2021 m. kovo 3 d. 15:51 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Sukrėsti užterštų miškų ir pakrančių, „papuošė“ žymiausių lietuvių portretus atliekomis

2019-09-14, 12:14

Eglė Berentienė.

Sukrėsti užterštų miškų ir pakrančių, „papuošė“ žymiausių lietuvių portretus atliekomis nuotrauka, foto

Aplinkos apsauga visų pirma priklauso nuo mūsų pačių elgesio, sąmoningumo.

© Organizatorių nuotrauka

Reklama

MO muziejuje šį savaitgalį pristatomi keturi išskirtiniai kūriniai – Lietuvos garsenybių portretai, sukurti iš mūsų šalies miškuose, Tailando pakrantėse ir kitose gamtos vietose rastų plastiko atliekų. Taip menininkai Rolandas Žigonis ir Algis Kriščiūnas bei atliekų tvarkymo įmonė „Žalvaris“ tikisi atkreipti visuomenės dėmesį į besaikį plastiko vartojimą ir taršą.

„Keliaudamas Tailande ir Indonezijoje pamačiau kraupią situaciją, kai vandenynas tiesiog skęsta plastike. Supratau, kad galiu imtis kūrybos ir joje integruoti žinią apie tai. Visuomenės dėmesys šiai problemai yra nepakankamas, mūsų akis nebekliūva už šiukšlės miške ar kamštelio, išplauto iš vandens“,– teigia R. Žigonis.

Prisidėti prie idėjos įgyvendinimo menininkas pasiūlė žinomam fotografui ir dailininkui A. Kriščiūnui.

Keturių paveikslų ciklas „HolyTrash“ su šiuolaikinėmis Lietuvos žvaigždėmis– Andriumi Mamontovu, Juste Arlauskaite-Jazzu, Justinu Jaručiu ir Agne Jagelavičiūte– pristatomas rugsėjo 14-15 d. MO Muziejuje, „Smart POP-UP“renginyje, keliančiame diskusijas apie vartojimą ir buriančiame atsakingus prekinius ženklus.

„Norėjome įdėti trikdį į meno kūrinį, sukrėsti. Tai – tarsi analogija, primenanti, kad ir plastiko šiukšlė gamtoje yra trikdis, tik mes jo nebematome. Taip gimė mintis „sušiukšlinti“ Algio paveikslus“, – sako R. Žigonis.

Unikalų Lietuvoje projektą palaiko ir remia didžiausia šalyje pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymo įmonė„Žalvaris“. Pasak jos direktoriaus VitoldoSapožnikovo, „Žalvario“ vertybinis pagrindas – aplinkosauga, todėl bet koks veiksmas, skatinantis visuomenę vartoti atsakingiau, nešiukšlinti, kurti mažiau taršos, yra labai svarbus ir sveikintinas.

Reklama

„Aplinkos apsauga visų pirma priklauso nuo mūsų pačių elgesio, sąmoningumo. Nuolat ieškome naujų būdų skatinti meilę gamtai ir jos išsaugojimą ateities kartoms. Labai gerai, jei tai sukrečia, atkreipia dėmesį, priverčia susimąstyti, nes tik taip spėsime sureaguoti šiandien, neatidėliodami atsakingo elgesio ateičiai“, –sako V.Sapožnikovas.

Jo teigimu, nors surenkamo plastiko kiekiai kasmet auga, jo vartojimas auga dar greičiau, o tai reiškia kiekvienais metais didėjantį gamtos užterštumą.

„Augant ekonomikai, pragyvenimo lygiui, natūralu, kad žmonės vartoja daugiau. Tai reiškia daugiau pakuočių, daugiau naujų produktų ir galiausiai – daugiau atliekų. Turime atsižvelgti į šias tendencijas ir savo sąmoningumą auginti lygiagrečiai ekonominiam augimui.

Lietuvoje, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, situacija nėra itin prasta – žmonės nori rūšiuoti, todėl vis dar turime sąlyginai švarius ežerus ir upes. Tačiau turime žengti dar toliau: atsisakyti perteklinio plastiko vartojimo ir tiesiog išmokti nebešiukšlinti“, – sako „Žalvario“ direktorius.

Pirmas paveikslų “HolyTrash" pristatymas įvyks MO muziejuje rugsėjo 14-15 dienomis, vėliau darbai bus eksponuojami kitose erdvėse.

„Norime, kad paveikslai tarsi pradėtų „gyventi savo gyvenimą“ ir taip, skleisdami žinią apie plastiko taršą, keliautų po įvairias viešąsias erdves“, –teigia R. Žigonis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Seimui pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siūloma jau šių metų pabaigoje išslaptinti užregistruotų,...

Siūloma paviešinti KGB bendradarbius nuotrauka, foto

Lietuvos sveikatingumo klubų asociacija įspėja, kad mažesni sporto klubai užsidarys, jeigu...

Sporto klubai nori 20 mln. eurų valstybės paramos nuotrauka, foto

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nutarė, kad visi į Lietuvą grįžtantieji ar atvykstantieji...

Vyriausybė nustatė prievolę atvykstant į Lietuvą turėti neigiamą COVID-19 testą nuotrauka, foto

Prioritetas teikiamas lauko veiklų atnaujinimui, o uždaras kultūros įstaigas būtų galima...

Premjerė: kultūros įstaigas būtų galima atverti savivaldybėse, kur mažas sergamumas nuotrauka, foto

Atvykstant į Lietuvą bus privalu turėti neigiamą testą nuotrauka, foto

COVID-19, Vyriausybė trečiadienį posėdyje nutarė, kad visi į Lietuvą grįžtantieji ar atvykstantieji...

Siūloma paviešinti KGB bendradarbius nuotrauka, foto

Lietuva, Seimui pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siūloma jau šių metų pabaigoje išslaptinti užregistruotų,...

R. Stonys ir dar keturi asmenys įtariami dėl stambaus masto PVM sukčiavimo nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) trečiadienį pranešė, kad energetikos srityje veikiančiam verslininkui...

Pajamų deklaravimas: ką reikia žinoti? nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šiandien gyventojai gali deklaruoti praėjusių...

Lietuva, Paskelbta prieš 22 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 22 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 56 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...