2020 m. liepos 2 d. 08:49 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Seime inicijuojamas Dalios Grybauskaitės ir KGB ryšių tyrimas

(22)

2020-02-07, 15:44

Seimo nario Naglio Puteikio pranešimas

Seime inicijuojamas Dalios Grybauskaitės ir KGB ryšių tyrimas nuotrauka, foto

© Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja G. Barysaitė)

Reklama

„Taip, aš ten mokiausi“, – paklausta, ar iš tiesų mokėsi KGB mokykloje, žinomam režisieriui Donatui Ulvydui asmeninio pokalbio metu atsakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kai jis apie Prezidentę kūrė dokumentinį filmą „Valstybės paslaptis“. Šį faktą pats režisierius patvirtino lankydamasis Andriaus Tapino laidoje „Laikykitės ten“.

Vasario 6 d. Seime, specialiosios spaudos konferencijos metu, Seimo narys, Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininkas Naglis Puteikis, jo pavaduotojas Kristupas Krivickas ir Vilniaus skyriaus vadovė Rūta Janutienė visuomenei paskelbė ir paviešino filmuotus kadrus, kuriuose ir užfiksuotas režisieriaus liudijimas.

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip žinomas režisierius Donatas Ulvydas atpasakoja asmeninio pokalbio su Prezidente aplinkybes ir prisimena, kaip prieš keletą mėnesių jis Prezidentės paprašė prieš filmavimo kamerą pakomentuoti „tulpių“ pašto skandalą, o ši tuomet atsakiusi, kad nėra ką čia daugiau komentuoti. „Taip, tai mano elektroninio pašto adresas, ir nėra ką čia daugiau komentuoti“, – tuomet jam atsakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Tada režisierius pasiteiravo, kaip ji pakomentuotų įtarimus, kad bendradarbiavo su KGB ir mokėsi KBG mokykloje. „Taip, aš ten mokiausi, ir čia irgi nėra ką daugiau komentuoti“, – tuomet esą nukirto D. Grybauskaitė.

„Prezidento rinkimų įstatymas aiškiai įpareigoja kandidatus dar iki įregistravimo pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) duomenis apie savo mokslus SSRS ar buvusių sovietinių respublikų NKVD, NKGB, MGB, KGB mokyklose. Nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės, kai du kartus kandidatavo Prezidento rinkimuose, Prezidentė galimai padarė esminį Prezidento rinkimų įstatymų pažeidimą“, – sakė R. Janutienė.

„Šiandien pat inicijuosiu specialiosios tyrimų komisijos sudarymą Seime. Tyrimo tikslas – nustatyti visas su šiuo naujausiu liudijimu susijusias aplinkybes ir įvertinti, ar Prezidentė D. Grybauskaitė iš tiesų mokėsi KGB mokykloje, jeigu taip – kokiais metais, kokiame mieste, ar ją baigė, ar vykdė KGB užduotis, kokias, kieno atžvilgiu ir t. t. Ar nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės Prezidentė padarė esminį rinkimų įstatymo pažeidimą? Liudyti specialiajai Seimo komisijai bus kviečiama ir pati Prezidentė D. Grybauskaitė, ir jos prisipažinimą girdėję bei apie jį prabilę asmenys“, – sakė N. Puteikis.

Pats režisierius D. Ulvydas reaguodamas į spaudos konferencijos metu paskelbtą jo liudijimą savo „Facebook“ profilyje ėmė išsisukinėti ir neigti savo paties pasakytus žodžius. Esą jis duodamas interviu A. Tapino laidoje suklydo ir susipainiojo tarp faktinės realybės ir gandų.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja G. Barysaitė)

Jeigu bus iškviesti liudyti Seimo komisijai, tiek režisierius D. Ulvydas, tiek žurnalistas A. Tapinas, tiek pati Prezidentė D. Grybauskaitė privalės atvykti ir atsakyti į visus klausimus žinodami, kad už melagingus parodymus jiems grės baudžiamoji atsakomybė.

„Vakarų Europos demokratijos turi patirties tirti ir teisiškai vertinti jau baigusių kadenciją prezidentų nuslėptus nusikaltimus, nusižengimus, Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas nenumato senaties jo 3 str. reikalavimui. Todėl, kreipdamiesi į Seimą, mes reikalaujame ištirti visas D. Grybauskaitės galimo mokymosi KGB mokykloje aplinkybes, apklausti D. Grybauskaitę, D. Ulvydą, kitus filmo kūrėjus, išreikalauti nemontuotą medžiagą, apklausti iki šiol apie galimą D. Grybauskaitės ryšį su užsienio specialiosiomis tarnybomis liudijusius asmenis, kreiptis į Lietuvos specialiąsias tarnybas ir į Konstitucinį Teismą, kuris išaiškintų, kaip dera taikyti Prezidento įstatymo 3 str. normą. Prieš įstatymą visi Lietuvos piliečiai yra lygūs. Jeigu D. Grybauskaitė pažeidė įstatymą ir neteisėtai kandidatavo į aukščiausią valstybės postą, tai turi būti teisiškai įvertinta“, – kalbėjo R. Janutienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

taip

2020-02-10   18:12

IP: 85.232.128.55

traukinys jau toli saukstai po pietu

Vaje vaje

2020-02-10   15:30

IP: 78.62.16.23

KGBistų laikraštis ieško kgbistų.

Na, nežinau,ts.

2020-02-10   05:52

IP: 88.119.117.175

Jeigu Dievulis nori ką nubausti- pirmiausia atima protą. O, kai jo ir taip buvo maža- belieka pezėti absoliučius niekus.Ponai, sėdėkit ir smirdėkit- jums visiems iki Grybauskaitės , kaip varlei iki jaučio. Gaila į jus žiūrėti- esat apgailėtini. Aš taip galvoju.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Nuo liepos pradžios kultūros, pramogų ir sporto renginiuose gali dalyvauti daugiau žiūrovų...

Renginiuose leidžiama daugiau žiūrovų, tačiau organizatoriai proveržio dar nelaukia nuotrauka, foto

Net dešimtmetį biblioteką stačiusiai Kretingos rajono savivaldybei amžina statyba gresia tapti ir...

Dar vieno baseino statybos užstrigo – rangovas dar ir broko paliko nuotrauka, foto

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė nepradėti tyrimo dėl Seimo narės...

Etikos sargai netirs žodžių apie „patologišką melagį“ nuotrauka, foto

Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas šiandien paskelbė azoto dioksido (NO2) koncentracijos duomenis Kaune...

Paskelbti Klaipėdos ir kitų didžiųjų miestų azoto dioksido koncentracijos duomenys nuotrauka, foto

Gauta virš 400 skundų apie taršą Klaipėdos mieste nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš dvi savaites pristatyta pirmoji Lietuvoje blogų kvapų registravimo platforma –  www.klaipedoskvapas.lt...

Kol kas neoficialu: Š. Jasikevičius treniruos „Barceloną“ nuotrauka, foto

Sportas, Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius paliks Lietuvą ir kelsis į Ispaniją. Graikų...

Renginiuose leidžiama daugiau žiūrovų, tačiau organizatoriai proveržio dar nelaukia nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo liepos pradžios kultūros, pramogų ir sporto renginiuose gali dalyvauti daugiau žiūrovų...

Ką ketvirtadienį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai, 11-13 val. edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9a) rengiami nemokami nuotoliniai skaitmeninio...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...