2020 m. lapkričio 30 d. 10:41 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Viltys dar nežlugo: S. Skvernelis ir R. Karbauskis mato galimybę sudaryti centro kairės koaliciją

Viltys dar nežlugo: S. Skvernelis ir R. Karbauskis mato galimybę sudaryti centro kairės koaliciją nuotrauka, foto

Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis © Paulius Peleckis / Fotobankas

Reklama

Premjeras Saulius Skvernelis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis mato galimybę po Seimo rinkimų sudaryti centro kairės koaliciją.

„Taip, be abejo, antras turas gali (rezultatus) koreguoti ženkliai ir esmingai, visko gali būti“, – antradienį Seime žurnalistams į klausimą, ar mato galimybę sudaryti centro kairės koaliciją, atsakė premjeras.

„Kad ta kairioji koalicija galėtų susiformuoti, reikia, kad žmonės dalyvautų rinkimuose, ateitų ir labai aiškiai savo poziciją pasakytų“, – teigė S. Skvernelis.

Valstiečių vadovas R. Karbauskis teigė, kad antrajame ture „laukia sunki kova, bet rinkimai pasibaigs tik antrame ture“.

„Tada paaiškės, kuri pusė, centro kairė ar dešinė turi daugumą“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Valstiečių vadovas teigė, jog šiuo metu derybos dėl koalicijos nevyksta, tačiau su centro kairės atstovais kalbamasi dėl paramos antrajame ture vieni kitų kandidatams.

Reklama

„Akivaizdu, kad dabar svarbiausia sutelkti paramą tų centro kairės kandidatams, (...) mūsų pagrindinis konkurentas savo lubas rinkimuose turbūt pasiekė, jei žmonės ateis į rinkimus, aktyviai dalyvaus antrajame ture, rinkimų rezultatą nulems jų apsisprendimas, (koalicija galima), jei tai bus sprendimas, kuris bus palankus centro kairės partijoms, rinkimų rezultatas dar toli gražu neaiškus“, – teigė R. Karbauskis.

Premjeras S. Skvernelis taip pat sakė teigiamai vertinantis tiek antra rinkimuose likusios LVŽS, tiek jo paties pasirodymo vienmandatėje apygardoje rezultatus.

S. Skvernelis sostinės Pilaitės-Karoliniškių apygardoje surinko 14,5 proc. balsų ir perpus atsiliko nuo savo konkurentės konservatorės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, surinkusios 30 proc. rinkėjų balsų.

„Aš manau, kad po ketverių metų valdžioje ir gan sudėtingomis sąlygomis dirbant tai yra labai neblogas rezultatas, tikiuosi, kad jis bus sustiprintas vienmandatėse, skaičiai tikrai yra optimistiniai“, – sakė premjeras.

„Labai gerai vertinu, kadangi tiek, kiek buvo laiko dirbti, ir tai, kad apygarda pasikeitė iš esmės, Vilniuje turbūt esu vienintelis iš kairės pakraipos politikų, kurie pateko į antrąjį turą“, – savo vienmandatės rezultatą vertino premjeras.

R. Karbauskis taip pat pakartojo, kad vienoje koalicijoje savęs nemato su Laisvės partija, neatmetė galimybės kalbėtis su konservatoriais.

Reklama

„Mes tikriausiai pirmieji pasakėme, kad galime dirbti su visais, kuriems svarbi Lietuvos ateitis, ir yra pasiruošę tęsti tuos darbus, kuriuos mes darėme. Iš tiesų būtų labai liūdna, jei po rinkimų susiklostytų koalicija, kuri pradėtų griauti tą įdirbį, kurį mes padarėme“, – sakė LVŽS vadovas.

Seimo rinkimų pirmajame ture daugiamandatėje apygardoje pirmi yra opoziciniai konservatoriai su beveik 25 proc. rinkėjų balsų, dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 17,5 proc. balsų, Darbo partija – per 9 proc., Lietuvos socialdemokratų partija – irgi per 9 proc. rinkėjų balsų.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko kiek daugiau nei 9 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – beveik 7 proc., kitos partijos 5 proc. rinkimų kartelės neperžengė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) siūlo režimo persekiojamiems baltarusiams nemokamai išduoti...

URM siūlo nemokamai duoti nacionalines vizas režimo persekiojamiems baltarusiams nuotrauka, foto

Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Vilnius ir Kaunas šeštadienio vakare įžiebė savo miestų egles. Dažniausiai tarpusavyje įžiebime...

Vilnius ir Kaunas įžiebė savo egles nuotrauka, foto

Po nuodugnios apžiūros – nė vieno pirkimui tinkamo naudoto automobilio per 15 metų: kaip neįsigyti katės maiše? nuotrauka, foto

Automobiliai, Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti...

Buriuotojų sąjungos vadovas N. Nasvytis: jei žinai tikslą, nesvarbu, iš kur pučia vėjas nuotrauka, foto

Žmonės, Trečiai kadencijai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente perrinkus Dainą Gudzinevičiūtę, vieno iš...

Dar 1136 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuva, Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...