Tragedijas prisišaukiame patys

Tragedijas prisišaukiame patys

Šią vasarą pasipylus kaip niekada daug tragiškų įvykių vandenyje, ugniagesiai gelbėtojai griebėsi iniciatyvos vykdyti prevencines akcijas pliažuose.

Tiesa, patys poilsiautojai tokiais pareigūnų vizitais nėra labai patenkinti.

Tragiški rekordai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, nuo šių metų birželio 1 iki 17 dienos nuskendo 21 žmogus (pernai per tą patį laikotarpį - 14). Vien Vilniuje per minėtą laiką nuskendo 3 žmonės, Vilniaus apskrityje - 13.

Reaguojant į tragišką statistiką iniciatyvos ėmėsi ugniagesiai gelbėtojai, jie lanko savo prižiūrimų teritorijų paplūdimius.

Pasak Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo Evaldo Tamašausko, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai ir ugniagesiai narai jau aplankė Buivydiškių tvenkinio, Salotės, Gelužės ir Tapelių ežerų bei prie Neries upės esančius pliažus bei poilsiautojus.

„Nors tokie prevenciniai ugniagesių vizitai jų ir nedžiugina, bet, matyt, priverčia pagalvoti apie savo saugumą.

Būtų labai gerai, kad žmonės patys nestokotų sąmoningumo ir pasirūpintų savo ir kitų saugumu. Tuo labiau kad žūčių vandenyje statistika išties skaudi“, - teigė E.Tamašauskas.

Praėjusią savaitę Balsio ežere nuskendo du jaunuoliai, kai 15 metų vaikinas bandė gelbėti 18 metų merginą. Teigiama, kad mergina galėjo pasinaudoti vadinamąja „tarzanke“ ir šokti į vandenį. Prie Balsio ežero nelegaliai yra įrengtos dvi tokios pavojingos „tarzankės“, tokiu atveju kažkam atsiranda paskata išbandyti įrenginį. Šių „tarzankių“ niekas neišmontuoja.

Prie Balsio ežero esantys miškai priklauso valstybei, juos patikėjimo teise valdo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys. „Ant medžių šakų pakabintos virvės arba taip vadinamos „tarzankės“ yra įrengtos nelegaliai. Pagal galimybes miškuose atsirandančius nelegalius įrenginius mūsų darbuotojai išardo. Ir šiuo atveju Verkių girininkijos girininkas ne kartą yra nupjovęs virves, tačiau netrunka atsirasti naujos“, - „Vakaro žinioms“ sakė VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio vadovė Viktorija Anikevičienė.

Jos teigimu, Valstybinių miškų urėdija valdo apie 1 mln. hektarų valstybinių miškų ir tokiame plote atsiranda nelegalių įrenginių - poilsinių, krepšinio aikštelių, apžvalgos bokštelių ir panašiai. Tokius nelegalius įrenginius girininkijų darbuotojai dažniausiai šalina patys.

Vilniaus paplūdimiuose gelbėta 19 žmonių

Poilsiautojų saugumą Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose vasaros sezono metu kasdien nuo 8 iki 20 val. užtikrina apie 30 pamainomis dirbančių UAB „Grinda“ gelbėtojų. „Grinda“ prižiūri 9 Vilniaus miesto paplūdimius, kurių bendras plotas yra 55 ha.

Pasak „Grindos“ atstovo Egidijaus Steponavičiaus, didžiausiame, Balsio ežero paplūdimyje dirba 3-4 gelbėtojai.



Pasiteiravus, kiek „Grinda“ turi irklinių ir motorinių valčių, E.Steponavičius skaičiaus neatskleidė sakydamas, kad gelbėtojai aprūpinti visa įranga, kuri reikalinga darbui viešuosiuose paplūdimiuose - irklinėmis ir motorinėmis valtimis, gelbėjimo įranga, plūdėmis ir gelbėjimo ratais.

„Grindos“ duomenimis, šiemet Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose jau teko gelbėti 19 žmonių (14 vaikų); 45 kartus buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba - dažniausiai pasitaiko nedideli sumušimai ar nusibrozdinimai, tačiau buvo iš šilumos smūgio, ir perkaitimo atvejų. Greitąją pagalbą teko kviesti vieną kartą.

Pernai Vilniaus miesto paplūdimiuose išgelbėta 50 skendusių asmenų (iš jų - 26 vaikai), skubi medicininė pagalba buvo suteikta 165 kartus (123 kartus - vaikams).

Priklausomai nuo darbo laiko, sostinės viešuosiuose paplūdimiuose dirbantys gelbėtojai „į rankas“ uždirba apie 750-1000 eurų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder