerijoje, "pasidžiauna" tik tada, kai palieka postą. Mūsų miesto meras yra suaugęs su savo postu, kad savo portretą pasidžiovė jau šiandien.

Praėjusiais metais Klaipėdoje įvyko beprecedentinis atvejis demokratinėje valstybėje - buvo atidaryta mero fotografijų paroda, kurią aplankė pats "modelis". Jei tai būtų karikatūrų paroda, mero apsilankymas joje parodytų jo humoro jausmą. Tai nebuvo karikatūrų paroda, todėl mero apsilankymas joje parodo besiformuojantį asmenybės kultą.

Kiekvienoje demokratinėje valstybėje labiausiai yra vertinamas žmogus ir jo nudirbami darbai. Tik diktatūrinėje, Azijinio tipo valstybėje yra vertinami tankai, lėktuvai, gamyklos ir kitas materialus šlamštas. Mūsų miesto meras kiekvieną vasario 16 -ąją teikdamas miesto vėliavą, parodo, kam jis teikia prioritetą. Per visus tuos metus, miesto vėliava nei karto nebuvo įteikta kokiams nors žmogui - menininkui, pedagogui, architektui. Miesto vėliavos buvo teikiamos beveik vien kelininkams ir statybininkams. Šį betono ir monolito garbinimą, vainikavo šių metų vasario 16-oji, kur 16 pilietiškiausių klaipėdiečiu buvo tik įvadas į kelininkams teikiamą apdovanojimą, kurių vienintelis nuopelnas Klaipėdai, buvo tinkamas valstybės ir savivaldybės pinigų įsisavinimas.

Tokio valdymo stiliaus dėka mes tiesiame kelius burokėlių laukuose, Klaipėda ima visi stipriau atsilikti nuo Kauno pagal interneto vartotojų procentą, mūsų miestas yra labiausiai užterštas kietosiomis dalelėmis, o apskrityje yra daugiausia nelaimingų mirčių darbe.

Miestas negali spręsti XXI amžiaus iššūkių, kai miesto vadovo mentalitetas yra užstrigęs brėžnevinės stagnacijos tyruose.

Mūsų meras yra analoginis vadovas, skaitmeniniame amžiuje.

Mūsų meras yra tripūdė po miesto kaklu.

Kolegos tarybos nariai, netvirtinkime tos rašliavos, kurią šis meras vadina ataskaita, ir leiskime mūsų miestui atsikvėpti laisviau.

Iš Artūro ŠULCO kalbos (ne pilna)

Ataskaitos būna įvairios, tarp jų naivios ir keistos. Būna graudžios, būna gudrios. Net nežinau, kaip įvertinti šią ataskaitą. Gal nemokšiška, gal įžūlia? O gal paprašyti jos autorių pasitraukti iš miesto tarybos narių?

Taigi, norit Jūs ar ne, mere, patinku aš Jums ar ne vertindamas, šią ataskaitą naudojuosi Jūsų retorika iš garsaus Jūsų atsakymo vienai frakcijai, kuris mūsų Etikos komisijos buvo įvertintas palankiai.

Man Jūsų šiandieninė ataskaita, pateikta tik mums priminus, jog tai daryti yra pareiga, yra prasčiausia iš per keliolika metų teiktų mero ataskaitų. Ji irzli, ir primena sąskaitų suvedinejimą. Deja toks irzlus tonas duotas tik tapus šios kadencijos meru. Jis netruko persiduoti visai tarybai ir miesto bendruomenei.

Ūkio komiteto pirmininkas baramas už tai, kad nepateikė ataskaitos už komitetą, nors tai komiteto, o ne pirmininko pareiga. Tuo tarpu Teritorijų planavimo komiteto pirmininkas nebaramas, nors jis pateikė komiteto ataskaita be komiteto žinios.

Ataskaita grindžiama atsitiktiniu skaičių ir faktų kratiniu, nutylėjimais, melu bei faktų iškraipymu. Nė žodžio apie problemas, nors net labiausiai klestinčių valstybių klestintys miestų merai prie savo ataskaitų prideda ilgus sąrašus spręstinų problemų. Apie tokį dalyką kaip savikritika iš vis neverta kalbėti...

Nė žodžio apie naudojimąsi tarybinėmis pareigomis siekiant asmenines naudos sau arba savo artimiesiems.

Ataskaitoje nėra nė žodžio apie valdančiųjų liberalcentristų, socialdemokratų, Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijos rinkiminių pažadų tesėjimą. O kadangi nėra kriterijų, pagal kuriuos vertintinos tarybos ir mero ataskaitos, jas galima vertinti tik pagal valdančiųjų rinkimų pažadus.

Leiskite juos priminti:

Liberalcentristai:

* Mes patys turime džiaugtis sutvarkytais šaligatviais, žolynais, gėlynais, parkais ir vandens telkiniais. Tokias permainas žadame visų didžiųjų mikrorajonų kiemams. Ačiū, mere.

* Savivaldybė turi teisę ir pareigą kontroliuoti komunalinių paslaugų teikėjų darbą. Šia teise aktyviai naudojamės ir naudosimės ateityje, siekdami apriboti tiekėjų, ypač monopolininkų, egoistinius norus. Dėkojame, mere.

* Įrengsime modernią ir kompiuterizuotą šviesoforų valdymo sistemą, protingai koordinuosime gatvių rekonstrukcijų vykdymo grafikus. Ačiū, mere.

* Išspręsime ir automobilių statymo problemas miesto centre, statydami daugiaaukštes ir požemines parkavimo aikšteles. Ačiū.

* Artimiausiu metu išspręsime ir kasdienines senamiesčio problemas. Dėkojame.

* Klaipėdos vizija - tai netaršios gamybos, sandėliavimo ir logistikos miestas, kuriame prioritetinės investicijos - į informacines ir modernias technologijas. Dėkui (o kaip "Bega", "Klaipėdos mediena"?).

* Klaipėdoje liko vos kelios ugdymo įstaigos, kuriose nepakeisti langai, neatlikti kosmetiniai ar kapitaliniai remontai. Ačiū, mere.

Socialdemokratai:

* Mes, socialdemokratai, būdami valdžioje rasime būdų sumažinti oro taršą ir triukšmą. Ačiū, gerbiamieji.

* Klaipėda susidurs su nauja problema - pas mus važiuos ekskursijos iš visos Lietuvos pasižiūrėti, kaip reikia pertvarkyti daugiabučių namų kiemus. Dėkojame.

* Sustabdyti komunalinių mokesčių, ypač šildymo, augimą. Ačiū.

* Garantuoti savalaikį ir kokybišką atliekų surinkimą ir išvežimą. Didelis dėkui.

Darbo partija:

* Kad komunaliniai mokesčiai būtų mažiausi Lietuvoje. Dėkui.

"Tvarka ir teisingumas":

* Sutvarkysime daugiabučių namų kiemus, aplinką, išplėsime automobilių laikymo aikšteles. Ačiū.

* Jaunimui ir moksleiviams pastatysime sporto ir poilsio centrus bei renovuosime jau pastatytus. Dėkojame.

Denisas NIKITENKA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pastebejimas

2010-05-02   07:34

bet cia VE pavare nerealiai... laikrastyje spausdintame vos vos info, o nete - pilna medziaga net su prelegentu kalbomis... nu liuks, sakyciau, precedentas, varykit taip toliau

Nieko nebus

2010-05-02   07:34

Reik čia Raganų sąjūdžio :))))

2010-05-02   07:34

Labai džiaugiuosi K. Gabšio pranešimu, matosi, kad politologinis išsilavinimas nenuėjo veltui. Šaunuolis taip ir toliau griauti monolitą...
Ačiū VE, kad parodė ir kitą Tarybos nuomonę.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Į pasakišką praeitį nukeliančios Lietuvos dvarų legendos nuotrauka, foto

SE, Tamsūs žiemos vakarai, kupini jaukumo ir šventiškos nuotaikos, - puikus metas sekti...

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam? nuotrauka, foto

SE, Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino,...

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

SE, "Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...