D. Grybauskaitė: Ukrainos izoliacija nei Europai, nei Ukrainai naudos neatneštų

D. Grybauskaitė: Ukrainos izoliacija nei Europai, nei Ukrainai naudos neatneštų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia dar nenusprendusi, ar vyks į Jaltos mieste Ukrainoje gegužės viduryje vyksiantį Centrinės Europos šalių vadovų susitikimą. Kai kurių Europos valstybių vadovai pranešė, kad nevyks į šį susitikimą, protestuodami prieš Ukrainos elgesį su buvusia premjere Julija Tymošenko, kuri už piktnaudžiavimą valdžia buvo įkalinta septyneriems metams.

D. Grybauskaitė pažymėjo, kad dėl žmogaus teisių klausimų Europa nuolaidų nedaro, tačiau Ukrainos integracija į Europą yra labai svarbi, o ją izoliavus šis procesas labai pasunkėtų.

"Norėčiau visiems palinkėti, kad Ukrainos europinė perspektyva išliktų, nes ji naudinga ir reikalinga visoms šalims, taip pat ir Ukrainai (...) Turime suprasti, kad žmogaus teisės yra tas klausimas, dėl kurio Europa neturi jokių nuolaidų ir kompromisų. Visos šalys turi vykdyti savo įsipareigojimus žmogaus teisių gynybos srityje. Bet taip pat turime suprasti, kad Ukrainos integracija į Europą gali vykti, tik kai kitos europinės šalys jai tai padeda daryti. Izoliuojant Ukrainą šios šalies europinė perspektyva būtų gerokai sugadinta. Ir todėl priimdama sprendimą dėl vykimo turėsiu atsižvelgti į visus argumentus ir į geopolitinius Europos regiono interesus", - antradienį spaudos konferencijoje po susitikimo su Makedonijos Prezidentu Gjorgu Ivanovu sakė Prezidentė.

"Mes kasdien stebime situaciją, kadangi situacija keičiasi kasdien. Kad ir kaip ji vystysis toliau, mes priimsime sprendimą, kuris bus mums naudingas", - paklaustas, ar vyks į Ukrainą, atsakė Makedonijos Prezidentas.

J. Tymošenko atlieka septynerių metų laisvės atėmimo bausmę, kuri skirta jai už piktnaudžiavimą valdžia. Europos Sąjunga (ES) šį sprendimą vadina politiškai motyvuotu. Protestuodama prieš kalinimo sąlygas, J. Tymošenko prieš daugiau nei savaitę paskelbė bado streiką.

"Der Spiegel" yra rašęs, kad savo dalyvavimą Jaltos susitikime atšaukė Vokietijos prezidentas Joachimas Gaukas (Joachim Gauck), Austrijos bei Slovėnijos vadovai Heincas Fišeris (Heinz Fischer) ir Danilas Tiurkas (Danilo Tuerk). Sprendimo iki šiol nepriėmė Estijos ir Latvijos prezidentai Tomas Hendrikas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves) ir Andris Berzinis (Andris Berzins).

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder