2021 m. sausio 17 d. 15:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Išsibarsčiusios tautinės jėgos buriamos į Lietuvių tautinį centrą

(3)

Lietuvoje įkurta dar viena politinių tikslų turinti organizacija - Lietuvių tautinis centras. Naujojo judėjimo iniciatoriai, tarp kurių yra ir Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, žada siekti suburti išsibarsčiusias tautines jėgas ir kovoti už lietuvybės išsaugojimą Lietuvoje bei išeivijoje.

Reklama

Anot organizacijos vadovo Mariaus Kundroto, asociacijos gretose dalyvauja Lietuvos centro partijos, Lietuvos laisvės lygos, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos, Lietuvos žygeivių sąjungos ir alternatyvaus jaunimo judėjimo atstovai.

"Lietuvių tautinis centras yra galimybė konsoliduoti tautines jėgas konstruktyviai veiklai ir sutelkti išsisklaidžiusias tautiškąsias sroves. Pagrindiniai uždaviniai yra sudaryti stiprų tautinį smegenų centrą ir pilietinės valios platformą, kuri padėtų pateikti valdžios institucijoms konkrečius reikalavimus", - naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė M. Kundrotas.

Lietuvių tautinis centras savo programoje yra numatęs siekti įstatymais apriboti imigraciją, pripažinti negaliojančiu sprendimą dėl Lisabonos sutarties ratifikavimo, paskelbti neterminuotą moratoriumą euro įvedimui ir dėl to surengti referendumą, remti gimstamumą lietuvių šeimose. Iš viso asociacija prisiėmė 11 įsipareigojimų.

Vienas iš naujosios organizacijos rėmėjų R. Ozolas, dėl ligos negalėjęs dalyvauti spaudos konferencijoje, atsiųstame laiške pažymėjo, kad "Lietuvių tautinis centras yra visuomeninė opozicija šalies politinei valdžiai".

"Stojimas į Europos Sąjungą (ES) iškėlė Lietuvai daug visiškai naujų klausimų, daugelio kurių nacionalinė vyriausybė tautos plėtotei naudinga linkme nebegali išspręsti, jei sprendimo procesuose nedalyvaus pati tauta", - teigė R. Ozolas.

Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka apgailestavo, kad Lietuvos jaunimą yra apėmusios kosmopolitizmo ir apolitiškumo "bacilos".

Reklama

"Stipri tauta, tautiška tauta, nusiteikusi kovoti už tikrą lietuvišką valstybę bus tik tada, jei tautiškas bus jaunimas", - sakė J. Panka.

Asociacijos steigėjai tikino, kad tai nėra "dar vienas projektas "Rinkimai 2008", o ilgalaikis projektas, kurio tikslas yra tautos atstovavimas. Tiesa, asociacijos steigėjai pažadėjo paramą toms politinėms partijoms ir politikams, kurie prisiims Lietuvos tautinio centro įsipareigojimus.

Lietuvos žygeivių sąjungos pirmininkas Kęstutis Čeponis pažymėjo, jog šiuolaikinėje Europoje būtina skatinti tautiškumą.

"Situacija pas mus, kaip ir likusioje Europoje - visur valdo kosmopolitai, o tautiškai nusiteikę žmonės varomi vos ne į pogrindį. Bet koks tautiškumo pasireiškimas iškart suniekinamas ir supeikiamas. Bet juk turime sukurti tautų Europą, o ne dar vieną Sovietų Sąjungos analogiją, kaip šiuo metu bandoma daryti", - spaudos konferencijoje kalbėjo K. Čeponis, kuris yra vienas iš Lietuvių tautinio centro steigėjų.

Eltos inf.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2011-01-27   13:26

IP: 193.219.190.205

Reikia sakyti etnonacionalistiai bureliai buriasi i ...

Kovarnis

2010-05-02   07:35

Šiemet, Prie Mickevičiaus paminklo,
h t t p://uk.youtube.com/watch?v=Ip2N o1i1IDQ

Slibinas

2010-05-02   07:35

DĖMESIO! Čia nepaminėtas esminis dalykas. LTC kviečia visus, kam svarbus Lietuvos išlikimas, į MITINGĄ rugpjūčio 23 dieną, 16 valandą prie Onos bažnyčios, Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje.

Svarbu, kad mitingui yra gautas oficialus leidimas, todėl išvaikyti ar neleisti jo jau neišeis :). Šį kartą eisime palaikyt visi! Kviečiame prisijungti - pamatysit tai, ko Lietuvoj jau senai nebuvo ir prilygsta krepšinio pergalėms ;).

LTC oficiali informacija pirmiausia skelbiama: w w w.patriotai.lt

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Į pasakišką praeitį nukeliančios Lietuvos dvarų legendos nuotrauka, foto

SE, Tamsūs žiemos vakarai, kupini jaukumo ir šventiškos nuotaikos, - puikus metas sekti...

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam? nuotrauka, foto

SE, Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino,...

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

SE, "Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...