2019 m. liepos 22 d. 15:49 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

V. Ušacko laiškai pasiekė tikslą? Kas jį jau parėmė

(4)

2018-09-04, 14:43

Balys Bukelis, „Lietuvos žinios“

V. Ušacko laiškai pasiekė tikslą? Kas jį jau parėmė nuotrauka, foto

Vygaudas Ušackas.

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Reklama

Per 600 tūkst. laiškų gyventojams rugpjūčio viduryje išsiuntęs buvęs diplomatas Vygaudas Ušackas turėjo sustiprinti savo žinomumą. Tuo įsitikinę politologai pastebi, kad asmeniškumas rinkėjams ypač svarbus.

Akcija tikslą pasiekė

Nuomonės dėl kandidatavimo į prezidentus teiravimosi akciją į viešinimo akciją perfrazuojantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Lauras Bielinis, sako manantis, kad kampanija pasiekė savo pirminį tikslą.

Vladas Gaidys: „Dabar pašto dėžutės dar tuščios, o po pusės metų ten medžiagos bus daug. Tad tai ankstyvas, bet išskirtinis momentas.“

„Laiškų akcija, kaip savęs viešinimo akcija, buvo gana nebloga. Nes jau ne vieną dieną apie tai ir kalbame. Kas ten parašyta, kiek tų laiškų išsiųsta – jau kitas klausimas. Tačiau kalbėjimas apie šį kandidatą vyksta. Jis tapo matomesnis, daug aktyviau dėl jo diskutuojama viešojoje erdvėje“, – sako L. Bielinis.

Anot jo, tai paraleliai turėtų teigiamai paveikti į V. Ušacko reitingus. „Reitingams šis veiksmas turės daugiau pozityvų nei negatyvų poveikį. Bet reikia turėti omenyje, kad ne laiškai juos žadina, o kalbėjimas apie kandidatą“, – pastebi VDU profesorius.

Reklama

Asmeniškumas rinkėjams reikalingas

Jam antrinantis sociologas Vladas Gaidys taip pat pažymi, kad išsiuntęs laiškus V Ušackas priminė žmonėms, kad jis apskritai toks yra. „Politikams dažnai atrodo, kad juos visi žino. Bet taip paprastai nėra. Žinomų politikų Lietuvoje – vos keletas. Tokių kaip Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis ar Aurelijus Veryga. Net ministrų žmonės nežino“, – teigia V. Gaidys.

Vienu pagrindinių akcentų rinkiminėje kampanijoje žinomumą įvardinantis sociologas atkreipia dėmesį ir į kitą svarbų faktorių – asmeniškumą.

„Jis tuos laiškus siuntė į gyventojų pašto dėžutes. Galima tai lyginti su rankų paspaudimais. Kiek pats atėjai pas savo rinkėjus, tiek jų pasitikėjimo ir gausi. Asmeniškumas yra labai svarbus. Dabar pašto dėžutės dar tuščios, o po pusės metų ten medžiagos bus daug. Tad tai ankstyvas, bet išskirtinis momentas“, – tikina visuomenės nuomonės ir tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Žinomų žmonių palaikymas

Pats diplomatas teigia kol kas neskaičiavęs, kiek atsakymų sulaukė iš gyventojų tiesiogiai, o jų apibendrinimą tvirtina atliksiantis artimiausiu metu.

Reklama

Tiesa, antradienį paskelbta, kad į išsiųstus laiškus sureagavo daugiau nei 3 tūkst. visuomenėje žinomų žmonių Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Didžiojoje Britanijoje, JAV. Anot politologų, visiems įdomu, kas ką remia, todėl LŽ skaitytojams rekomenduoja atidžiai peržiūrėti rėmėjų sąrašą, kad galėtų objektyviai įvertinti jų būsimą komunikaciją.

V. Ušacko gerbėjų sąraše yra kardiochirurgas Rimantas Benetis, režisierius Vytautas Balsys, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, skulptorius prof. Stasys Žirgulis, verslininkai Mindaugas ir Edita Plūkai, prof. Zigmas Lydeka, Kauno valstybinės filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas dr. Egidijus Stancikas, festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas, krepšinio treneriai Vladas Garastas, Valdemaras Chomičius, Vitoldas Masalskis ir Rimas Kurtinaitis, rašytojas Laimonas Inis, verslininkas Vladas Korsakovas, ūkininkas Kazimieras Starkevičius.

Iš užsienio lietuvių pasisakė režisierė Dalia Ibelhauptaitė, Jungtinės Karalystės lietuvių prekybos rūmų viceprezidentė Diana Skolaitė, gydytojai Dr. Tadas ir Aušra Kananavičiai, dėstytoja Dr. Rūta Furmonavičienė, bankininkai, Londono lietuvių sičio klubo narė, buvusi pirmininkė Vilma Medverytė, dainininkė Irena Hughes, video menininkė Marina Šliauderienė, verslininkė Rita Grinevičienė, aktyvi bendruomenės narė Gražina Domaševičienė, teisininkas Didžiosios Britanijos lietuvių katalikų bendrijos sekretorius dr. Darius Furmonavičius.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Dar, Jonas...

2018-09-04   21:31

IP: 85.232.138.203

O kur Šimonytė tame sąraše? Bent už Paksių tikrai 10 kartų būtų geriau.

Kitas Jonas, ne D.

2018-09-04   21:28

IP: 85.232.138.203

O ar matėte kada nors vieną kandidatą, kuris būtų sakęs: nedarysiu, sunkinsiu, trukdysiu, bloginsiu, atimsiu ir t.t. Todėl visada įtariai žiūriu į bet kokią savireklamą ir kėlimąsi "ant šakių".
Beje, prezidento(-ės) pareigose norėtųsi matyti žmogų, kuris galėtų laisvai kalbėtis ir derėtis be jokių vertėjų su didžiųjų Vakarų valstybių vadovais ne tik konferencijų salėse, bet ir privačiai, pvz, už pietų stalo (o juk ten sudaromi patys efektyviausi susitarimai).

Jonas D.

2018-09-04   19:34

IP: 84.46.235.206

Tamsta bevardi ,,JO''...Kaip matosi, kaip tik ir esi tas juokingai panašus į tuos savo kumyrus paksius ar puteikius. Mažojo Vygaudo pirštelio nevertas esi...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus, jau dabar kviečiamos pateikti prašymus...

Dėl paramos mokiniams kreiptis galima jau dabar nuotrauka, foto

Minimali alga, plius vienas euras – tokį atlygį pagal darbo sutartį gauna...

Draudimą kvalifikuotiems darbuotojams mokėti minimalią algą apeiti lengva nuotrauka, foto

Šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų, pranešė Krašto...

Šiemet dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų nuotrauka, foto

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį...

Pirmąjį pusmetį sergamumas vėjaraupiais padidėjo 31 proc. nuotrauka, foto

2020-aisiais laukiama rekordiškai daug kruizų laivų nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos uosto kruizų sezonas 2020 metais turėtų viršyti ligšiolinius rekordus, informuoja Klaipėdos valstybinio...

JAV teismas atmetė Neringos Venckienės skundą nuotrauka, foto

Kriminalai, Jungtinių Amerikos Valstijų teismas atmetė buvusios Lietuvos teisėjos ir parlamentarės Neringos...

Palangoje renkasi Lietuvos rinktinės kandidatai nuotrauka, foto

Sportas, Pirmadienį Palangoje į pirmąją treniruočių stovyklą renkasi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai.

Žaidimo reklamoje ragino šaudyti į romus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vilniaus Kirtimų gyvenvietėje esantys romų tautybės asmenys - taikiniai žaidime.

Kriminalai, Paskelbta prieš 46 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...