2020 m. gruodžio 4 d. 02:01 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Chemijai krauti - žalia šviesa

(14)

Uosto plėtra

Vakar po aistringų diskusijų Klaipėdos miesto taryba patvirtino naują kompanijos "Bega" teritorijos detalųjį planą su leidimu plėstis bei didinti krovos apimtis.

"Begos" generalinis direktorius Aloyzas Kuzmarskis patikino, kad dėl naujų sąlygų miestiečiai diskomforto esą nepatirs, o itin pavojingų cheminių medžiagų neva tikrai nesiruošiama krauti.

Detalusis planas patvirtintas nepaisant posėdžio išvakarėse dalies Klaipėdos architektų bendruomenės išreikšto protesto.

Išgąsdino kategorijos

Daugiausiai diskusijų sukėlė prašymas leisti krauti tokius krovinius, kurių krova anksčiau pagal galiojusį detalųjį planą nebuvo numatyta.

Įvardytos 7 pavojingumo kategorijos. Joms priklauso tokios medžiagos, kaip etanolis, etilacetatas, organinės ir neorganinės rūgštys, šarmai, amonio nitrato trąšos bei 9 kategorijai priskiriamos medžiagos, kurios yra pavojingos aplinkai, jei patenka į vandenį arba orą, bei gali sukelti trumpalaikį arba ilgalaikį neigiamą poveikį gyvūnams, mikroorganizmams ir grybams.

Ši žinia itin įaudrino Tarybos liberalus, kurie teigė, kad politiškai palaiminus naują tvarką, miesto centre neva atsirastų baisi cheminė bomba.

A. Kuzmarskis paaiškino, kad daugelis iš išvardytoms pavojingumo kategorijoms priklausančių medžiagų ir taip gabenama jau dabar, o naujų krauti nesiruošiama.

"Žinoma, jei atsiras kokia nauja aliejaus rūšis, mes galime svarstyti, ar ją krauti. Fasuotą salietrą krauname, kartą krovėme acto rūgštį į laivą, kraunamos skystos trąšos KAS. Autocisternomis gabenamas tik salyklas, o 98 proc. medžiagų atkeliauja geležinkeliu.

Tokie kroviniai, kurie darytų neigiamą poveikį aplinkai ir žmogui, nebuvo ir nebus kraunami. Žinoma, pavojingumas yra sąlyginis dalykas. Per 15 metų veiklos dar neįvyko nė viena ekologinė avarija", - tikino "Begos" vadovas.

Tačiau Tarybos opozicijai klausimų buvo daugiau nei atsakymų, todėl ji paprašė atidėti detaliojo plano priėmimą ir grįžti prie jo tik gavus visus atsakymus. Šis pasiūlymas buvo atmestas, o Tarybos dauguma vardiniu balsavimu planą patvirtino.

A. Kuzmarskis dar pridūrė, kad ne politikai duoda leidimus krauti vienokią ar kitokią medžiagą: būtina gauti aibės institucijų sutikimą, įrodyti saugumą.

Pastatai neaukštės

Patvirtinus detalųjį planą, "Begos" teritorija išsiplės dar 13 ha bei bus statomi nauji sandėliai, tiesiami keliai, įrengiamos įvairios techninės priemonės, statomi nauji krovos terminalai, uosto krantinės.

"Begos" atstovai taip pat patikino, kad dėl atsirasiančių naujų statinių panorama neva neturėtų nukentėti.

"Dabar teritorijoje yra per 30 metrų aukščio pastatų, o nauji sandėliai, galerija negalės viršyti 29 metrų. Be to, mūsų teritorija yra 8 metrais žemiau Minijos gatvės, tad greta gyvenantiems žmonėms vaizdas į marias neturėtų būti sugadintas", - tikino A. Kuzmarskis.

Garsusis celiuliozės virimo fabrikas, už kurį mūru stoja tiek architektai, tiek paveldosaugininkai, taip pat neturėtų būti nugriautas.

"Tegul stovi tas kultūros paveldo objektas, tačiau jis nebeatitinka jokių saugumo reikalavimų. Jei nenori, kad griautume, tai ir negriausime", - žurnalistams teigė "Begos" vadovas.

Jis patikino, kad detalusis planas buvo suderintas su visuomene.

Verslininkų pažadais netiki

Artūras ŠULCAS, Klaipėdos miesto tarybos opozicijos lyderis

Patvirtinus "Begos" teritorijos detalųjį planą ir remiantis dokumentais bus atverti keliai krauti tokias pavojingas chemines medžiagas, kurių įmonė anksčiau nekrovė. Kroviniai bus gabenami autocisternomis ir geležinkeliu per gyvenamuosius mikrorajonus. Neduokdie, atsitiks kokia ekologinė nelaimė.

Antra, pagal detaliojo plano aiškinamąjį raštą pripažįstama, kad bus ir emisijos veiksnys, tad dalis cheminių medžiagų pateks ir į aplinkinius mikrorajonus. Kitas dalykas, patvirtintas detalusis planas neatitinka miesto Bendrojo plano, pagal kurį turėjo būti sprendžiama transporto problema Nemuno gatvėje, kurią "Bega" savavališkai užtvėrė.

Pastatai teritorijoje bus 10 aukštų, tad tikrai bus sugadinta panorama, nes matysime ne viešbučius, o sandėlius. Aš netikiu jų pažadais, nes jie nėjo į dialogą ir iki galo neišaiškino visko. Pamatysite, bus nugriautas ir celiuliozės fabrikas. Numatyta palikti tik vieną sieną, bet ir ji "netyčia" gali nugriūti. Neteksime dar vieno kultūros paveldo objekto.

Denisas NIKITENKA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Aloyzas

2010-05-02   07:33

Na ką, Šulcai, nepavyko tau apginti Klaipėdos centro nuo viską ėdančios chemijos! Aš laimėjau, nes babkių turiu daug, o tu - ubagas

Nutrucys

2010-05-02   07:33

Dauguma prie Kursiu mariu isikurusiu kompaniju vykdo krova, dauguma krauna mazdaug ta pati - mazuta, dyz.kura, trasas, chemikalus. Dauguma - B.Lubio koncerno, t.y. jo firmos.Visos teigia, kad jokio poveikio, jokiu emisiju, filtrai, apsaugos priemones ir t.t. Tik kazkodel jose dirbantys ziaukcioja, kai vyksta krova, tiksliau issiliejimai, kaltina vieni kitus ir t.t. Visokie isberimai, alergijos. Nuo ko? Juk nekenksminga, juk svaru. Viska daro pinigas, tada ir savus trucyti galima, viska krauti, ko jokia normali salis uz jokius pinigus nekraus. Visas brudas lieka Klaipedai, o jiems kas, ju cia nera, jie kurortuose gyvena.

Jonas

2010-05-02   07:33

Gal kas žino, kodėl Klaipėda tarp Lietuvos miestų yra lyderis onkologinių susirgimų srityje?..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...