2019 m. birželio 26 d. 09:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Kretingos rajono moterų problemos nelieka nuošalyje.

Paplitusi yra nuomonė, kad gyvenimas provincijose - lėtas ir žmonės jaučiasi atskirti nuo plačiosios visuomenės. Tai aktualu kalbant apie jaunimą ir moteris. Silpnosios lyties atstovės priklauso tai socialinei grupei, kuriai reikia pagalbos.
Pavyzdžiui, auginančios vaikus namie moterys patiria krizę ir vėliau sunkiai adaptuojasi visuomenėje, negauna darbo. Klaipėdoje gyvenančių moterų rūpesčiai sprendžiami Moterų krizių centre. Tačiau džiugu, kad ir Kretingos mieste yra Moterų informacijos ir mokymo centras (KMIMC).

Moterys įgyja drąsos

Pasak centro administratorės Edvinos Utemiševos, gavusi finansavimą iš Olandijos ir įsikūrusi 1999 metais ši nevyriausybinė moterų organizacija yra pirmoji Vakarų Lietuvoje. Centro darbuotojos pasakojo, kad tuo metu Kretingos rajone jau buvo užregistruota 17 moterų organizacijų.
Į naująją organizaciją buvo žvelgiama nepatikliai. Tačiau pradėjus organizuoti įvairius švietėjiškus seminarus bei aktyviai skelbiant informaciją spaudoje, centras moterims susilaukė didelio dėmesio.
Veiklos pradžioje buvo stengiamasi remti daugiausia kaimo moteris. Joms buvo organizuojami seminarai, teikiamos juridinės konsultacijos skyrybų, darbo klausimais. Plečiantis veiklai ir atsižvelgiant į moterų problemas, buvo imtasi įvairesnių darbų. Profesionalios psichologės iš Klaipėdos universiteto surengė seminarų ciklą "Pažink save".
Taip pagalbos sulaukė darbo neturinčios ar auginančios vaikus, atitrūkusios nuo visuomeninės veiklos moterys. Kaip pasakojo centro admininstratorė Edvina Utemiševa, ilgai vaikus namie auginančios moterys praranda pasitikėjimą savimi, netenka drąsos. Joms ypač svarbu padėti įveikti krizę ir pradėti vėl aktyviai gyventi.
KMIMC nežada surasti darbo, tačiau padeda moterims psichologiškai. Pasak ponios Utemiševos, įgyvendinant šią socialinės paramos programą iš 12 bedarbių moterų 4 vėl pradėjo dirbti.

Našlių klubas

Į moterų informacijos ir mokymo centrą kreipiasi labai įvairaus amžiaus moterys. Jauniausiai buvo 16 metų. Mergina, baigusi vos 8 klases, norėjo tęsti mokslus ir dirbti tuo pačiu metu. Centrui pagelbėjus, šešiolikmetė dabar jau dešimtokė, mokosi vakarinėje mokykloje ir dirba.
Į šią organizaciją besikreipiančios pensinio amžiaus moterys dažniausiai - našlės. Jos konsultuojasi dėl joms priklausančių valstybės pašalpų. 2000 metais centras įkūrė Našlių klubą, kuris dabar gyvuoja savarankiškai. Centro direktorė Snieguolė Benikienė džiaugiasi, kad kai kurios našlės "atsigavo" ir net ištekėjo dar kartą.
Klube "Židinys" buriasi šeimos: organizuojamos įvairios iškylos, sportinės varžybos. Kaip sakė centro savanorė socialiniam darbui Marija Juškienė, jei į tėvų susirinkimus mokyklose daugiausiai vaikšto moterys, tai "Židinio" veikloje ypač aktyviai reiškiasi vyrai. Jie išmoksta palaikyti santarvę šeimose.
KMIMC yra užsirekomendavęs kaip seminarų ir mokymų organizatorius. Moterys nemokamai gali lavinti anglų kalbos žinias, išmokti dirbti kompiuteriu ir kt. Šiuo metu centras gerokai išplėtė veiklą ir pasiruošęs teikti konsultacijas bei paramą visos Vakarų Lietuvos moterims.
Nuo šių metų kovo mėnesio yra pradėtas įgyvendinti pirmasis šalyje tokio pobūdžio bendras Suomijos-Lietuvos projektas "Moterų verslo skatinimas Lietuvoje". Šio projekto koordinatorius Vakarų Lietuvoje - KMIM centras.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Vasaros koncertų ciklas vilioja pasinerti į muziką nuotrauka, foto

Renginiai, Vasariškos muzikos garsai birželio 27-ąją–liepos 23-iąją vilios apsilankyti šalia Klaipėdos koncertų salės...

SEB banko tyrimas: Lietuvoje stiprėja optimistinės nuotaikos nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje nuosaikiai didėja gyventojų optimizmas dėl finansinės ateities. SEB banko užsakymu atlikto...

Gamtininkai kvies susipažinti su meldinų nendrinukių perkėlimu į Žuvintą nuotrauka, foto

Lietuva, Šią savaitę gamtininkai kvies susipažinti su meldinių nendrinukių perkėlimu iš Baltarusijos į...

Birželio 26-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Datos: Tarptautinė kovos su narkomanija diena (JTO paskelbė 1987 m.) Tarptautinė diena...

Renginiai, Paskelbta prieš 18 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 33 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...