2020 m. spalio 30 d. 18:30 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Brėžiama pietinio aplinkkelio trasa

Po pusantrų metų užtrukusių derinimų, regis, pradeda aiškėti, kur Klaipėdos miesto ir rajono planuose bus brėžiama, o po to – ir tiesiama 6,77 km ilgio vadinamosios Pietinės jungties tarp Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir IXB transporto koridoriaus trasa.

Reklama

Antradienį miesto Tarybos Teritorijų planavimo komiteto nariai išklausė jungtinės Vokietijos ir Lietuvos bendrovės "SWECO BKG LSPI“ projektų vadovo Mindaugo Stirnos pristatytą detaliojo plano koncepciją. Jeigu bus pritarta koncepcijoje numatytai trasos vietai, bus galima žengti tolesnius žingsnius: prašyti, kad atitinkamos institucijos išduotų sąlygų sąvadus reikalingos infrastruktūros – elektros tinklų, lietaus nuotekų ir kt., - planams rengti.

M. Stirna sakė, jog buvo parengti trys galima trasos variantai. Derinant juos su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybėmis, nuspręsta pasirinkti trečiąjį variantą.

Pirmųjų atsisakyta, nes trasos pernelyg priartėdavo prie kultūros paveldo teritorijų, kildavo problemų dėl reikalingų parametrų sankryžų įrengimo, be to, trečioji trasa "prašys“ mažiausiai žemės visuomenės poreikiams. Klaipėdos mieste trasa nekerta nei vieno privataus sklypo, o rajone brėžiama per žemiausią vertę rinkoje turinčią žemės ūkio paskirties žemę.

Pietinė jungtis tęsis nuo Minijos gatvės ir Jūrininkų prospekto sankryžos pietryčių kryptimi, pratęsdama Minijos gatvės trasą pasieks Taikos prospektą, tada suks į pietus, kirs geležinkelį, susikirs su Kairių gatve, nuo geležinkelio stoties "Draugystė“ suks į rytus ir įsilies į kelią Klaipėda – Šilutė ties Dumpiais. Klaipėdoje vadinamoji Pietinė jungtis turės miesto gatvės statusą, už Klaipėdos ribos ji pataps valstybinės reikšmės pirmos kategorijos keliu.

Šilutės plentui sankryžos neliko

Trasoje numatytos šešios skirtingų lygių gatvių sankryžos ir viena geležinkelio pervaža. Trys sankryžos mieste: Jūrininkų prospekto ir būsimo Minijos gatvės tęsinio, šio tęsinio ir Taikos prospekto bei Taikos prospekto su Kairių gatve.

Klaipėdos rajone numatytoms sankryžoms vietas ir parametrus rinko LAKD. Numatyta, kad Pietinė jungtis kirsis su gatve į pietines pramonines teritorijas, prie kurios tiesimo finansavimo ketina prisidėti privatūs investuotojai, toliau jungtis "peršoks“ geležinkelį ir kelius į Kaspariškius, Gručeikius bei Kinčius. Paskutinioji sankryža – ties Dumpiais.

Reklama

Nors Klaipėdos miesto bendrajame plane numatyta, kad į Pietinę jungtį turėtų įsilieti Šilutės plentas, LAKD nuspręsta, jog to padaryti nebus galima – valstybinės reikšmės keliuose sankryžos turi išsidėstyti pagal atitinkamus normatyvus, o sankryža su Šilutės plentu į juos nebeįtelpa. Tad viena didžiausių miesto magistralių baigsis akligatviu.

Plačiau - trečiadienio, gegužės 27-osios, "Vakarų eksprese".

Marija SKIAUTERYTĖ, ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Šilutės ligoninėje - koronaviruso protrūkis nuotrauka, foto

COVID-19, Šiandien, spalio 30-ąją, Šilutės ligoninės 6 darbuotojams nustatyti teigiami COVID-19 tyrimo...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (651) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Pasakojimų cikle apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius...

Nuo lapkričio nebeišvysime dar vienos alkoholio pakuotės nuotrauka, foto

Lietuva, Lapkričio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis uždrausta prekiauti alkoholiu „jogurtiniuose“...

COVID-19, Paskelbta prieš 30 min.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...