Užsienio kurortus šią vasarą, panašu, teks pamiršti

Užsienio kurortus šią vasarą, panašu, teks pamiršti

Nepaisant kalbų apie prarastus darbus ar sumažėjusius atlyginimus, daugeliui tautiečių vis tiek svarbesnis klausimas - kada ir kur galima bus keliauti pailsėti.

  Prognozės - dalykas nedėkingas, bet stebint Turkijos ar Bulgarijos ambicijas, galima spėti, jog šių šalių viešbučiai artimiausiomis savaitėmis duris atvers. Tik kada jie sulauks turistų?

Ispanijoje vasaros „nebus“

Pamėgtų ispaniškų kurortų - Ibisos, Maljorkos, Barselonos ir Kanarų salų - ekonomika yra smarkiai priklausoma nuo turizmo.

Aiškaus kurortinio sezono Ispanija neturi, tad, įprastai, tokiu metu jos paplūdimiuose jau būdavo pilna žmonių.

Šiemet dėl uždarytų sienų, turistų šalyje nematyti. Jeigu vienas kitas lėktuvas Ispanijos oro uostuose ir nusileidžia, tai dažniausiai juo namo grįžta kitose pasaulio vietose priverstinai „atostogavę“ vietos gyventojai.

Ypatingai sunkų laiką išgyvena jaunimo linksmybėmis išgarsėjęs Ibisos kurortas.

Salos gerovė priklausė nuo turizmo, o šiandien tiek viešbučiai, tiek klubai stovi uždaryti. Kadangi neveikia jie, stringa ir likusi salos industrija - restoranai, kavinės, parduotuvėlės nė nebando atsidaryti.

Vietos gyventojų teigimu, tušti stovi ir salos uostai - juos paliko visos jachtos ir pramoginiai laivai. Kalbama, kad laivų savininkai pasirinko Rivjeros (Prancūzija) pakrantę, kur esą yra daugiau vilties išgyventi krizę.

Tokie nuogąstavimai pagrįsti, nes, net atšaukus karantiną, kelionių organizatoriams ir agentūroms reikės mažiausiai mėnesio, kad susitartų su viešbučiais ir vėl galėtų siūlyti keliones.

Tada praeis dar mėnuo, kol viešbučiai sulauks pirmųjų klientų. Tik ar jie veršis?

Tad galima prognozuoti, kad 2020-ųjų vasaros sezono Ispanija, kurioje užsikrėtusiųjų yra 190 tūkst., mirusiųjų - 20 tūkst., neturės.

Taip nutikus, be darbo liks šimtai tūkstančių žmonių, o šalyje prasidės recesija.

 



Du Graikijos scenarijai

 Dar viena, lietuvių pamėgta šalis, yra Graikija. Įdomu tai, kad apie šią šalį pateikiama prieštaringa informacija.

Nors sergančiųjų koronavirusu joje nėra daug (2200 užsikrėtusiųjų, 105 mirusieji), viešbučiai uždaryti. Šalies vyriausybės diegiamos priemonės užkirto kelią pandemijos plitimui, bet graikai niekur neskuba.

Jeigu, kaip tikimasi, iki gegužės pabaigos padėtis šalyje stabilizuosis, tuomet bus pradėta rimčiau ruoštis ir turistiniam sezonui.

Pradėti vasaros sezoną anksčiau, negu bus atnaujintas oro susisiekimas su turistus „tiekiančiomis“ šalimis ir neturint informacijos, kiek jų piliečių norės bei galės keliauti, tikrai nėra prasmės.

Optimistinėmis prognozėmis, viešbučiai pirmųjų klientų galėtų sulaukti antroje birželio pusėje. Pesimistinėmis - šie metai graikams, kaip ir ispanams, bus katastrofiški.

Graikijos kelionių agentūrų asociacijos prezidento Apostoloso Tsilidiso teigimu, nuostoliai gali siekti 22 mlrd. eurų.

Net 65 proc. vietos viešbučių savininkų baiminasi, kad gali bankrutuoti. 45 tūkst. darbo vietų turizmo sektoriuje jau neliko. Tai yra rimtas pavojaus signalas, nes turizmo verslas generuoja apie 30 proc. Graikijos ekonomikos.

Bulgarijoje atšaukiamas karantinas

Nepaisant siaučiančių virusų, bulgarai nusprendė atšaukti karantiną. Tiesa, tik Bansko kalnų slidinėjimo kurorte. Jis užsidarė anksčiau negu visa likusi šalis, tad ir karantiną jame nuspręsta atšaukti anksčiau.

Taip pat bus leidžiama išvykti ir atvykti į miestą, tačiau turistų kurortas dar nepriims.

Likusioje šalyje, kurioje užfiksuota kiek daugiau negu 800 užsikrėtimo atvejų ir 40 mirčių, karantinas vis dar galioja.

Pandemijos piko tikimasi per artimiausius porą mėnesių. Po jo šalis, jeigu virusas bus suvaldytas, labai rimtai nusiteikusi pradėti turistinį sezoną.

Preliminaria informacija, viešbučiai atsinaujina, ieško personalo, o kai kurie iš jų jau leidžia rezervuoti kambarius.

Bulgarų siekiai sulaukti turistų - visiškai suprantami.

Bulgarijos turizmo asociacijos duomenimis, šalį kasmet aplanko apie 9 mln. žmonių, o pajamos iš turizmo sudaro apie 13 proc. nacionalinio biudžeto pajamų.

 

 

Turkija atsivers jau gegužę?

Kaimyninėje Turkijoje padėtis gerokai prastesnė. Čia beveik 75 tūkst. žmonių susirgo, 1600 iš jų mirė.

Nepaisant to, šalies viešbučiai teigia, kad turistus pasirengę priimti jau antroje gegužės pusėje.

Tiesa, pabrėžiama, kad turizmo sektorius vėl pradės funkcionuoti tik tuo atveju, jeigu situacija šalyje stabilizuosis ir virusas nebekels realaus pavojaus.

Kita vertus, panašu, kad ir patys turkai nelabai tiki tokiomis kalbomis, todėl „vasaros“ sezoną šalyje planuojama pratęsti iki lapkričio pabaigos.

Ekskursijų po Europą nebus

Jeigu kurortinės šalys vasarą dar tikisi sulaukti turistų, tai, ekspertų vertinimu, pažintines keliones po Europą vasarą tikrai galime pamiršti. Juolab kad ir patys kelionių organizatoriai be rudens savo klientų, tikėtina, niekur nesiųs.

Tokią poziciją palaiko ir valdžios atstovai. Austrijos kancleris Sebastijanas Kurcas (Sebastian Kurz) paprašė šalies piliečių pakentėti namuose, kol „bus sukurti efektyvūs, koronavirusą padedantys įveikti, vaistai“.

Norintiems atostogų siūloma prisiminti šalies kurortus.

Didžiosios Britanijos URM visas nebūtinas keliones rekomendavo atidėti „neribotam laikui“. Prognozuojama, kad savo sienas šalis, geriausiu atveju, irgi atvers tik rudenį.

Turistų, bent jau artimiausiu metu, nelaukia ir savo piliečių pati niekur neleidžianti Vokietija. Pasak šalies Medikų asociacijos prezidento Klauso Reinchardo (Klaus Reinhardt), apie keliones į Italiją ir Ispaniją ilgam galima pamiršti.

Netgi išvykos iki Baltijos ar Šiaurės jūros taps galimos „ne taip greitai, kaip visiems norėtųsi“.

Visiška nežinia


Rimvydas Širvinskas, įmonės „Makalius“ vadovas, patvirtino, kad turizmo ateitis visai neaiški.

„Galime tik spėlioti, kada padėtis pradės keisti į gerą ir turizmas atsigaus. Dabar belieka laukti, nes, kai kuri nors šalis paskelbia, kad karantinas pratęsiamas, tai reiškia, jog jos sienos ir toliau lieka uždarytos.

Kol sienos lieka uždarytos, negalimos ir kelionės. Visi norime pasižvalgyti po svečias šalis, tačiau šiandien niekas negali tiksliai pasakyti, kada vėl galėsime sau tai leisti“, - sakė R.Širvinskas.

Tą patį „Vakaro žinioms“ patvirtino ir „Novaturo“ marketingo ir viešųjų ryšių projektų vadovė Dovilė Zapkutė.

Jos teigimu, nors kalbų pasigirsta įvairių, kol oficialios valdžios institucijos nepatvirtins, kad karantinas atšaukiamas, sienos atidaromos ir atnaujinami skrydžiai, nieko konkretaus pasakyti nebus galima.

Įdomu

Po ilgokos pertraukos nusprendę atnaujinti veiklą kurortai gali susidurti ne tik su turistų trūkumu, bet ir su kiek kitokio pobūdžio problemomis. Štai ištuštėjusius Oachakos valstijoje (Meksika) esančio La Ventaniljos kurorto pliažus okupavo... krokodilai.

La Ventanilja garsėja savo krokodilais, tačiau, įprastomis sąlygomis, jie apsiriboja Tonameko upės ištakose esančia lagūna, pliažus palikdami žmonėms. Kadangi dabar pliažai uždaryti, reptilijos ėmė jaustis vis drąsiau.

Prieš kelias dienas vietos gyventojai pliaže pastebėjo net penkis stambius krokodilus ir jų, tikėtina, gali daugėti.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder