2021 m. sausio 19 d. 05:38 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Valstiečiai numojo ranka į tautos išrinktųjų pareigas

2020-10-02, 10:51

Arvydas Jockus | Alfa.lt

Valstiečiai numojo ranka į tautos išrinktųjų pareigas nuotrauka, foto

Seimas © Paulius Peleckis / Fotobankas

Reklama

Valdančiajai daugumai priklausantys Seimo nariai pastarąjį pusmetį apleido savo kaip tautos išrinktųjų pareigas parlamente – dalis valstiečių per šešis mėnesius nedalyvavo nė viename Antikorupcijos komisijos posėdyje.

Teisės aktai įpareigoja Seimo narius dalyvauti Seimo, Seimo komitetų bei komisijų posėdžiuose. Tačiau dalis valstiečių Seimo narių pastarąjį pusmetį Antikorupcijos komisiją aplenkdavo ratu, o artėjant Seimo rinkimams darbą šioje svarbioje parlamento institucijoje apskritai boikotuoja – dėl svarbių sprendimų nebalsuoja net nuotoliniu būdu, nors tokia galimybė parlamentarams yra sudaryta.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams ignoruojant Antikorupcijos komisijos darbą, kvorumo nepavyko surinkti 4 paskutiniuose posėdžiuose.

Posėdžių nelanko, svarstomais klausimais nesidomi

Tautos išrinktųjų požiūrį į savo kaip tautos išrinktųjų pareigas rodo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Ričardo Juškos atlikta analizė, kurio kopiją gavo portalas Alfa.lt.

Seimo Antikorupcijos komisijoje yra 18 narių, daugiau kaip pusė jų priklauso valdančiajai daugumai.

Reklama

Dėl susidariusios padėties Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Juška kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Šios komisijos 2020 m. rugsėjo 30 d. posėdyje priimtu sprendimu Antikorupcijos komisijos raštas buvo persiųstas portalui Alfa.lt.

„Išanalizavus šių metų antrojo pusmečio duomenis, atkreiptinas dėmesys, kad Seimo nariai Lauras Stacevičius ir Juozas Varžgalys nedalyvavo nė viename Antikorupcijos komisijos posėdyje, Vida Ačienė, Vytautas Bakas, Vanda Kravčionok, Naglis Puteikis, Julius Sabatauskas ir Petras Valiūnas – trijuose, Algirdas Butkevičius, Rimantas Jonas Dagys, Kęstutis Glaveckas, Darius Kaminskas, Bronislovas Matelis – dviejuose, Aistė Gedvilienė – viename posėdyje.

Seimo nariams nesilankant posėdžiuose neįmanomas konstruktyvus ir efektyvus komisijos darbas sprendžiant uždavinius, numatytus Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos įstatyme, nebūnant kvorumo nėra galimybės priimti svarbių sprendimų“, – rašte Seimo Etikos ir procedūrų komisijai teigia R. Juška.

Prie rašto prisegta lankomumo lentelė rodo, kad iš 18 Antikorupcijos komisijos narių visuose posėdžiuose antrąjį pusmetį dalyvavo tik 4 opozicijai priklausantys Seimo nariai: konservatoriai Agnė Bilotaitė, Jurgis Razma, Rasa Petrauskienė ir liberalas R. Juška.

Svarsto svarbius valstybei klausimus, bet nieko nenutaria

Reklama

Alfa.lt rašė, kad nesant kvorumo Antikorupcijos komisijai nepvyksta priimti nutarimų valstybei svarbiais klausimais.

Pastaruosiuose posėdžiuose šioje komisijoje buvo svarstomi biudžeto lėšų, skirtų kovai su COVID-19 ir jo sukeltų padarinių šalinimu, panaudojimo parlamentinė kontrolės, kovai su COVID-19 priemonių viešųjų pirkimų skaidrumo užtikrinimo ir paramos verslui skyrimo skaidrumo klausimai.

Rugsėjo mėnesį Antikorupcijos komisija nagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos atliktos asmenų registravimo į asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eiles ir šių eilių valdymo korupcijos rizikos tyrimą, tačiau nesusirinkus kvorumui jokio sprendimo nepriėmė.

Nieko nenutarta sveikatos priežiūros paslaugų pacientams teikimo užtikrinimo COVID-19 ligos plitimo grėsmės laikotarpiu klausimu.

„Priimti sprendimų nepavyksta. Tęsiame kažkada pradėtus parlamentinius tyrimus, bet komisijai išnagrinėjus vieną ar kitą klausimą, deja, dėl to balsuoti negalime, nes nėra kvorumo“, – teigė R. Juška.

Priešpaskutiniame uždarame komisijos posėdyje buvo tęsiama parlamentinė kontrolė atliekamo tyrimo dėl galimai neteisėtų veiksmų vykdant priemonių kovai su COVID-19 viešuosius pirkimus. Į posėdį kviesti Generalinės prokuratūros, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atstovai. Nesurinkus kvorumo posėdis baigėsi be rezultatų.

Reklama

Antikorupcijos komisija nesant kvorumo negalėjo priimti ir sprendimo dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus vaidmens skiriant naująjį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovą.

Šią savaitę (rugsėjo 30 d.) į posėdį susirinkę Antikorupcijos posėdžio nariai svarstė galimas korupcijos apraiškas vykdant Aplinkos apsaugos departamento numatytus patikrinimus.

Po Alfa.lt publikacijos posėdžio pradžioje kvorumas buvo: dalyvavo 7 nariai, 3 prisijungė nuotoliniu būdu. Tačiau posėdžio pabaigoje, kai reikėjo balsuoti, kvorumas vėl ištirpo.  

Žymos: seimas, kvorumas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Vyriausybė su ekspertais pirmadienį peržiūrės karantino režimo ribojimus.

Vyriausybė su ekspertais peržiūrės karantino režimą nuotrauka, foto

Užsienio reikalų ministerija (URM) siūlo Rusijos atlikėjo Filipo Kirkorovo neįleisti į Lietuvą....

URM siūlo Rusijos atlikėjo F. Kirkorovo neįleisti į Lietuvą nuotrauka, foto

Savaitgalį užtikrinant judėjimo tarp savivaldybių kontrolę patikros postuose iš viso apgręžta...

Savaitgalį dėl karantino pažeidimų bausti 463 žmonės nuotrauka, foto

Vandens pardavimo rekordai Palangoje ir Neringoje, tačiau dar nematyti jo tiekėjų...

Dviejų karantinų smūgį kurortams pamatavo neįtikėtinai tiksliai – apsiėjo ir be pagalvės mokesčio nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...