2021 m. sausio 19 d. 18:18 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

V.Uspaskich: mano siekis - Lietuvą iškelti į patraukliausių valstybių 5-uką

(6)

2020-07-22, 09:00

"Vakarų ekspreso" inf.

V.Uspaskich: mano siekis - Lietuvą iškelti į patraukliausių valstybių 5-uką nuotrauka, foto

KANDIDATAS. Darbo partijos suvažiavimo metu patvirtinti partijos kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose. Kandidatas Klaipėdoje - krepšininkas Simas Galdikas.

© Asmeninio albumo nuotr.

"Kitų variantų nėra, yra tik variantas A: Darbo partija yra visiškai pasiruošusi ir pasmerkta laimėti rinkimus", - tokiais žodžiais Kėdainiuose vykusį Darbo partijos suvažiavimą pradėjo jos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Pasak politiko, tik su tokia intencija galima kandidatuoti rudenį artėjančiuose Seimo rinkimuose - o jei esi nusiteikęs pergalei, tuomet belieka tikėtis geriausių rezultatų.

Laikas permainoms

Darbo partijos suvažiavime V.Uspaskich savo pranešimą pradėjo kalba, kaip svarbu būti vieningiems, neabejingiems savo šaliai.

"Per 60 metų mano gyvenimo metų teko praeiti įvairius kelius, mačiau, kaip vystosi Lietuva. Nuo Nepriklausomybės paskelbimo pradėjau savo verslą, mačiau, kokios klaidos buvo padarytos. Daugiau tų klaidų daryti negalime - tai kainuoja, o eksperimentuoti nėra nei laiko, nei resursų. Todėl neklausiu, ką man gali duoti valstybė, klausiu - ką galiu duoti aš?" - į susirinkusius partiečius ir rinkėjus kreipėsi V.Uspaskich.

Pasak jo, negalima leisti šaliai klimpti vis giliau į skolas, todėl pristatydamas Darbo partijos programą jis užtikrino - yra būdų užkirsti tam kelią, atėjo laikas gyventi kokybiškiau.

Artėjant rinkimams, V.Uspaskich neslėpė turintis rimtų ambicijų - Darbo partija laimės, o jis ketina užimti ministro pirmininko postą. "Esu tikras, būsiu geriausias visų laikų premjeras", - tikino.

Pasak partijos lyderio, šiuo metu jis jaučiasi pasiryžęs prisiimti įsipareigojimą ir tą daro gerai apgalvojęs. "Žinau, nebus lengva, tačiau Lietuvos žmonės nori geresnio gyvenimo, todėl esu pasiruošęs padaryti Lietuvą patraukliausia valstybe pasaulio penketuke: demokratišką, saugiam gyvenimui tinkamą valstybę", - sakė V.Uspaskich.

Darbo partijos pirmininkas įsitikinęs, kad jei parengta 2020-2024 metų programa bus įgyvendinta, Lietuva, kaip valstybė, padarys didelį proveržį.

Tarp prioritetų - skaidrus valdymas ir auganti ekonomika

Pristatydamas partijos strategiją, V.Uspaskich didelį dėmesį skyrė valstybės valdymo skaidrumo užtikrinimui, tai turi būti pagrindinis naujos valdžios prioritetas. Pasak jo, tik tuomet, kai valstybės valdymas taps mažiau korumpuotas, bus galima spręsti ekonomikos, socialinio švietimo ir kitus aktualius klausimus.

Darbo partija drąsiai kalba ir apie ekonomikos auginimą, tarp svarbiausių, valstybės biudžetą papildyti galinčių, šakų išskiria lengvąją ir maisto pramonę. Pasak V.Uspaskicho, svarbu suprasti, kad 90 proc. nekaupia BVP ir tik likę 10 proc. atneša valstybei pinigus. Tarp jų - apgyvendinimo, maitinimo paslaugos, lengvas ir pramoninis transportas, taip pat - žemės ūkis, pramonė, aukštosios technologijos. Tačiau šiose srityse dirba tik dešimtadalis šalies gyventojų, vadinasi, 1 žmogui tenka aptarnauti likusius 9.

RYŽTAS. "Žinau, nebus lengva, tačiau Lietuvos žmonės nori geresnio gyvenimo, todėl esu pasiruošęs padaryti Lietuvą patraukliausia valstybe pasaulio penketuke: demokratišką, saugiam gyvenimui tinkamą valstybę", - sako Viktoras Uspaskich.

Naujoje kadencijoje Darbo partija ketina gerinti sąlygas ir Lietuvos gamintojams prekiauti lietuviška produkcija, skatinti nedidelių šeimos verslų prekybą, sudaryti vienodas sąlygas konkuruoti su užsienio gamintojais prekiaujant turguose. "Užsienyje pagaminta prekė atvežta į Lietuvą turi teisę būti parduodama su 0 proc. PVM, tačiau Lietuvoje pagamintai prekei uždedamas 21 proc. antkainis. Kaip ir Lietuvos įmonės pagaminta produkcija Lietuvos rinkoje tampa brangesnė, nei pervežus ją už sienos, kur ji atpinga mažiausiai 30 proc. Politikai, kurie neužduoda klausimo, kodėl taip yra, neturi teisės būti politikais", - sakė partijos pirmininkas.

Pasak jo, ekonomiką subalansuota galima vadinti tuomet, kai pritraukiamos ir investicijos į pramonę - tokiu atveju auga ir paslaugų sfera.

Verslui plėtotis svarbus ir regionų politikos gerinimas - apklausus šalies verslininkus paaiškėjo, kad 92 proc. jų vystytų verslą regionuose, jei tam butų sudarytos palankios sąlygos. "Reikia baigti kurti Lietuvą iš trijų miestų. Būtina sukurti tokias sąlygas investicijoms, kad Lietuvos galėtų tolygiai vystytis visuose regionuose: turi būti sukurta infrastruktūra, patrauklūs mokesčiai, beprocentinė valstybės pagalba toms sritims, kurios skatintų eksportą ir didintų lietuviškos produkcijos patrauklumą", - kalbėjo V.Uspaskichas.

Švietimo pagrindas - motyvacija

Dar viena išskirtinio valdžios dėmesio reikalaujanti sritis - švietimas. Darbo partija įsitikinusi, kad būtina sukurti mokyklų, mokytojų, dėstytojų perkvalifikavimo sistemą, sudaryti pedagogams sąlygas atgauti profesinį autoritetą.

"Mokyti skaityti, rašyti, skaičiuoti, uždirbti - tai pasenęs supratimas. Užtenka žaisti populistinėmis reformomis, reikia ugdyti mąstymą, motyvaciją. Lenkiu galvą prieš visus mokytojus, dirbti su vaikais - pašaukimas, tam reikia ypatingų savybių. Mokytojas turi išmokyti mokinį atskirti naudingą informaciją nuo žalingos, turi būti pagalbininku, konsultantu, mokykla - navigatoriumi, mentoriumi", - sakė V.Uspaskichas.

Nekurti militaristinės nuotaikos, o siekti harmonijos

Kalbėdamas apie krašto apsaugą Darbo partijos lyderis tikina, kad skirti daugiau pinigų ginklavimusi - neefektyvus.

"Renkamės taikos dialogo kelią - ilgas dialogas naudingesnis už trumpą karą. Ne ginkluotėje reikia ieškoti taikos, o žmonių lavinime, susitikimuose. Į šoną grybauskaitinius išdidumus ir agresiją - jei tapai politiku, reikia galvoti apie taikų žmonijos gyvenimą. Sakoma, kad šuo - geriausias draugas, tačiau laikas suvokti, kad norint būti draugu su savo kaimynu, nebūtina būti šunimi", - kalbėjo V.Uspaskichas po šių žodžių sulaukęs gausių publikos palaikymo ovacijų.

Pasak jo, bandymas sudaryti buferinę zoną tarp Lietuvos ir JAV - labai pavojinga politika žvelgiant iš Rusijos perspektyvos. "Gerai, kad esame NATO, reikia išlaikyti 2 proc. BVP skirtų gynybai, tačiau neturi būti dirbtinai kuriamos militaristinės nuotaikos. Noriu tarnauti žmonėms, kurie nori gyventi taikų, ekologišką gyvenimą visose sferose - tai ne tik nešiukšlinti gatvių, o nešiukšlinti žmonių, nesėti panikos visuomenės smegenyse, - toks turi būti kiekvieno valstybės vadovo tikslas, nepriklausomai, kokia partijai jis priklauso. Tai turi būti globalios politikos tikslas, jei nesieki harmonijos - neverta būti diplomatu", - kalbėjo V.Uspaskichas.

INFORMACIJA

Darbo partijos siekiai skaičiais:
Minimalus atlyginimas - 750 eurų į rankas
Vidutinis atlyginimas - 1289 eurų į rankas
Vidutinė pensija - 770 eurų
Naujai sukurtos darbo vietos - 200 000
Visa programa: rinkimai2020.darbopartija.lt

INFORMACIJA

Darbo partijos suvažiavimo metu patvirtinti partijos kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose. Tarp jų - Seimo nariai Andrius Mazuronis, Mindaugas Puidokas, Artūras Skardžius, Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras, Darbo partijos vicepirmininkas V. Jukna, Klaipėdos "Neptūno" komandos kapitonas Simas Galdikas, dziudo imtynininkas Karolis Bauža, o taip pat ir buvę Seimo nariai Saulius Bucevičius, Viktoras Fiodorovas, Aidas Gedvilas, Raimundas Markauskas, Ričardas Sargūnas, Valdas Skarbalius, Zita Žvikienė.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Darbo partijos politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo nr. 286804

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-07-22   17:48

IP: 185.11.26.161

Ar galite tų jo pliupalų nespausdinti,nejaugi taip svarbus tie pinigai kuriuos gaunate už tuos straiosnius, gerbkite savo šalį nors kažkiek. Jo vieta seniai kalėj... už praeities darbus ,nesvarbu kad teisėsauga nenuteisė o kaip nuteis jei galima nusipirkti laisvę su pinigais ir kompramatais apie mūsų valdžią. Atsibuskite ir baikite putrinti žmonėms galvas.

klaipėdietė

2020-07-22   12:03

IP: 172.69.190.62

Juk jau turime seime dainininkų

Rinkejas

2020-07-22   10:11

IP: 172.69.190.76

Jau vien paziurejus, kad ten tas "jegos yra, smegenu-ne",supranti, kad uz tokia tikrai nebalsuosi

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Migracijos departamentas, Užsienio reikalų ministerijos prašymu, penkeriems  metams įtraukė Rusijos atlikėją Filipą...

Kirkorovas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą nuotrauka, foto

Nuo COVID-19 paskiepyti beveik 85 proc. socialinės globos įstaigose gyvenančių senolių...

Didžioji dalis socialinės globos įstaigų gyventojų ir darbuotojų jau paskiepyti nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas kreipėsi į Valstybinę...

M. Majauskas apie teisėjų papildomas pajamas: tikiuosi, kad bus imtasi priemonių nuotrauka, foto

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Psichologija, Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Psichologija, Paskelbta prieš 18 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...