2020 m. gruodžio 5 d. 13:36 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Simoną Gentvilą siūlys į aplinkos apsaugos ministrus

(7)

Simoną Gentvilą siūlys į aplinkos apsaugos ministrus nuotrauka, foto

Simonas Gentvilas

© Stasio Žumbio nuotr.

Reklama

Liberalų sąjūdis ketina siekti trijų postų Vyriausybėje – į ekonomikos ir inovacijų ministrus siūlys Kauno mero patarėją Simoną Kairį, o į aplinkos apsaugos – partijos pirmininkės pavaduotoją Simoną Gentvilą, švietimo ministro kandidato partija neatskleidžia.

Be kita ko, į Seimo pirmininko poziciją bus siūloma liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Pirmas prioritetas – Seimo pirmininko postas“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė S. Gentvilas.

„Visų pirma dėl ekonomikos ministro, tai S. Kairys, jis buvo įvardytas prieš rinkimus, jis yra ir mūsų kultūros politikos pranešėjas. Šiandien apie Kultūros ministeriją mažai kas kalba, bet tai yra žmogus, kuris galėtų į abu postus pretenduoti. Kas liečia švietimo ministrą, (...) sfera reikalauja labai didelio finansavimo, kad būtų galima daryti ilgalaikes reformas. Mes negalime kaip mažesnieji partneriai įžengti į Švietimo ministeriją be konservatorių užnugario“, – kalbėjo politikas.

„Aš jau antri rinkimai esu nominuojamas į šešėlinį aplinkos apsaugos ministro postą, (...) tai – natūralu, kad aš pretenduočiau“, – pridūrė jis.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen, spaudos konferencijoje dalyvavusi nuotoliniu būdu, teigė, kad naujai valdžiai svarbiausia bus „kuo sklandžiau perimti tuos darbus, kurie labiausiai buksuoja, kurie yra svarbiausi, be kurių neįsivaizduojame ėjimo į priekį“.

Reklama

„Tai – sveikatos sistemos situacija, kuri kasdien darosi vis sudėtingesnė, ir, žinoma, įvertinimas mūsų finansinės sveikatos“, – komentavo ji.

Politikė taip pat akcentavo būtinybę susitarti dėl esminių pokyčių švietimo srityje.

„Manau, kad prie nacionalinio susitarimo bus būtina grįžti. Na, kalbant apie konkrečius darbus, manome, kad būtina didinti finansavimą, kuris pasiektų kiekvieną mokinį ar studentą. (...) Kitas punktas, kuris mums labai svarbus, kad neformalusis krepšelis pasiektų kuo didesnį vaikų skaičių. Esame užsibrėžę labai konkretų skaičių – 85 proc. iki kadencijos pabaigos“, – kalbėjo.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Trakų rajono merė, Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotoja Edita Rudelienė teigė, kad liberalams itin svarbi regionų politika.

„Mums svarbus savivaldos savarankiškumas. (...) Mes kalbėtume apie žemių funkcijų perdavimą, biudžetų formavimo klausimus, bedarbių klausimus, skolinimosi limitus, nes šiandien, kai savivaldybės negali pasiskolinti, o tai sudaro labai mažą procentą viso valstybės biudžeto, tai nėra gerai“, – teigė ji.

Su Laisvės partija mato „ilgą meilės istoriją“

Reklama

S. Gentvilas teigė nematantis problemų dėl koalicijos tariantis su Laisvės partija. Pasak politiko, daugiausia klausimų gali kilti patiems konservatoriams, ieškant sutarimo partijos viduje.

„Aš nematau mums problemos su Laisvės partija, tariantis dėl koalicinės sutarties. (...) Skirtumai tarp mūsų buvo labiau asmenybės, bet ne politinės programos. Žvelgdamas į priekį, aš manau, bus didesnis iššūkis konservatoriams susitarti viduje, kuris flangas formuos jų politiką šioje kadencijoje – ar liberalusis, ar krikdemiškas“, – komentavo jis.

„Su Laisvės partija matau ilgą meilės istoriją, kuri tęsis toliau. Man atrodo, kažkuria prasme liberalų rinkėjui labai pasisekė“, – pridūrė S. Gentvilas.

Pasak Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojo, kovojant su pandemija šiuo metu itin svarbu kuo daugiau kalbėtis su visuomene.

„Ką reikia greitai pasakyti, virusas yra tarp mūsų, reikia kalbėti su visuomene. Pavasarį buvo „Koronastop“ milžiniška kampanija, šiandien esame kelis kartus didesnėje antrojoje bangoje, tačiau visuomenės informavimas yra bent keletą kartų mažesnis per Vyriausybės prizmę, viešuosius ryšius, nėra investuojama į tai. Ir tai yra blogai, nes visuomenė priima skeptiškiau šitą dalyką“, – kalbėjo jis.

„Prisiminkime vieną iš strateginių klaidų, aš sakyčiau, kovą, balandį tribūną užėmė Aurelijus Veryga. Tuo metu pagal sociologines apklausas jis buvo, kaip bevertinsime, nepopuliariausias Lietuvoje politikas, tik po to pakilo jo reitingas.

Reklama

Dalies visuomenės net ir teisingi A. Verygos pasisakymai buvo automatiškai atmetami, nes žmonės neturėjo pasitikėjimo kredito. Tai rodo, kad neturime suteikti politikams tribūnos tokiais momentais, o turime pasikliauti profesionalais“, – pridūrė politikas.

Lenkija – strateginis partneris, tačiau yra „bet“

Anot Liberalų sąjūdžio, Lenkija yra viena svarbiausių Lietuvos strateginių partnerių tiek Europos Sąjungoje, tiek NATO, tačiau šios šalies problemų negalima ignoruoti.

„Turime vieną „bet“, bet labai stiprų „bet“. Mes negalime pateisinti teismų perėmimo, negalime pateisinti žiniasklaidos cenzūros, negalime pateisinti kai kurių pažeidimų prieš žmogaus teises ir demokratinius principus, kurie jau ES mastu įvardyti, vien dėl to, kad Lenkija yra strateginis Lietuvos partneris“, – kalbėjo S. Gentvilas.

„Mes turime užtikrinti, kad Lenkijoje būtų gyvybinga ir žiniasklaida, ir opozicija, ir gerbiamos žmonių teisės“, – pridūrė jis.

Iki šiol opozicijoje buvę liberalai rinkimuose iškovojo 13 mandatų ir dalyvauja derybose dėl centro dešinės valdančiosios koalicijos su rinkimus laimėjusiais Tėvynes sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais ir Laisvės partija.

Reklama

Konservatoriai Seimo rinkimuose iškovojo 50 mandatų, Laisvės partija – 11. Šios jėgos turėtų 74 narių daugumą Seime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Konservantas

2020-10-26   23:24

IP: 85.232.138.203

Abiems: "Ne tau, Martynai, mėlynas dangus."

Dux

2020-10-26   21:20

IP: 185.11.26.161

Nesveikas karjeristas

Masiulininkai

2020-10-26   18:47

IP: 78.62.147.40

Liberalų dėžutininkai - tėvas ir sūnus Gentvilai s senokai siekia Lietuvos miškų. Imigrantų gauso, vienalyčių santuokų, lietuvių kalbos išstūmimo iš viešumos, kvaišalų legalizavimo ir alaus, alaus, alaus...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Artimiausiomis dienomis žymesnių permainų nenumatoma, laikysis apniukę orai, šilumą blaškys smarkaus vėjo...

Trumpam sugrįžusią šilumą blaškys žvarbūs vėjai nuotrauka, foto

Šiauliuose pradėjo tvyroti kalėdinė atmosfera – praeivių akis jau džiugina ir švenčių...

Šiauliuose Kalėdų eglė įžiebta paslapčia nuotrauka, foto

Jau bėga paskutinės dienos, kai į užsienį išsiųstos kalėdinės siuntos dar gali...

Lietuvos paštas ragina nedelsti ir kalėdines siuntas išsiųsti kuo greičiau nuotrauka, foto

Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos penktadienio pavakarę buvo daugiausia sausos, vietomis su...

Naktį vietomis gali būti slidu, eismo sąlygas sunkins gūsingas vėjas nuotrauka, foto

Palanga nelaukia: visi moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo pirmadienio Palangoje moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu, pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Kalėdinė „dovana“ vairuotojams – nauji greičio matuokliai nuotrauka, foto

Automobiliai, Vairuotojų laukia staigmena – jau netrukus skirtingose Lietuvos vietose pradės veikti beveik...

Trumpam sugrįžusią šilumą blaškys žvarbūs vėjai nuotrauka, foto

Lietuva, Artimiausiomis dienomis žymesnių permainų nenumatoma, laikysis apniukę orai, šilumą blaškys smarkaus vėjo...

Šiauliuose Kalėdų eglė įžiebta paslapčia nuotrauka, foto

Lietuva, Šiauliuose pradėjo tvyroti kalėdinė atmosfera – praeivių akis jau džiugina ir švenčių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...