2019 m. liepos 21 d. 18:08 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

M. Milinis: "Turėjome už savo laikraštį pakovoti"

2005-09-03, 12:00

Kalbino Giedrė PETKEVIČIŪTĖ

M. Milinis: "Turėjome už savo laikraštį pakovoti"  nuotrauka, foto

Nors jau nebedirba laikraštyje, M. Milinis sako ir šiandien negalįs ramiai praeiti miestu: ką nors naujo ar įdomaus pamatęs būtinai praneša buvusiems kolegoms

"Daryti laikraštį - tai ne bandeles kepti!" - ši kultinė redakcijos frazė priklauso ne kam kitam, o Mindaugui Miliniui, "Vakarų eksprese" pabuvojusiam ir eiliniu reporteriu, ir Ekonomikos bei Aktualijų skyrių vadovu, o galiausiai - ir redaktoriaus pavaduotoju.

M. Milinis apskritai buvo pagarsėjęs kaip sparnuotųjų frazių autorius: jo naujos "auksinės mintys" kone kasdieną atsidurdavo redakcijos lentoje.

"Na, kartais pasakydavau ką nors šmaikštaus, ypač - bendraujant su techniniu personalu, - kuklinasi M. Milinis, dabar dirbantis atstovu spaudai Neringos savivaldybėje.

- Mėgdavau pasakyti, kad kūryba nėra į kokius nors rėmus įspraudžiamas procesas. O mūsų reikalaudavo: tarkim, penktą valandą atiduoti puslapį - jei nori, mirk, bet maketuotojai tokiu metu jį jau turi gauti. Tad aš nuolat pabrėždavau, kad kūryba - tai ne bandelių kepimas, kur tešla pakyla nustatytą valandą, o tada jau gali šauti į krosnį ir po 15 minučių valgyti...".

Šaukšteliai ir kava arbata

Ir dar kolegos prisimena, kad M. Milinis taip žavėdavosi "Vakarų ekspreso" sporto žurnalisto Algirdo Auruškevičiaus straipsnių pavadinimais, kad iš jų net ketureilius kurdavo.

Nepaisant savo redaktoriaus pavaduotojo statuso, jis iš greta sėdėjusios kolegės Vilijos Šilinienės nuolat skolinosi šaukštelį kavai ir dėl to nesijautė nepatogiai. Skolinosi tol, kol per gimtadienį gavo šaukštelį dovanų.

"Šaukštelis buvo labai gražus ir aš pasakiau, kad nešiuosi jį namo, bet Vilija ėmė pykti: "Aha, namo išsineši ir vėl iš manęs skolinsiesi. Neleido...".

Tačiau jaunieji reporteriai iki šiol prisimena, kaip M. Milinis juos "įdarbindavo" kavą arbatą virti ar ko į parduotuvę nubėgti...

"Ne, nieko aš nevaikydavau, o tik primindavau jauniesiems reporteriams, kas jiems būtų, jei redakcijoje tebedirbtų toks Gintaras Vaičekauskas ir kiti veikėjai. Va tada, sakydavau, reikėtų ir iki parduotuvės nubėgti, ir netgi straipsnius už juos rašyti, o dabar tavęs prašau tik arbatos padaryti...", - juokiasi M. Milinis.

Senučių meilė

Jis pasižymėjo komunikabilumu ir nesunkiai rasdavo kalbą su visais į redakciją užklystančiais skaitytojais. Kelios garbaus amžiaus moteriškės praverdavo redakcijos duris kone kasdien ir braudavosi tiesiai prie M. Milinio. "Kur tie mano gražūs berniukai?" - tardavo visai redakcijai pažįstama ponia Giedraitienė. Ji visada atsinešdavo ne tik šūsnį kreipimųsi į Rolandą Paksą, Seimą ar Strasbūro teismą, kurie, skaitytojos manymu, turėjo būti išspausdinti laikraštyje, bet ir šokoladinių saldainių.

"Su tokiomis senutėmis mes mėgome bendrauti. Nieko joms nežadėdavome, tik gražiai pasišnekėdavome. Jei mes ir neišspausdindavome ponios Giedraitienės raštų, ji nesupykdavo, šokoladinių saldainių, kuriuos mėgo visas kolektyvas, vis tiek atnešdavo", - prisimena M. Milinis.

Pirmą kartą žurnalistas atėjo dirbti į "Vakarų ekspresą" 1997-ųjų pabaigoje. M. Milinis sako, kad "Vakarų ekspresas" jau buvo tapęs "tikru" laikraščiu: pasiekdavo skaitytojus nebe tris, o šešis kartus per savaitę, atspindėdavo visus pagrindinius miesto įvykius.

Tačiau savo pozicijas mieste "Vakarų ekspresas" išsikovojo ne iš karto: net Savivaldybės valdininkus teko ilgai įtikinėti, kad "Vakarų eksprese" būtų galima skelbti tą pačią informaciją, kaip ir kitame miesto laikraštyje. Juk tai - toks pat miesto laikraštis! "Turėjome daug kovoti už save ir už savo buvimą rinkoje", - sako M. Milinis.

Apie šnipinėjimą

Apie pirmąsias dienas "Vakarų eksprese" M. Miliniui likę tokie prisiminimai: "Iš pradžių, kai dar buvau paprastas reporteris, laksčiau po redakciją kaip koks našlaitis: neturėjau nuolatinės darbo vietos. Turėdavau nutaikyti momentą, kai būdavo laisvas kompiuteris, ir tik tada galėdavau rašyti. Kartą neištvėriau ir apie tai pasakiau pavaduotojui, o jis - redaktoriui, kuris liepė man "įsikelti" į Ekonomikos skyrių.

Šitas skyrius tuo metu buvo lyg atskira respublika, o jam vadovavo šviesaus atminimo Arūnas Marčauskas. Buvo atskiras kabinetas, kompiuteriai, o pats A. Marčauskas mėgdavo pabrėžti: "Mes patys išsilaikom". Aš buvau palaikytas įsibrovėliu, nes A. Marčauskas skyriuje iš karto sukvietė pasitarimą, kuriame buvo pasakyta, kad aš čia perkeltas šnipinėti. Neva, turėjau būti šnipas, kuris stebės, ką jie ten daro, ką kalba, kiek pinigų surenka, ir viską raportuos redaktoriui..."

Vėliau M. Miliniui tapus redaktoriaus pavaduotoju, kai kurie žurnalistai skųsdavosi jo pomėgiu trumpinti straipsnius. Pats žurnalistas šito neneigia, tačiau primena, kad "Vakarų eksprese" visuomet buvo vengiama ilgų publikacijų.

"Kai aš atėjau į "Ekspresą" ir nunešiau pavaduotojui Kęstučiui Oginskui vieną straipsnį, nes man atrodė, kad ten kažkas negerai, jis tepasakė: "Viskas paprasta" ir lengva ranka išbraukė trečdalį teksto. Žurnalistui skaudu tai matyti, bet kai paskaitai, taip iš tikrųjų geriau - esmė nepasikeitusi.

Atmenu, G. Vaičekauskas sakydavo: "Šis laikraštis gyvas, nes jame yra daug trumpos dinamiškos informacijos. O atsiversk kitą miesto laikraštį: vienas puslapis - vienas straipsnis. Kas tokius skaito?" Tad ir aš stengdavausi, kad viename puslapyje būtų mažiausiai trys straipsniai."

Beje, M. Milinis prisipažįsta, kad su garsiuoju G. Vaičekausku jam iš pradžių buvo baisoka sėdėti viename kabinete: "Juk buvo metas, kai jo straipsnius mokydavausi mintinai, o dabar štai jis sėdi šalia ir aš galiu jį paliesti... O vėliau aš jau ir pats rašiau vedamuosius straipsnius."

Žmona - gražiausias prisiminimas

Žurnalistas sako, kad jam patiko rašyti ekonomikos temomis, nors kartą redakcijoje pačių darbuotojų atliktas tyrimas parodė, kad ekonomikos naujienos yra skaitytojų ne itin mėgstamos.

"Suskaudo širdį išgirdus - man visada atrodė, kad mano tema yra pati svarbiausia. Jau buvau atidirbęs sistemą, visus įvykius pirmasis sužinodavau. Pastebėdavau, kad visi didieji laikraščiai nuo manęs nusirašinėdavo. Rašydavau ir savaitines apžvalgas, kartais dabar paskaitinėju ir matau, kad viena kita buvo visai nebloga, turinti išliekamąją vertę."

M. Milinis įsitikinęs, kad jei keičiasi laikraštyje dirbantys žmonės, keičiasi ir pats laikraštis. "Vakarų ekspresas" nuolat keitė savo veidą, bet vis dėlto sugebėjo išlaikyti savitumą ir vis dar yra visiškai kitoks nei "Klaipėda".

"Jis visada bus toks pat "Ekspresas", nes kaip ekspresas įlėkė į Klaipėdos skaitytojų ratą ir tebevažiuoja iki šiol. Kadangi laikraštyje dirba jauni žmonės, jis yra jaunatviškas, jaučiamas linksmas ir gana ironiškas požiūris. Kita vertus, tai ne tik pliusas, bet ir minusas, nes kartais pasigendu gilesnio, analitinio žvilgsnio į tam tikrus įvykius", - kalbėjo M. Milinis.

Kai pokalbio pabaigoje paklausiu apie pažintį su Andromeda, Mindaugas staiga net pašoka: "Jėzau, viską reikia pradėti iš pradžių! Juk aš "Vakarų eksprese" savo žmoną sutikau! Tai pats gražiausias mano prisiminimas", - sako žurnalistas ir pradeda pasakoti: ji buvo (ir iki šiol yra) redaktoriaus pavaduotoja, o jis - paprastas reporteris.

M. Milinis pripažįsta, kad vyrai paprastai nesidomi savo viršininkėmis (tą patvirtina daugelis tyrimų): jis pats irgi laikėsi atokiau, iš pradžių jos netgi bijojęs, bet vieną dieną... "Aš parašiau kažkokį straipsnį, o Andromeda rytiniame pasitarime mane sukritikavo. Neva straipsnis reklaminis. Aš savo ruožtu atsikirtau, kad straipsnis ne reklaminis, o informacinis: "Skirkite du dalykus", - dar pridėjau. Po to ji, matyt, jautėsi labai neteisi, nes atnešė man mandariną... O aš kitą dieną padovanojau gėlių."

Kalbino Giedrė PETKEVIČIŪTĖ

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Maisto kuponai galėtų atsirasti kitąmet nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybei planuojant įvesti maisto kuponus, jiems nebereikia Europos Komisijos leidimo, sako Žemės...

Salantų pašte pažymėjo karo pradžią nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Rapolas Veržbolauskas (1895-1985 m.), apie kurio likimą ir jo šeimą rašyta straipsnyje...

Įvairybės, Paskelbta prieš 37 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 46 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...