2020 m. gruodžio 2 d. 17:48 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Ar Žuvininkystės tarnyba bus privatizuota, ar tik pertvarkyta?

(3)

2017-11-22, 17:43

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt

Ar Žuvininkystės tarnyba bus privatizuota, ar tik pertvarkyta? nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Prasidėjusi Žuvininkystės tarnybos pertvarka apaugo įvairiais prieštaringais vertinimais, ikiteisminiais tyrimais ir net bylomis. Trečiadienį Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos iniciatyva vykusio susitikimo su Žemės ūkio ministerijos vadovybe metu aiškesnių atsakymų, kodėl šią tarnybą reikia pertvarkyti, perkeliant į Klaipėdą, ir kodėl planuojama ją reorganizuoti, steigiant uždarąją akcinę bendrovę arba viešąją įstaigą, nebuvo pateikta. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas tikina, kad pertvarka būtina, o socialdemokratas Algimantas Salamakinas įtaria, kad pertvarka pridengiama būsimas tarnybos privatizavimas.

„Žuvininkystės tarnybos (ŽT) pertvarka buvo neišvengiama, nes, mano giliu įsitikinimu, valstybės tarnautojai neturi užsiimti nei žuvų auginimu, nei jų pardavimu. Svarbiausia, ką turėtų atlikti nedidelė, bet efektyviai veikianti tarnyba – užtikrinti realią, o ne formalią žuvininkystės kontrolę, visą dėmesį sutelkiant į žuvininkystės politikos įgyvendinimą“ – LRT.lt pateiktame atsakyme dėl tarnybos pertvarkos pabrėžia B. Markauskas.

Kaip jau anksčiau yra nurodžiusi Žemės ūkio ministerija, planuojama, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. ŽT centrinė būstinė kartu su jos direktoriumi bus perkeliama į Klaipėdą. Taip esą bus siekiama ne tik taupyti valstybės biudžeto lėšas, bet ir sustiprinti žuvininkystės kontrolę, regionų svarbą bei užimtumą juose. Po pertvarkos tarnybos darbuotojų sumažėtų nuo 182 iki 45.

Pertvarka pradėta dar vasarą

Apie tai, kad bus pertvarkoma ŽT, pradėta kalbėti dar vasarą. Tada Seimo Žemės ūkio reikalų komiteto narys, konservatorius Kazys Starkevičius, bendraudamas su LRT.lt, be užuolankų aiškino, jog bandymai tarnybą pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę (UAB) arba viešąją įstaigą (VšĮ) – pirmas žingsnis į privatizavimą.  

Trečiadienį, pasak A. Salamakino, ministras B. Markauskas tikino, kad privatizavimo nebus, o, atsiradus viešajai įstaigai arba uždarajai akcinei bendrovei, tarnybai bus lengviau dalyvauti įvairiuose konkursuose arba vykdyti europinius projektus.

„Bet aš labai abejoju, kad privačios bendrovės ŽT pigiau pardavinės mailių. Juk ji pati gali užsiimti žuvivaisa“, – svarsto A. Salamakinas.

Reklama

Su LRT.lt bendravę ŽT darbuotojai neslepia, kad jau prieš mėnesį jiems išdalinti įspėjimai, kad bus atleidžiami iš darbo arba perkeliami į kitas pareigas bei padalinius.

Viceministras neigė, kad siekiama privatizavimo

Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas, kuruojantis ŽT pertvarką, sako, kad tik kai kurie jos padaliniai taps uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis arba viešosiomis įstaigomis: „Ši pertvarka – nei pirmas, nei antras žingsnis į privatizavimą. Bus valstybinis, o ne privatus darinys“.

Viceministras taip pat teigia, kad valstybinių biudžetinių padalinių statusą praras ŽT žuvivaisos gamybiniai padaliniai. Jie po pertvarkos turėtų įgauti juridinių asmenų statusą.

Žuvivaisos padalinių yra Laukystoje, Rusnėje, Simne, Žeimenoje ir Trakų Vokėje. Čia veisiamos ir auginamos įvairios žuvys.

Pasak A. Bogdanovo, šie ŽT padaliniai bus pertvarkyti kitų metų viduryje, o pati tarnyba – kitų metų sausį.

Tarnybos vadovė neketina pasiduoti

Jau buvo skelbta, kad Žemės ūkio ministerija nepatenkinta ŽT vadovės Indrės Šidlauskienės veikla ir kad jos atžvilgiu pradėti tyrimai.

Reklama

„Taip, nesusipratimų yra ir yra pradėtų ikiteisminių tyrimų. Taip pat atliekame ne vieną auditą dėl europinių investicijų“, – teigė A. Bogdanovas.

Paklausta apie ministerijos pareikštus įtarimus, ŽT vadovė I. Šidlauskienė savo ruožtu LRT.lt tvirtina, kad pati tarnyba teismui yra apskundusi ministro B. Markausko įsakymą dėl pradėtos tarnybos pertvarkos.

„Nors teismas jokių apsaugos priemonių nepritaikė, tačiau pateikėme savo argumentus, kad jau ir dabar dėl pradėtos pertvarkos valstybė patiria žalą, bet žmonės ieškosi darbo, privalome jiems tam suteikti laisvo laiko, bet atlyginimą mokame visą. Prarandame nemažai patyrusių specialistų“, – aiškina I. Šidlauskienė.

Paklausta, ar kas nors iš tarnybos specialistų pasiryžę pervažiuoti dirbti į Klaipėdą, ji sakė, kad nėra nė vieno, kas norėtų išvažiuoti iš Vilniaus: „Turime nemažai jau kvalifikuotų specialistų, kurie, pasiėmę bankų paskolas, Vilniuje įsigijo butus, sukūrė šeimas, tai jie tikrai niekur nevažiuos“.

I. Šidlauskienė stebisi ministerijos pareiškimais, esą sėkmingai pertvarkyta Nacionalinė žemės tarnyba ir taip buvo sutaupyta daugiau nei 200 tūkst. eurų.

„Tačiau į šią tarnybą jau perėjo nemažai mūsų tarnybos specialistų. Tai kaip suprasti? Ko gero, buvo atleisti neparankūs, kad vietoj jų ateitų „savi“? – svarsto ŽT vadovė.

Reklama

Paklausta, kaip vertina jai pareikštus ministerijos priekaištus ar net įtarimus, I. Šidlauskienė tvirtina, kad ji pati išsiaiškinusi kai kurių ŽT darbuotojų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvejus: „Mano pavardė siejama su fiktyviai tarnyboje įdarbintais darbuotojais, bet kažkodėl nepasakoma, kad aš pati tai išsiaiškinau ir paviešinau. Jei būtų priešingai, matyt, čia jau nebedirbčiau. Tačiau daugiau nieko komentuoti nenorėčiau, nes vyksta tyrimas.“

Svarstydama, ar iš tikrųjų siekiama privatizuoti ŽT žuvivaisos padalinius, I. Šidlauskienė prisipažino nenorinti komentuoti ministerijos veiksmų, tik sakė gavusi informacijos, kad kažkokie žmonės jau buvo atvykę apžiūrėti žuvivaisos padalinių tvenkinių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-09-23   21:47

IP: 185.11.26.161

Reikia susirinkti visems žvejams ir parašyt skunda es,Salamakina ant muilo.

smėliuks

2017-11-23   08:58

IP: 188.69.195.20

Nu sutikim ,kaip ten bebūtu didžiausias bardakas žuv,departamente,pas juos žvejys paskutinėje vietoje.Su šv.Klemenso diena žvejai..

taip

2017-11-22   19:05

IP: 88.118.162.108

Taip pat kaip ruošiama privatizuoti pelną nešančią įmonę VĮ Valstybės žemės fondas. Absurdas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Atviras laiškas, skirtas Klaipėdos miesto merui ir tarybos nariams. 

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! nuotrauka, foto

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Valentinas Sventickas: apie žmones, pravardžiuojamus sovietikais nuotrauka, foto

Kultūra, Literatūros kritikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Sventickas,...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriomis atsimenamas grupės „Naujieji...

Mažėjant bankų pelnams auga mokesčiai klientams nuotrauka, foto

Euras, Du didžiausi komerciniai bankai Lietuvoje - "Swedbank" ir SEB pranešė, kad...

Užkliuvo kandidatės į ministres Gintarės Skaistės reputacija nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis sako, kad kandidatės į finansų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...