2020 m. lapkričio 25 d. 22:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Skirtingos antrojo turo TS-LKD ir LVŽS rinkimų kampanijos

(1)

Skirtingos antrojo turo TS-LKD ir LVŽS rinkimų kampanijos nuotrauka, foto

© Dainiaus Labučio ir Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reklama

Dviejų daugiausiai mandatų gavusių politinių partijų lyderių pasirinktos strategijos antrojo turo rinkimų kampanijoms – skiriasi. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad partija priėmė sprendimą drausti bet kokią negatyvią reklamos kampaniją.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad jiems jokios strategijos pasirinkti net nereikėjo. Pasak jo, konservatoriai savo liberaliomis idėjomis rinkimų kampaniją daro už juos.

R. Karbauskis: mes cituosime konservatorius, štai ir viskas

R. Karbauskis Eltai sakė, kad partija nepriiminėjo naujų sprendimų antrajam rinkimų turui ir jų pozicijos išlieka tokios pat kaip ir pirmajame. R. Karbauskis atkreipia dėmesį, kad LVŽS koncentruojasi į tai, kad į antrąjį turą ateitų kuo daugiau naujų rinkėjų, kurie, R. Karbauskio įsitikinimu, balsuos už centro kairės kandidatus.

„Strategija bus tokia pat kaip ir buvo. Mes norime tęsti darbus ir rinkimai nesibaigė, jie tebevyksta. Valdančioji dauguma, kad ir kokia ji bus – ar centro kairė, ar konservatorių ir liberalų, – dar visiškai neaišku. Tai supranta ir jie, nes skaičiuoti moka. Opozicija dabar tikisi, kad rinkėjų skaičius bus ne didesnis negu atėjo pirmame ture (...), todėl mūsų pagrindinis tikslas yra prašyti žmonių ateiti į rinkimus“, – sakė R. Karbauskis.

Prieš pirmąjį rinkimų turą „valstiečių“ lyderis ne kartą teigė, kad jei piliečiai balsuos už socialdemokratus, tai jų balsas atiteks konservatoriams. Tuo tarpu prieš antrąjį rinkimų R. Karbauskis prakalbo apie dar vieną netiesioginį būdą balsuoti už konservatorius. Politikas tvirtina, kad tie piliečiai, kurie sekmadienį prie balsadėžių nepatrauks, kaip tik ir parems konservatorius kartu sustiprindami galimybę G. Landsbergio vadovaujamai partijai formuoti valdančiąją daugumą. Mat, neabejoja politikas, nedidelis rinkimų aktyvumas yra palankiausias TS-LKD.

„Mums jų net agituoti nereikia. Mes tiesiog turime išaiškinti, kad prie mažo Seimo rinkimų aktyvumo valdžia bus konservatorių. Jeigu didžioji dauguma žmonių jos nori, tokiu atveju taip ir bus. Bet mes žinome, kad didžioji žmonių dauguma to nenori“, – Eltai teigė jis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat sako, kad jų partijai rinkiminę kampaniją atlieka patys konservatoriai. Pasak R. Karbauskio, LVŽS reikia tik cituoti visuomenei konservatorių lyderių liberalias idėjas.

„Mums medžiagą rinkimams gamina jie patys. Tai šioje vietoje mes juos pačius cituosime, ir tai jokiu būdu nebus nei žeminimas, nei kas nors kita. Mes tik jų pačių citatas viešinsime, kurios yra po rinkimų pasakytos“, – sakė R. Karbauskis.

G. Landsbergis: turime aiškių signalų, kad žmonės nebenori pykčio

TS-LKD pirmininkas Eltai sakė, kad partija priėmė sprendimą drausti bet kokią negatyvią reklamos kampaniją prieš oponentus, įskaitant ir „valstiečius“.

„TS-LKD priėmė sprendimą drausti bet kokią negatyvią reklamos kampaniją. Turime labai aiškių signalų, kad žmonės nebenori pykčio, puolimo ir rietenų. Jau pirmame ture kvietėme balsuoti „už“, o ne „prieš“. Tos pačios strategijos laikysimės ir antrame ture. Manome, kad Lietuvos žmonės nusipelno politikų pagarbos, tai galioja ir konkurentams, net ir valstiečiams“, – po trečiadienį vykusio TS-LKD štabo posėdžio Eltai sakė G. Landsbergis.

M. Jastramskis: TS-LKD padarė išvadas

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas Mažvydas Jastramskis savo feisbuko paskyroje teigia, kad TS-LKD padarė išvadas po 2016 m. nesėkmės Seimo rinkimuose.

„Po teisybei, jų atotrūkis nuo antros vietos net didesnis nei 2008 metų laimėtuose Seimo rinkimuose. Ir tas nutiko neatsitiktinai. Buvo padarytos išvados. Tai konservatoriai pasiekė nurydami kaltinimus arogancija, tapdami nuosaikesniais, mažiau ieškodami priešų. Iš jų ir artimų rėmėjų retorikos beveik dingo vatnikai, pašalpiniai, populistai, provincijos“, – trečiadienį savo feisbuko paskyroje teigia M. Jastramskis.

Anot jo, koregavosi ir TS-LKD ideologija.

„Partija judėjo centro link, reaguodama ir į rinkėjus, ir valstybės problemas: pajamų nelygybę, socialinę atskirtį, švietimą, viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus. Lanksčiai žiūrėta į koalicijos partnerius. Savo ambicijas į šoną patraukė net lyderis, atidavęs pirmą vietą sąraše ir premjero šansą Šimonytei. Visa tai davė ryškų rezultatą. Konservatoriai pirmą kartą nuo 1996 metų surinko tiek daug balsų“, – teigia jis.

A. Perednis: LVŽS asocijuojasi su visažinyste

Žurnalistas Aurimas Perednis teigia, kad tarp LVŽS ir TS-LKD partijų įvyko rokiruotė. Anot jo, arogancijos vaidmenį iš konservatorių šiuose rinkimuose perėmė „valstiečiai“.

„Iš karto sakau: nežinau atsakymo, tai tik subjektyvi versija, paremta bendravimu su žmonėmis. Neapleidžia nuojauta, kad rinkimų rezultatai – bausmė už aroganciją. Konservatoriai padarė išvadas po 2016 metų rinkimų ir dabar rodo nuosaikumą, kuklumą, tarimąsi, o valstiečiai asocijuojasi su visažinyste, kategoriškumu, nesitarimu. Tas „mes žinom geriau“ ilgainiui žmonėms įkyri ir tampa atgrasus. Ir net mosteltos išmokos prieš rinkimus nepadeda. Kaip sakė šiandien eteryje viena klausytoja, kalbėti su žmonėmis reikia su meile, ne iš jėgos, galios, spaudimo ar gąsdinimo pozicijų“, – trečiadienį savo feisbuko paskyroje rašė A. Perednis.

Paulina Levickytė (ELTA)

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Taigi

2020-10-16   10:59

IP: 185.11.26.161

Patys tikrieji kurie nesireklamuoja Lansdbergio svainis pareklamavo žodžius ką žadate su tauta daryti , gėda lysk geriau į būdą

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Ketvirtadienio naktį eismo sąlygas sunkins plikledis, įspėja Automobilių kelių direkcija.

Kelininkai įspėja: naktį laukite plikledžio nuotrauka, foto

Registrų centrui nuo spalio pradėjus taikyti naujus įkainius, išaugo mokesčiai, ypač...

Mažinami mokesčiai už paveldimą ar dovanojamą turtą nuotrauka, foto

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį pratęsė karantiną iki gruodžio 17 dienos, nuo gruodžio...

Karantinas pratęstas iki gruodžio 17 dienos nuotrauka, foto

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad karantinas neveikia tiek, kiek...

A. Veryga: karantino efektas turėtų atsiskleisti tik šios savaitės pabaigoje nuotrauka, foto

„Atostogų parką“ įkūrusių verslininkų įžūlumui nėra ribų – baseinai veikia ir per karantiną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos...

Mirė Diego Maradona nuotrauka, foto

In Memoriam, Argentinos futbole – gedulas. Pranešama, kad eidamas 61-uosius metus mirė legendinis šios...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Klaipėda, Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Mirė Diego Maradona

(papildyta)

In Memoriam, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...