2020 m. lapkričio 23 d. 18:19 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Darbiečiai: "Birutė Vėsaitės elgesys diskredituoja valdančiąją koaliciją, todėl ji turi trauktis iš pareigų“

(1)

Reklama

Valdančiosios Darbo partijos (leiboristų) lyderiai mano, kad ūkio ministrės Birutės Vėsaitės elgesys, kai ji bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu skrido į Kazachstaną, prieštarauja Vyriausybės nario elgesio ir moralės principams bei diskredituoja visą valdančiąją koaliciją. Darbiečiai palaiko Prezidentės poziciją, jog ministrės veiksmuose galime įžvelgti interesų konfliktą.

„Deja, tenka pripažinti, jog ankstesni B. Vėsaitės veiksmai sudarė prielaidas visuomenei abejoti ministre, o šis skrydis į Kazachstaną, finansuotas privačios bendrovės lėšomis, leidžia abejoti ir jos nešališkumu bei vykdomos veiklos skaidrumu, todėl mes, kaip ir šalies vadovė, įžvelgiame šiuose ūkio ministrės veiksmuose interesų konfliktą, kuris meta šešėlį ant visos Vyriausybės ir valdančiosios koalicijos“, — sako Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas, Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys.

Anot V. Gapšio, darbiečiai rimtai svarstys B. Vėsaitės klausimą kartu su valdančiosios koalicijos partneriais ir laikysis nuomonės, kad ji turi trauktis iš užimamų pareigų.

„Žinoma, mes norėtume išgirsti ir valdančiosios koalicijos partnerių, ir šalies Prezidentės, ir pačios B. Vėsaitės nuomonę dėl šių įvykių, tačiau iš tos informacijos, kurią turime dabar, manome, kad toliau užimti ūkio ministrės posto B. Vėsitės negali, todėl turi pasitraukti iš savo pareigų“, — neabejoja V. Gapšys.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pikasas

2013-05-23   10:57

IP: 78.62.86.131

Gaila net laiko aiškinantis ministrės Birutės Vėsaitės eilinį akibrokštą, galimai turintį sąsajų su "Arvi" imonės interesais. Tai tik vienas akcentas jos veikloje. Manau, kad net ne pats svarbiausias. Vargu ar kas pultų ginčytis, kad B.Vėsaitės dalykinė kompetencija neatrodo pati skysčiausia visame ministrų kabinete. Ji netgi nesugebėdavo mikliai pridengti savo išpuolių, palietusių Lietuvos nepriklausomos energetikos perspektyvas. O tai jau pakvimpa nelojalumu mūsų šalies ir jos visuomenės interesams. Jei nepasakyti, kad tai tiesmukiškas gynimas Rytų kaimynės verslo ir politikos interesų.

Pažvelgus atidžiau, galima pastebėti, kad ir kai kurie kiti A.Butkevičiaus ministro kabineto politikai kelia rimtų abejonių jų lojalumu savo šaliai. Vyriausybės darbo pradžioje buvo suabejota ir V.Mazūronio dalykiniais gebėjimais. Tačiau tuos trūkumus jis gebėjo atpirkti savo įprastu gebėjimu viešųjų ryšių srityje. Šis politikas suprato, kad jam sėkmę gali lemti jo populistinis aktyvumas. Atkreipė dėmesį dešimteriopai padidintos gamtosauginės baudos , kurios galėjo labai palankiai nuteikti visuomenę. Tokius pakeitimus padaryti nėra sunku. Pakanka ministro parašo. Kas kita būtų tikslingas ES ir LR lėšų, skirtų gamtosaugai, įsisavinimas. Šioje srityje, kaip ir tvenkinyje, geriausiai jaučiasi stambiausios ir plėšriausios žuvys. V. Mazūronis labai susirūpino ir padėtimi Nemuno žemupyje. Tam buvo sukurtas dokumentinis reportažas, kaip jis skraido malūnsparniu virš užlietų pievų. V. Mazūronis labai susidomėjo, kaip išgaunamos skalūno dujos JAV . Tuo tikslu jis pasiskraidė ir už Atlanto. Žiniasklaida šiais atvejais buvo laaabai kukli ir įprastai nesuskaičiavo, kiek tie pasiskraidymai mokesčių mokėtojams kainavo. Ar tai tikrai ministro darbas? Ar to neturi atlikti atitinkami specialistai su atitinkamomis ataskaitomis?

Kur kas keblesnėje situacijoje atsidūręs ministras V.P. Andriukaitis, kurio užduotis sunaikinti privačias medicinos paslaugas susilaukė aktyvaus pasipriešinimo. Gal ministrui būtų patogu pačiam vadovauti lėšų skirstymui, eliminuojant necentralizuotą sveikatos apsaugą, bet ką tai reikštų šalies pacientams? Manau, kad tokiu keliu einant situacija valstybinėse medicinos įstaigose taptų dar sudėtingesnė. Jau dabar sunku išlaikyti darbo vietose aukštesnės klasės specialistų, o pacientų eilės nusidriekė savaitėmis jei ne mėnesiais .

Paminėjau tik vieną kitą ministrų kabineto "žymūną". Tokie specai, kaip J.Bernatonis ar J.Oleka, manau dar daugiau priekaištų nusipelnę. Tačiau, tai aukščiausia "AMB klasė", kurią įvardinčiau "vsio zakonno" principu. Ar su ta fraze sutinka visuomenės dauguma? - tenka labai suabejoti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Nori gyventojus saugoti nuo uosto triukšmo nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiuo metu rengiami detaliojo plano sprendimai, kurie leistų 3 hektarų ploto teritoriją...

"Džiaugiamės, kad Eurolygos komandai pasipriešinome du kėlinius" nuotrauka, foto

Sportas, "Pirmą rungtynių pusę gana neblogai atsilaikėme, kontroliavome pirmiausia savo žaidimą, išpildėme derinius....

Kretingoje žuvo dviratininkas nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad...

„Vaidilos“ renovacija: ne visi sprendimai yra tinkami nuotrauka, foto

Klaipėda, Dar birželio mėnesį žiniasklaidoje pasirodė pirmieji pranešimai apie Klaipėdoje esančio „Vaidilos“ ...

Klaipėda, Paskelbta prieš 18 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...