2020 m. spalio 31 d. 00:57 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

VRK: į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai

VRK: į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai nuotrauka, foto

© VRK nuotr.

Reklama

Į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai, turtingiausi yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis, Darbo partijos keliamas Antanas Guoga ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Tokius duomenis skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išanalizavusi kandidatų turto ir pajamų deklaracijas.

VRK skaičiavimais, išvedus bendrą kandidatų turto vidurkį, vidutiniškai vienas į Seimą kandidatuojantis asmuo disponuoja beveik 147 tūkst. eurų turtu. 

Didžiausia kandidatų turto suma, neatsižvelgiant į gautas ir suteiktas paskolas, disponuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (apie 45,2 mln. eurų). Antroje vietoje – Darbo partija, kurios kandidatų bendra turto suma sudaro apie 32,6 mln. eurų.

Trečioje vietoje pagal bendrą kandidatų turimo turto sumą yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys, disponuojantys apie 20,8 mln. eurų turtu. 

Mažiausiai turto deklaravo Lietuvos liaudies partijos kandidatai, jie bendrai sudėjus disponuoja apie 2,3 mln. eurų turtu. „Drąsos kelias“ politinės partijos kandidatų turtas siekia apie 3,6 mln. eurų. Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai kandidatai deklaravo disponuojantys 4,2 mln. eurų turtu. 

Reklama

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąraše yra trys milijonieriai, po du milijonierius savo gretose turi Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija ir partija „Lietuva – visų“. 

Po vieną milijonierių turi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai. Dar du daugiau nei milijono eurų turtu disponuojantys kandidatai yra išsikėlę patys. 

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (neskaitant suteiktų ir gautų paskolų) daugiausiai turto turintis kandidatas yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis. Jo nurodyta turto suma siekia 24,3 mln. eurų.

Antroje šio sąrašo vietoje – Darbo partijos kandidatų sąraše esantis A. Guoga. Jis VRK nurodė, kad disponuoja 17,3 mln. eurų turtu. 

Trečias sąraše – Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas, kurio deklaracijose – 6,9 mln. eurų. 

VRK duomenimis, 93 kandidatai į Seimo narius nurodė neturintys jokio turto. 

Reklama

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (įskaitant suteiktas ir gautas paskolas), kandidatų pateiktais duomenimis, daugiausiai skolų turi Laisvės partijos kandidatas Ernestas Skobas (123 tūkst. eurų), su partija „Laisvė ir teisingumas“ kandidatuojantis Raimundas Beglecovas (113 tūkst. eurų) ir Liberalų sąjūdžio kandidatė Nijolė Putrienė (76 tūkst. eurų). 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Bus renkamas 141 parlamentaras, 70 – pagal partijų iškeltus sąrašus ir 71 – vienmandatėse apygardose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Lapkričio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis uždrausta prekiauti alkoholiu „jogurtiniuose“...

Nuo lapkričio nebeišvysime dar vienos alkoholio pakuotės nuotrauka, foto

Susisiekimo ministras skyrė dar beveik 80 tūkst. eurų premjero Sauliaus Skvernelio gyvenamai...

Po rinkimų  dar 114 tūkst. eurų skirta Skvernelio gyvenamai gatvei nuotrauka, foto

Artėjant ilgajam Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui Sveikatos apsaugos ministerija primena, jog...

Rekomendacijos Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui nuotrauka, foto

Šalies turgavietės yra pasiruošusios taikyti griežtesnius  reikalavimams pirkėjams prekybos vietose, kur...

Turgavietės pasiruošusios griežtesniems reikalavimams nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...