2019 m. birželio 25 d. 13:00 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Inspektoriai grasina uždaryti Juozo alaus restoraną.

Rugpjūčio mėnesį bus svarstomas Kretingos rajone veikiančio "HBH Juozo alaus" restorano ir kavinių komplekso likimas, teigė Klaipėdos miesto priešgaisrinės gekbėjimo tarvybos viršinimo pavaduotojas Gintautas Stankevičius. Pasak jo, jei priešgaisrinės saugos reikalavimų neatitinkantys pastatai nebus rekonstruojami, viena populiariausių Žemaitijoje pasilinksminimo ir poilsio vietų bus uždaryta. Kai apie tai "Vakarų ekspresas" paranešė UAB "Žibosa" ir UAB Juozo alus direktoriaus pavaduotojai Radai Matulevičienei, ši teigė nieko nežinojusi. Klaipėdos miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, ponų Matulevičių veikla jau 5 metai kaip pažeidžia priešgaisrinės saugos taisykles.
Klaipėdos miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, ponų Matulevičių veikla jau 5 metai kaip pažeidžia priešgaisrinės saugos taisykles.
Šių metų sausio mėnesį "Vakarų ekspresas" jau rašė, kad jei iki kovo mėnesio UAB "Žibosa" ir UAB Juozo alus neįteisins savo veiklos, teks imtis teisinių priemonių ir apriboti šių įmonių veiklą.
Juozo alaus darykla ilgą laiką nusižengė įstatymams ir veikė žemės ūkio paskirties sklype, kurio paskirtis tik neseniai pakeista į ūkinę-komercinę.
Taip pat daug įspėjimų gauta ir nemažos baudų sumos grėsė už tai, kad įmonių savininkai Juozas ir Rada Matulevičiai savo verslui naudojamus pastatus plėtė ir rekonstruodavo be Kretingos rajono architekto palaimintų ir suderintų projektų. Ponia Matulevičienė "Vakarų ekspresui" sakė, kad šiuo metu 90 proc. projektų rajono architektas jau yra palaiminęs.
Turėta problemų ir su Klaipėdos Maisto ir veterinarijos tarnyba.
Kaip teigė G. Stankevičius, tik po to, kai Klaipėdos apskrities viršininkė Virginija Lukošienė užsimojo prieš neteisėtą verslininkų veiklą, Matulevičiai ėmėsi atitinkamų priemonių. Nepaisant to, iki šiol yra grubiai pažeidinėjamos priešgaisrinės saugos taisyklės.
Pagal LR Teisingumo ministerijos Baudžiamojo kodekso straipsnį 230' punktą 1 "Priešgaisrinių saugumo taisyklių pažeidimas", "Jeigu tai padaryta po to, kai kaltininkui vienerių metų laikotarpyje buvo pritaikytos visuomeninio drausminio poveikio priemonės ar administracinės nuobaudos už šių taisyklių pažeidimą, baudžiama laisvės atėmimu iki vienerių metų, pataisos darbais iki 2 metų arba bauda".

Lipdoma be tvarkos

Kaip teigė Kretingos priešgaisrinės apsaugos viršininkas Antanas Benetis, pastatai HBH Juozo alaus restorane yra lipdomi kaip kregždės lidas, jie - pavojingi klientų saugumui objektai, neatitinkantys priešgaisrinės saugos reikalavimų.
Klaipėdos miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Česlovas Daukšas pasakojo, jog negalima pirma pastatyti pastatą, leisti jame būti žmonėms, o tik po to rūpintis statybiniais projektais, gaisrininkų reikalavimais. Tuo tarpu Matulevičiai viską daro atvirkščiai.
Ir pati ponia Matulevičienė pripažįsta, kad taip daryti yra lengviau: "Kol gausi leidimą - dukart pastatysi", - sakė ji. Tuo tarpu pono Stankevičiaus nuomone tokių dokumentų sutvarkymas realiai užimtų tik 3 mėnesius.

Nepagrįsti reikalavimai?

R. Matulevičienė "Vakarų ekspresui" teigė, jog be ugniagesių prie jų įmonės "kimba" ir Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnyba. "Jų teigimu, mes be indų plovimo ir skalavimo skysčio naudotume dar ir dezinfekavimo priemones. Tam reikėtų trečios žarnos, kuriai vietos nėra numatyta nė vienoje indaplovėje. Sukome galvas, kaip įvykdyti šį reikalavimą. Galų gale padarėme bakus dezinfekciniam skysčiui. Atvykęs mūsų indaplovių firmos atstovas iš Italijos pasakė, kad tokios dezinfekcijai skirtos atskiros žarnos nė nereikia, juolab atskirų rezervuarų, kadangi pačioje indaplovėje plaunant indus yra 100 laipsnių temperatūra, tad indai savaime išdezinfekuojami".

Nesuprato įstatymo

Populiarios užeigos šeimininkė taip pat skundėsi, kad, jos teigimu, nepagrįstus reikalavimus kelia ir priešgaisrinės apsaugos inspekcija. "Gaisrininkai reikalauja, kad iš patalpos būtų du išėjimai, o durys atsidarytų į išėjimo pusę, o pas mus - trys išėjimai, bet vienos durys atsidaro ne į tą pusę. Todėl jie ir rašo visokius įspėjimus",- pasakojo R. Matulevičienė.
Tuo tarpu G. Stankevičius argumentavo, jog pagal Lietuvos Statybos normatyvinius aktus, po du išėjimus turi būti iš kiekvieno aukšto, o ne iš visos patalpos.
Be to, Matulevičiai netaisyklingai eksploatavo mediniame name įrengtus židinius.

Nesiekia žlugdyti verslo

"Mūsų tarnybos paskutiniame įspėjime dėl teisės aktų pažeidimo yra viskas išdėstyta, kokios teisinės nuobaudos dėl netinkamos priešgaisrinės būklės gresia. Mūsų atstovas nuvyko su šiuo dokumentu pas Juozą Matulevičių. Šis pareigūnui tiesiog pasakė: "Aš nieko nepasirašysiu",- ir jį išvarė. Bet dokumentą gaus paštu,"- sakė G. Stankevičius.
Priešgaisrinės tarnybos pareigūno teigimu, jie nėra nusiteikę žlugdyti sėkmingai plėtojamo verslo, tačiau reikalauja, kad viskas būtų daroma laikantis galiojančių įstatymų. Todėl, "Vakarų ekspresui" sakė G. Stankevičius, jei per kelias savaites Matulevičiai susizgribs ir pradės vykdyti teisėtus kontroliuojančių instancijų reikalavimus, jokios baudos nebus skiriamos ir komercinei veiklai nebus statomos jokios kliūtys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Tinkamas mitybos planas svarbus kiekvienam žmogui nuotrauka, foto

Sveikata, Kiekvienas virtuvės šeimininkas dabar dažnai renkasi sveikesnius produktus gamindamas įvairius patiekalus. Svarbiausia...

Dėl vaikų nuotykio vyras ryžosi pavojingam iššūkiui nuotrauka, foto

Kelionės, Krepšininko Gintauto Matulio brolis Andrius Matulis baidare leisis į 700 kilometrų kelionę...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Dėl atimtų vaikų kovojusiai šeimai - dar vienas smūgis nuotrauka, foto

Lietuva, Bylą prieš Vaiko teisių apsaugos specialistus laimėjusi kretingiškių šeima džiaugėsi, kad pagaliau...

Sveikata, Paskelbta prieš 59 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...