2020 m. gruodžio 3 d. 22:40 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Broliuko žūtį mačiusi sesutė nustojo kalbėti

(169)

2007-11-09, 12:00

Artūras KLIMAS

Broliuko žūtį mačiusi sesutė nustojo kalbėti nuotrauka, foto

Įvykio pėdsakais

Ne tik Aleksandrija, bet ir visa Lietuva gedi trijų žuvusių dešimtmečių, kuriuos automobiliu užmušė policijos patrulis. Pastarasis bei du jo sėbrai nuo vakar laiką leidžia areštinėje.

Prie Aleksandrijos dešimtmetės mokyklos vakar plaikstėsi vėliavos su juodas kaspinas. Viduje nebuvo girdėti moksleivių krykštavimo, nes vakar, kaip ir šiandien, pamokos ugdymo įstaigoje atšauktos, o aktų salėje pašarvoti trys žuvę ketvirtokai.

Vos už kelių metrų nuo mokyklos, po liepomis, dega atminimo žvakės. Vietos gyventojai pro šią vietą praeina braukdami ašaras.

Tuo tarpu šalyje į mobiliuosius telefonus siuntinėjami trumpieji pranešimai, raginantys pagerbti tragiškai žuvusius moksleivius.

Ketvirtokų mokytoja A. Balsienė bijo tos dienos, kai jos auklėtiniai vėl susirinks į klasę - nežinia, kaip reikės bendrauti ir žiūrėti į tuščius draugų suolus
Bailiai

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad nelaimė įvyko užvakar, apie vidurdienį. Tuo metu, kai centrinė miestelio gatvė buvo pilna iš mokyklos grįžtančių vaikų, Skuodo rajono PK patrulis - 27 metų Saulius Paulikas automobiliu BMW-520 įsigudrino palenktyniauti su "Audi".

Dideliu greičiu lėkęs BMW, vairuojamas, įtariama, neblaivaus S. Pauliko, rėžėsi į vaikų būrelį bei "nuskynė" pakelės stulpą. Po smūgio vieno vaiko kūnas nulėkė net trisdešimt metrų.

Iš mašinos išlipęs vairuotojas bei kartu važiavęs Skuodo rajono PK patrulis 25 metų Mantvydas Kringelis persėdo į "Audi", kurią vairavo policininkų draugas, daug kartų už kelių eismo taisyklių pažeidimus baustas aleksandriškis 26 metų Vytautas Juočys, bei nuvažiavo nežinoma kryptimi.

Į įvykio vietą atskubėję kaimo gyventojai rūpinosi mokyklinukais. Mindaugui Kubiliui bei Simonui Bučkui medikai niekuo nebegalėjo padėti - vienas mirė iš karto, kitas - dar sudejavęs. Dėl trečiojo ketvirtoko - Aurimo Petkaus - iki vakaro kovojo Skuodo ligoninės medikai, tačiau jo gyvybė irgi užgeso.

Vakar Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokų klasėje radome tik auklėtoją Adolfiną Balsienę. 40 metų čia dirbanti moteris sakė, kad vaikams leista atsitokėti - jie į mokyklą rinksis tik po klasiokų laidotuvių.

"Turėjau tik devynis auklėtinius, o dabar trijų netekau. Mano moksleiviai ėjo namo tvarkingai, kaip mokiau. Kaip taip neatsakingai galėjo pasielgti policininkas... Juk mašinų lenktynės miestelyje buvo surengtos kai iš mokyklos traukė būriai vaikų. Aukų galėjo būti dar daugiau. Tokios nelaimės Aleksandrijoje dar nėra buvę",- su ašaromis pasakojo mokytoja.

Skuodo policijos patrulis S. Paulikas neneigia jam pareikštų įtarimų dėl trijų vaikų žūties
Tušti suolai

Anot pedagogės, žinia apie netoli nuo mokyklos įvykusią avariją po miestelį pasklido per keletą minučių. Viena devynmetė išsigandusi savo mokytojai pasakojo, kad mašina užmušė jos broliuką.

"Nubėgau ir aš į avarijos vietą. Smūgio būta tokio, kad nuo mano vaikų nulakstė batai, kepurės. Prie vieno iš žuvusiųjų jau klūpojo mama. Prie kito verkė vaikams iš paskos ėjęs tėvas - vyras apgailestavo, kad laiku nepamatė atskriejančios mašinos ir nesugebėjo išgelbėti sūnaus",- sakė A. Balsienė.

Anot jos, vieno iš žuvusių berniukų tėvas - mokyklos darbininkas, kito mama dirba sarge, tėvas - elektriku. Trečiojo vaiko tėvas dirbo užsienyje. Išgirdęs apie nelaimę, jis parskrido į namus.

Mokytoja pasakojo, jog žuvę mokiniai buvę labai aktyvūs tiek visuomeninėje veikloje, tieks sporte. Du sėdėję viename suole, buvę klasės pirmūnai.

"Visos trys vaikų netekusios šeimos augino po 3-4 vaikus. Tai buvo jų vieninteliai berniukai, likusios atžalos - mergaitės",- apibūdino mokytoja.

Pasak jos, sunkiausia bus kai vaikai vėl susirinks į klasę. Nežinia kaip reikėsią vėl bendrauti ir žiūrėti į tuščius draugų suolus.

"Vairuotojas paspruko iš avarijos vietos lyg būtų partrenkęs ne vaikus, o gyvulius",- sako R. Petkienė, glaudžianti avariją mačiusią dukrą
Paliko ant kelio

Žuvusio Aurimo Petkaus mama Rasa vakar braukė ašaras bei glaudė dvi likusias dukras - devynmetę ir vienuolikmetę. Jaunesnioji ėjo minėtu keliu ir matė broliuko žūtį - po avarijos mergaitė nustojo kalbėti, nebenori bendrauti net su artimaisiais.

"Neturiu žodžių. Šunį partrenkęs žmogus labiau gailisi ir bent pasižiūri, kas nutiko. O policininkai paspruko palikę mūsų sužeistus vaikus",- raudojo mama.

R. Petkienė pasakojo, jog vakar visų žuvusiųjų tėvai buvo iškviesti į mokyklą pokalbiui su atsiprašinėjančiais Skuodo rajono policijos komisariato vadovais. Šie pažadėję, kad visas laidotuvių išlaidas padengs Policijos departamentas, Vyriausybė, tačiau tėvų tai nepaguodė.

"Aleksandrijos gyventojai jaučiasi nesaugūs. Mes bijome, kad tai nepasikartotų. Nepamiršiu to vaizdo, kraujo klanų pakelyje. Mano Aurimui buvo lūžusi ranka, koja, smarkiai sutrenkta galva. Jis dar buvo gyvas, tačiau ligoninėje mirė", - kalbėjo motina.

Aleksandrijos ūkininkas ir politikas Adomas Statkus sakė, po nelaimės sulaukęs skambučių iš įvairių šalies kampelių. "Žmonės stebisi, kaip taip galėjo atsitikti. Bet Aleksandrija nėra išskirtinė - kiekvienas kaimas, rajonas turi po tokį neatsakingą žmogų ir tik laiko klausimas, kada jis atliks savo kruviną darbą. Baudomis, įstatymais jų neįbauginsime. Manau, reikia psichologų įsikišimo. Tai jau žmonių degradacijos viršūnė",- tikino jis.

Pareikšti įtarimai

Skuodo rajono PK viršininkas Algimantas Šideikis "Vakarų ekspresui" vakar pasakojo, jog bėglys S. Paulikas atsiradęs ryte. Vos komisariate pasirodžiusiam pareigūnui buvo paimti kraujo ir šlapimo mėginiai girtumui nustatyti.

Mirtį pasėjusiame BMW važiavęs M. Kringelis nušalintas nuo tarnybos
"Po avarijos pareigūnai neliko abejingi - intensyviai dirbome visą naktį. Pats keletą kartų asmeniškai lankiausi pas jo tėvus. Patrulis komisariate pasirodė ankstų rytą, po paskutinio mano apsilankymo pas jo tėvus. Bėglį atvežė vyresnysis jo brolis, mūsų komisariato pareigūnas. Jis prisipažino neblaivus vairavęs mašiną bei pabėgęs. Kodėl taip nutiko, negalėjo paaiškinti. Sakė per naktį slapstęsis miške",- sakė A. Šideikis.

Tuo tarpu naktį jo ieškoję policininkai aplankė visus draugus, gimines bei alkoholio pardavimo, pasilinksminimo įstaigas. Spėjama, kad S. Paulikas naktį praleido tėvų sodyboje Šauklių kaime.

Į areštinę pakliuvo ir S. Pauliko bendrai - V. Juočys ir M. Kringelis. Apklausus, juos planuota paleisti. M. Kringelis nušalintas nuo tarnybos policijoje.

Į miegančio M. Kringelio namus kolegos pateko tik ugniagesiams išlaužus duris. Abiejų pareigūnų namuose atliktos kratos. Vakar ryte į namus persirengti parvežtas M. Kringelis dėl per avariją sutrenktos galvos neteko sąmonės ir buvo išvežtas į Skuodo ligoninę.

Prieš sulaikymą jis artimiesiems spėjo papasakoti, kad važiuojant per Aleksandriją juos neva ėmė lenkti kitas automobilis. Po to priekinėje keleivio sėdynėje sėdėjęs vyras pajutęs smūgį į galvą ir teigia daugiau nieko neprisimenąs.

Anot Skuodo rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro Valdemaro Vaitekūno, dėl avarijos, kurios metu žuvo žmonės, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už šį nusikaltimą numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

"Visas komisariatas gėdijasi kolegų poelgio",- tikino Skuodo rajono PK viršininkas A. Šideikis
"S. Paulikui jau pareikšti įtarimai. Jis jų neneigia. Prašysime teismo vaikiną suimti ilgesniam laikui. Ar vairuotojas buvo blaivus, nustatinėjama - vakar ryte girtumo požymių nesimatė",- sakė V. Vaitekūnas.

Skuodo rajono PK pareigūnai pasakojo, jog S. Paulikas buvęs vidutinis pareigūnas, dažnai patekdavęs į metalines avarijas kaip nukentėjusysis.

Nelaimės dieną komisariate vykę pareigūnų mokymai, kurie pasibaigę apie 10 val. Spėjama, kad po jų S. Paulikas ir M. Kringelis išvažiavo linksmintis į Aleksandrijos kaimo turizmo sodybą. Po kelių valandų čia ir užfiksuota kraupi avarija.

Beje, įvykiu domėjosi bei vakar asmeniškai Skuode lankėsi ir Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ignas Laucius. Jis teigė dėl kolegų skuodiškių kompetencijos neabejojantis.

Užglaistyta šeimos avarija

Kartu su žuvusių vaikų artimaisiais gedi ir gretimo kaimo ūkininkė Marytė Dvarionienė. Moteris pasakojo, kad pastarasis įvykis jai sukėlęs skaudžius prisiminimus apie 2001 m. gruodžio 11-osios avariją. Tąkart po Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Aloyzo Pauliko (S. Pauliko tėvo. - Aut. past.) vairuojamo automobilio ratais Skuodo centre pakliuvo jos 8-metė anūkė Kristina.

Diagnozavus smegenų sutrenkimą, kojos lūžį, mergaitė pakliuvo į ligoninę, o kaltininko paieškomis ėmė rūpintis močiutė. "Skuodo rajono PK šios avarijos nuodugniai netyrė, netgi stengėsi užglaistyti. Toks įspūdis man susidarė, nes po kurio laiko buvo pripažinta, jog dėl įvykio kalta pati anūkė - neva ne laiku išbėgo į gatvę",- pasakojo moteris.

Pasak M. Dvarionienės, po avarijos ji lankėsi policijoje bei tyrėjo kabinete pajautusi nuo A. Pauliko neva sklidusį alkoholio kvapą. Iš medikų moteris pradžioje išgirdusi, jog jo girtumo niekas netikrinęs, vėliau mėginys atsiradęs.

"Paaiškėjo, jog A. Pauliko kraują girtumui ėmė ne greitosios medicinos pagalbos stoties medikė, o jo žmonai - gydytojai - pavaldi slaugytoja. Vyriškis buvo pripažintas blaiviu",- pasakojo M. Dvarionienė.

Močiutė sakė, jog po įvykio A. Paulikas gydymo išlaidoms davęs 3 tūkst. litų bei paėmęs lapelį, jog nukentėjusieji pretenzijų neturi.

Moteris baiminasi, kad ir ši su Pauliko šeima susijusi istorija nesulauktų panašios baigties. "Galingi Skuodo žmonės visada išsisuka. Taip buvo ir su mano sesers šeimos žūtimi. Neblaivus vairuotojas pasirodė esąs įtakingų žmonių giminaitis bei atsakomybės išvengė",- sakė ūkininkė.

Badosi pirštais

Tragiška avarija Skuodo rajone susilaukė atgarsio tarp aukščiausių šalies vadovų. Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys žada atsistatydinti, jei nesulauks Policijos departamento vadovo Vytauto Grigaravičiaus sprendimo prisiimti asmeninę atsakomybę dėl neblaivaus policininko sukeltos avarijos.

Ministro teigimu, didesnio policijos diskreditavimo ir pareigūnų vardo žeminimo negali būti ir jokie atsiprašymai čia nepadės. "Jeigu nesulauksiu policijos vadovo reakcijos, manau, kad tolesnis rūpinimasis policijos veiklos tobulinimu tampa neįmanomas, todėl esu pasirengęs pats palikti postą", - teigė ministras.

Atsistatydinti R. Šukį ragina ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija.

Premjeras Gediminas Kirkilas ragino kuo greičiau išsiaiškinti avarijos Skuodo rajone kaltininkus ir griežtai juos bausti. "Nebegalima gaišti, nes "karo keliuose" aukų nemažėja, todėl avarijų kaltininkai turi būti nustatomi greitai ir baudžiami griežtai", - pareiškė G. Kirkilas.

Vakar ministras pirmininkas laikinai einančiam policijos generalinio komisaro pareigas Vytautui Navickui, kuris pavaduoja į užsienio komandiruotę išvykusį V. Grigaravičių, pavedė detaliai ir kuo greičiau išsiaiškinti avarijos priežastis ir pateikti surinktą medžiagą atitinkamoms institucijoms.

Policijos departamentas perėmė Skuodo rajono PK pradėtą tarnybinį patikrinimą. Jo metu bus tiriamos ir tikslinamos visos trečiadienio avarijos detalės, eismo įvykio kaltininkų veiksmai iki tragedijos, Skuodo rajono patrulių veiksmai, sprendžiamas vadovų atsakomybės klausimas. Beje, Skuodo rajono PK viršininkas A. Šideikis, kol vyksta tyrimas, vakar vakare nuo tarnybos nušalintas.

Artūras KLIMAS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2010-05-02   07:34

labai as jus uzjauciu mirus tiems vaikamsir tevams

t-kristina

2010-05-02   07:34

KOKS GALI BUTI TYCIA AR NETYCIA. Juk cia kalbama apie musu ANGELA SARGA. Nors apskritai tai cia jokia naujiena- jie maziausiai zmonemis ir rupinasi. Tokiam SUDO KRUVAI reiketu gero psichoterapiauto kuris itikintu ji kad jis istiesu yra sudo kruva. Uzuojauta Vaikuciu teveliam. O juk galejo pabaiga buti kitokia....

Viopja

2010-05-02   07:33

Nemanyčiau kad Paulikas avariją padarė tyčia, tai nelaimingas atsitikimas.bausti ji reikia, bet tik ne iki gyvos galvos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Nuomonės, Paskelbta prieš 40 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...