2019 m. liepos 23 d. 05:37 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Darželiai nori geresnės apsaugos

(2)

Darželiai nori geresnės apsaugos nuotrauka, foto

Kažkada buvę jaukūs, namų aplinkai artimi uostamiesčio vaikų darželių kiemai šiuo metu yra visiškai nusiaubti, o vilties, kad situacija keisis palikus šiuo metu galiojančią ikimokyklinių įstaigų apsaugos sistemą, nėra. Tai konstatuota miesto Tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komitete.

Kai kurių lopšelių-darželių vadovai dar mėgina už tėvų paramos lėšas gražinti įstaigų aplinką - vis atnaujina nuolat laužomas pavėsines, suoliukus, žaidimų įrenginius, pasodina naujų medelių ar gėlių. Kiti nebeslepia nematą prasmės mėtyti pinigus į balą.

Lopšelio-darželio "Pagrandukas" direktorei Kristinai Valinčienei, kaip ir daugumai jos kolegių, pikta, kad kiekvieną pavasarį įstaigai higienistai surašo aktą dėl netvarkingų smėlio dėžių. Jų remontui, uždengimui pinigų neskiriama - visi šie darbai atliekami iš tėvų paramos lėšų, o suremontuotos dėžės (jų įstaigos teritorijoje - 10) jau po savaitės būna sulaužomos.

"Kasmet keičiamą smėlį auklėtojos ir perkasinėja, jog kirmėlių kiaušinėliai saulėje žūtų, ir karštu vandeniu pliko, tačiau garantijos, kad smėlio, kuriame dergia ne vien tik keturkojai, mėginiai bus geri, nėra. Kol darželių teritorijos bus nesaugomos, problema išliks", - sakė K. Valinčienė.

Daugumos ikimokyklinių įstaigų vadovės mano, kad švietimo įstaigų apsaugos sistema visiškai neefektyvi, nes saugomas tik pastatų vidus, tačiau turtas nedraustas, tad realiai saugos tarnybos už nieką neatsako.

Lopšelio-darželio "Boružėlė" direktorė Regina Dimienė tvirtino, kad pasitaiko atvejų, kai išdaužus langą stiklo dūžio davikliai nesuveikia. O naktimis jie "mėgsta" suveikti klaidingai, tad naktiniai saugos tarnybos skambučiai išvargino.

Įstaigų vadovės teigė nelabai suprantančios, už ką kas mėnesį saugos tarnyboms jos turi pakloti "milžiniškas" sumas pinigų, ir pageidauja, kad kiekvienas darželis turėtų galimybę apsaugos būdą pasirinkti pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, pastebėta, kad darželių, kuriuose veikia naktinės grupės, teritorijose vandalai pasidarbuoja tik savaitgaliais, kai žmonių pastate nėra. Tad galbūt pakaktų, kad šiose įstaigose sargas budėtų tik poilsio dienomis.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė mano, kad šiuo metu galiojančios centralizuotos sutartys su dviem švietimo įstaigų pastatus saugančiomis saugos tarnybomis "Argus" ir "G4S Lietuva" yra naudingos tik pačioms saugos tarnyboms.

Ji pažymėjo, kad už tą pačią sumą - vidutiniškai po 2 000 litų per mėnesį, kurią mokyklos ir darželiai sumoka saugos tarnybai, įstaigos galėtų samdyti arba sargą, arba žmogų, kuris sėdėtų prie kamerų (kelios įstaigos jas jau įsirengė savo jėgomis), arba pirkti mažesnių saugos tarnybų paslaugą.

Anot L. Prižgintienės, pačios pirkdamos paslaugą įstaigos galėtų išsiderėti geresnes sąlygas, o jeigu paslauga netenkintų, būtų lengviau nutraukti sutartis.

Šiuo metu galiojančios sutartys su saugos tarnybomis baigiasi rugpjūtį, tad savivaldybės administracijoje sudaryta speciali darbo grupė švietimo įstaigų apsaugos problemoms spręsti turi kuo greičiau nutarti, kokį apsaugos būdą pasirinkti.

Šiai darbo grupei vadovaujanti mero patarėja, Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto narė Audra Daujotienė dienraščiui kiek anksčiau yra teigusi, kad, jos nuomone, visoms švietimo įstaigoms turėtų būti taikomas vienodas apsaugos principas.

Laima ŠVEDAITĖ

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Nejuokaukit

2010-05-02   07:42

Artėja savivaldos rinkimai. Argi "Argus" ir "G4S Lietuva" yra naudingos tik pačioms saugos tarnyboms ? Argi neparems LiCS?

gitana

2010-05-02   07:42

O mane stebina ta ponia liberalcentristė Daujotienė. Jokio supratimo neturi, bet reguliuoja. Gal palikime direktorėms spręsti, ką ir siūlo švietimo vadovė?Juk tos bendrovės- tik pinigų švaistymas, prisiminkime , kaip degė darželis Giruliuose ir kaip nuo atsakomybės išsisukinėjo tie apsaugininkai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...