Darželiai nori geresnės apsaugos

Darželiai nori geresnės apsaugos

Kažkada buvę jaukūs, namų aplinkai artimi uostamiesčio vaikų darželių kiemai šiuo metu yra visiškai nusiaubti, o vilties, kad situacija keisis palikus šiuo metu galiojančią ikimokyklinių įstaigų apsaugos sistemą, nėra. Tai konstatuota miesto Tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komitete.

Kai kurių lopšelių-darželių vadovai dar mėgina už tėvų paramos lėšas gražinti įstaigų aplinką - vis atnaujina nuolat laužomas pavėsines, suoliukus, žaidimų įrenginius, pasodina naujų medelių ar gėlių. Kiti nebeslepia nematą prasmės mėtyti pinigus į balą.

Lopšelio-darželio "Pagrandukas" direktorei Kristinai Valinčienei, kaip ir daugumai jos kolegių, pikta, kad kiekvieną pavasarį įstaigai higienistai surašo aktą dėl netvarkingų smėlio dėžių. Jų remontui, uždengimui pinigų neskiriama - visi šie darbai atliekami iš tėvų paramos lėšų, o suremontuotos dėžės (jų įstaigos teritorijoje - 10) jau po savaitės būna sulaužomos.

"Kasmet keičiamą smėlį auklėtojos ir perkasinėja, jog kirmėlių kiaušinėliai saulėje žūtų, ir karštu vandeniu pliko, tačiau garantijos, kad smėlio, kuriame dergia ne vien tik keturkojai, mėginiai bus geri, nėra. Kol darželių teritorijos bus nesaugomos, problema išliks", - sakė K. Valinčienė.

Daugumos ikimokyklinių įstaigų vadovės mano, kad švietimo įstaigų apsaugos sistema visiškai neefektyvi, nes saugomas tik pastatų vidus, tačiau turtas nedraustas, tad realiai saugos tarnybos už nieką neatsako.

Lopšelio-darželio "Boružėlė" direktorė Regina Dimienė tvirtino, kad pasitaiko atvejų, kai išdaužus langą stiklo dūžio davikliai nesuveikia. O naktimis jie "mėgsta" suveikti klaidingai, tad naktiniai saugos tarnybos skambučiai išvargino.

Įstaigų vadovės teigė nelabai suprantančios, už ką kas mėnesį saugos tarnyboms jos turi pakloti "milžiniškas" sumas pinigų, ir pageidauja, kad kiekvienas darželis turėtų galimybę apsaugos būdą pasirinkti pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, pastebėta, kad darželių, kuriuose veikia naktinės grupės, teritorijose vandalai pasidarbuoja tik savaitgaliais, kai žmonių pastate nėra. Tad galbūt pakaktų, kad šiose įstaigose sargas budėtų tik poilsio dienomis.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė mano, kad šiuo metu galiojančios centralizuotos sutartys su dviem švietimo įstaigų pastatus saugančiomis saugos tarnybomis "Argus" ir "G4S Lietuva" yra naudingos tik pačioms saugos tarnyboms.

Ji pažymėjo, kad už tą pačią sumą - vidutiniškai po 2 000 litų per mėnesį, kurią mokyklos ir darželiai sumoka saugos tarnybai, įstaigos galėtų samdyti arba sargą, arba žmogų, kuris sėdėtų prie kamerų (kelios įstaigos jas jau įsirengė savo jėgomis), arba pirkti mažesnių saugos tarnybų paslaugą.

Anot L. Prižgintienės, pačios pirkdamos paslaugą įstaigos galėtų išsiderėti geresnes sąlygas, o jeigu paslauga netenkintų, būtų lengviau nutraukti sutartis.

Šiuo metu galiojančios sutartys su saugos tarnybomis baigiasi rugpjūtį, tad savivaldybės administracijoje sudaryta speciali darbo grupė švietimo įstaigų apsaugos problemoms spręsti turi kuo greičiau nutarti, kokį apsaugos būdą pasirinkti.

Šiai darbo grupei vadovaujanti mero patarėja, Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto narė Audra Daujotienė dienraščiui kiek anksčiau yra teigusi, kad, jos nuomone, visoms švietimo įstaigoms turėtų būti taikomas vienodas apsaugos principas.

Laima ŠVEDAITĖ

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder