Irena Degutienė: sesija bus kaip niekad karšta

Irena Degutienė: sesija bus kaip niekad karšta

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, šeštadienį sveikindama Seimo narius su pavasario sesijos pradžia, pakvietė visus sutelktai pabaigti šią Seimo kadenciją, bendrai apsispręsti dėl strategiškai svarbių energetinių projektų ir pažymėjo, kad valstybei nėra gerai, kai valdžios keičiamos, likus pusei metų iki rinkimų.

Seimo Pirmininkė prognozavo, kad ši sesija bus sudėtinga: "Nors už lango dar vėsoka, bet jau visi jaučiame, kad ši sesija bus kaip niekad karšta dėl dviejų priežasčių: dėl artėjančių Seimo rinkimų, kurių, deja, agresyvoka rinkimų kampanija prasidėjo kaip niekad anksti, ir dėl labai svarbių planuojamų energetinių projektų, kurie nulemtų ilgalaikę mūsų valstybės raidą ir įtvirtintų nepriklausomybę".

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad kaip niekad karštas buvo ir šis tarpsesinis laikotarpis, kurį pavadino ryškiausiu mūsų parlamentinės kontrolės laikotarpiu, paminėdama pradėtą laikinosios "Snoro" tyrimo komisijos ir ypač Antikorupcijos komisijos operatyvų ir našų darbą. 

Seimo vadovė apgailestavo, kad labai svarbūs energetiniai projektai bus svarstomi tokiame sudėtingame ir įtemptame politiniame laikotarpyje, tačiau išreiškė viltį, kad, nepaisant visų politinių aistrų, interesų, artėjančių rinkimų įkarščio, Seimo nariai ras savyje jėgų į strateginius valstybei projektus pažvelgti ne pagal susiskirstymą pozicija - opozicija, savas - nesavas, ne pagal partinį ar frakcinį susiskirstymą, bet žymiai platesniu - valstybiniu - žvilgsniu. 

"Tai labai svarbu, nes šie projektai tiek savo geopolitine svarba, tiek darbų trukme, finansine išraiška yra ilgalaikiai ir jų tęstinumą po Seimo rinkimų gali užtikrinti tik mūsų visų sutelktas darbas", - pažymėjo I. Degutienė. 

Seimo Pirmininkė paprašė Seimo narių, kad artėjant rinkimams nebūtų kartojama ydinga praktika, kai vieni ar kiti sprendimai plenarinių posėdžių salėje, komitetuose ar komisijose pradedami blokuoti pasitraukiant iš darbo vietos ir taip griaunant kvorumą. "Tokių bandymų jau matėme praėjusios rudens sesijos pabaigoje, dėl ko teko šaukti dar vieną neeilinę sesiją. Tokių bandymų matėme Antikorupcijos komisijoje vykdant parlamentinį tyrimą, pagaliau tas nuolat jau kelias sesijas daroma Etikos ir procedūrų komisijoje, kurios darbą kai kurie Seimo nariai tiesiog sąmoningai boikotuoja. Neįsivaizduoju jokios kitos darbovietės, kurios darbuotojas nuspręstų neiti į darbą vien todėl, kad jam nepatinka darbo vadovas, darbo aplinka ar dar kažkas. Ir už tokį darbo sabotavimą jam vis tiek būtų mokamas atlyginimas", - sakė Seimo Pirmininkė.

Parlamento vadovė pažymėjo neturinti konkrečių svertų, kaip šį negatyvų reiškinį stabdyti šioje Seimo kadencijoje, išskyrus prašymą šito vengti. Tačiau pabrėžė, kad, jei Seimas šioje sesijoje priimtų Seimo narių veiklos garantijų įstatymą ir įteisintų nuostatą, kad už be pateisinamos priežasties praleistus plenarinius, komitetų ar komisijų posėdžius būtų atitinkamai mažinama alga, kitos kadencijos Seimas jau šį rudenį greičiausiai atsisakytų tokios žalingos praktikos. 

I. Degutienė taip pat pažymėjo, kad valstybei nėra nieko blogiau, kaip likus pusei metų iki Seimo rinkimų iš esmės keisti valdžią, Vyriausybę, kuri per pusę metų niekaip nespėtų normaliai įeiti į savo darbines vėžes, taip pat dėl tokio politinio nestabilumo tuoj pat sureaguotų finansų rinkos ir žymiai išaugtų skolinimosi kaštai.

"Tad kviečiu visus įveikti susikaupusias partines ar asmenines įtampas, susitelkti labai reikalingiems valstybei darbams, kurie svarbūs kiekvienam jos gyventojui, ir garbingai užbaigti šią Seimo sesiją ir kadenciją", - savo įžanginę kalbą baigė Seimo Pirmininkė I. Degutienė. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder