2019 m. liepos 19 d. 09:29 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Dėl Jos vyrai vėl ners į bangas

(15)

2010-03-04, 12:00

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

Dėl Jos vyrai vėl ners į bangas nuotrauka, foto

Pernai vasarą baidarėmis perplaukti Baltijos jūrą ketinę, bet namo be trokštos pergalės grįžę trys klaipėdiečiai ekstremalų žygį pasiryžę įgyvendinti šiemet.

"Nors ne žemaičiai esame, bet labai užsispyrę: tikrai plauksime! Kažkas netiki, kad pavyks? Skeptikai - mūsų varomoji jėga. Kuo daugiau netikinčių, tuo šis žygis prasmingesnis", - įsitikinę vyrai.

Antras kartas - kitoks

Laiko apmąstymams ir išvadoms buvo į valias. Nors ir labai užsispyrę, vyrai nenumojo ranka į pirmojo žygio pamokas. "Supratome, kad jūra - ne ežeras. Vienokia ji prie kranto, kur daugiausia treniravomės, ir visai kita nuplaukus 50 km", - sakė Marius Norvaišas.

O ir pats gyvenimas daug ką sudėliojo į kitas vietas. Pavyzdžiui, pakoregavo komandos sudėtį: į kitą miestą išvykus gyventi Jurdanui Butkui, prie Pauliaus Paulionio ir M. Norvaišo prisijungė dvidešimtmetis Klaipėdos universiteto studentas Domantas Laukevičius.

Domantas prisipažino slapta degęs noru prisijungti prie šio projekto ir su jauduliu stebėjo pernykštį vyrų rengimąsi žygiui. Tad, atsiradus laisvai vietai, ilgai nesnaudė - pasiprašė priimamas į komandą.

"Mano svajonė - perplaukti Baltijos jūrą - pildosi", - neslepia džiaugsmo vaikinas, kad jam atsirado galimybė dalyvauti projekte.

Šiemet žygio dalyviai "neprisiriš" ir prie datos, kaip buvo pernai, o plauks sulaukę tikrai palankių oro prognozių kelioms paroms į priekį. Klaipėdiečius kelionėje lydės ir kitas patyręs kapitonas - ne Steponas Kudzevičius, o jo sūnus Osvaldas su legendine jachta "Lietuva".

Pirmą kartą nepasiekę tikslo dėl kilusios audros, šiemet trys vyrai - Marius Norvaišas, Paulius Paulionis ir į kitą miestą išvykusį gyventi Jurdaną Butkų pakeitęs Domantas Laukevičius - vėl bandys įveikti Baltijos jūrą.

Padės ir sinoptikai

"Planuoti konkrečią datą - klaida. Reikia galvoti ne tik apie savo siekius, bet ir apie gamtą bei taikytis prie jos užgaidų. Todėl šiemet pagalbos paprašėme Lietuvos hidrometeorologijos Klaipėdos skyriaus vadovo Liongino Pakščio. Jis žadėjo įdėmiai stebėti orus ir, radęs keturių dienų šviesesnį periodą, iš karto skambinti mums", - sakė P. Paulionis ir M. Norvaišas.

Jų teigimu, pirmoje kelionėje išryškėjo ir daugiau neapmąstytų dalykų. Kad ir neskirta užtenkamai dėmesio gelbėjimuisi - trūko patirties, kaip elgtis apsivertus baidarei. O tokia situacija buvo ir labai įtikima, kad vėl bus. Todėl dabar gelbėjimo technikos detales plaukikai skrupulingai du kartus per savaitę tobulina Klaipėdos valstybinės kolegijos (buvusiame "Dinamo") baseine.

Neįvertinta ir tinkamos aprangos būtinybė. Tąkart į jūrą vyrai išsiruošė apsirėdę paprastais plaukimo kostiumais, o jūros vanduo, pasirodo, net karščiausią vasarą gana šaltas, tad ypač naktį be specialių neperšlampamų kostiumų plaukti būtų didžiulis diskomfortas.

Sudėję pliusus ir minusus, vyrai pakeitė ir plaukimo maršrutą. Šįkart ketinama startuoti iš Lietuvos į Švediją, o ne atvirkščiai. Projekto dalyvių teigimu, laukti palankaus oro Švedijoje - gerokai brangiau. O ir kelionė prasideda dviem parom anksčiau.

Siekdami kuo geriau pasiruošti būsimam žygiui, entuziastai intensyviai treniruojasi: pastaruoju metu, kai plaukioti baidarėmis atviruose vandens telkiniuose neleidžia sąlygos, jie tai daro baseine.

Tikisi paramos

Kaip ir pernai, daug fizinių jėgų ir gero psichologinio pasirengimo reikalaujantį žygį trijulė dedikuos Lietuvai bei visiems drąsiems lietuviams, kada nors bandžiusiems įveikti Baltijos jūrą. Tarp jų - ir P. Paulionio tėvui Gintarui, prieš 16 metų irkline valtele perplaukusiam Baltiją ir žuvusiam prie Klaipėdos krantų.

Nors pirmas bandymas ir nebuvo sėkmingas, P. Paulionio, M. Norvaišo ir šiemet prisijungusio D. Laukevičiaus siekį entuziastingai palaiko būrys žmonių, tikinčių, jog šis projektas - sumatytas laiku ir reikalingas. Tarp jų - ir diplomatas Vytautas Žalys, prieš 10 metų kartu su Vytautu Germanavičiumi, Audriumi Skurvydu kanoja įveikęs Baltijos jūrą. Įsiliejęs į projekto dalyvių komandą, jis vyrams padės tikrai vertingais patarimais.

Jau keletą mėnesių trijulė intensyviai treniruojasi. Laukdami, kol ištirps ledas, plaukioja baseine ir fizinę jėgą lavina sporto klube "Eola". Vos atsiradus palankiems orams, ketina pradėti intensyvias treniruotes upėje, mariose ir jūroje. Žygiui besirengiantys vyrai ketina plaukti palei visą Lietuvos pajūrį - nuo Būtingės iki Nidos. Iš viso - apie 90 kilometrų. Taip pat planuojama plaukti į Saaremo salas - apie 170 kilometrų.

Entuziazmo ir atkaklumo rengiantis žygiui vyrams netrūksta. Didžiąją dalį pasirengimo kelionei išlaidų vaikinai padengs patys, padedant būriui nuoširdžių rėmėjų. Tačiau lėšos, reikalingos lydinčiai jachtai (6 tūkst. Lt) bei neperšlampamiems kostiumams (vieno komplekto kaina - 700 eurų), vyrams neįkandamos. Tad projekto "Dėl tavęs aš perplauksiu jūrą" iniciatoriai labai laukia jų žygiu tikinčių žmonių finansinės paramos.

Žygį nutraukė audra

"Vakarų ekspreso" skaitytojams priminsime, kad ankstyvą 2009-ųjų metų liepos 26-osios rytą Elande (Švedija) į Lietuvos vėliava paženklintas baidares sėdę trys vyrai nesitikėjo, kad kelionei net neįpusėjus, ją teks nutraukti.

Lydimi jachtos "Šatrija" ir patyrusio kapitono Stepono Kudzevičiaus, vyrai nuplaukė apie 70 kilometrų, o tuomet dėl didžiulio bangavimo jūroje sąlygos tapo ekstremalios. Ilgai planuotą žygį klaipėdiečiai turėjo nutraukti dėl kilusios grėsmės jų gyvybėms. Vos 30 kilogramų sveriančias baidares lyg lengvas skiedras mėtė iš skirtingų pusių atsiritančios bangos, kurių aukštis siekė apie 4 metrus, o audra buvo apie 6 balus.

"Buvo apmaudu ir liūdna. Fiziškai jautėmės stiprūs, irkluoti sekėsi gerai - tikrai galėjome plaukti toliau ir pasiekti tikslą. Sunku buvo susitaikyti su tuo, kad nebegalėsime tęsti savo žygio ir įgyvendinti tai, ką sumanėme. Tačiau kartu ir džiugu, kad mūsų bandymas buvo vykęs, o laukto rezultato nepasiekėme ne dėl savo kaltės - prieš stichiją nepašokinėsi", - po pirmojo bandymo įveikti Baltiją sakė projekto "Dėl tavęs perplauksiu jūrą" iniciatoriai.

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Haris

2010-05-02   07:42

Komentatoriai - tikri lietuviai, atrodo, kad jum skaudėtų nuo to jog kažkas turi siekių gyvenime;] Nemanau, kad vyrai skelbtųsi šitaip jei nebūtų pajėgūs įveikti tikslą. Jei jūs kiaušų neturit, nereiškia, kad ir likę Lietuvos vyrai tokie pat. Sėkmės Pauliui ir visai trijulei!

R.B.

2010-05-02   07:42

saunuoliai, sekmes

specialistas

2010-05-02   07:41

Šiaip vaikinai reklamuodamiesi paramos nelabai sulauksite, jums kažkokių tai rezultatų pasiekti reikia tada kažkokia tikimybė gal ir atsirastu paramai gauti. Balandžio 17 Estijoje vyks 100 km. baidarių irklavimo maratonas ten jūs galėtumėte parodyti ko jūs verti. Jau užsiregistravo 210 įgulų. Nugalėtumėte ir paramos davėjų gal atsirastu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Savaitgalį kaitins net iki 29 laipsnių nuotrauka, foto

Vasara, Artimiausią parą orai Europoje bus padalyti į tris dalis. Vienas ciklonas šokdins...

Palangoje svečiuosis žymūs Lietuvos dizaineriai nuotrauka, foto

Renginiai, Liepos 19-20 dienomis Palangoje, Ramybės galerijoje (Vytauto g. 35) duris atvers antrasis...

Vėjo jėgainės galėtų būti netoli Šventosios nuotrauka, foto

Ūkis, Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavato (GW) vėjo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 21 min.

Vasara, Paskelbta prieš 24 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 55 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...