2021 m. sausio 17 d. 14:52 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Seimas ragina užkirsti kelią Rusijos siekiams nuspręsti Baltarusijos ateitį

Seimas ragina užkirsti kelią Rusijos siekiams nuspręsti Baltarusijos ateitį nuotrauka, foto

© Pixabay.com nuotr.

Reklama

Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria ragina tarptautinę bendruomenę reaguoti į įvykius Baltarusijoje ir užkirsti kelią Rusijai lemti šios šalies politikos kryptį.

Už tokią rezoliuciją vienbalsiai buvo 91 Seimo narys. Tarp jos teikėjų – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir beveik visų Seimo parlamentinių frakcijų atstovai.

Valdantiesiems priklausančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime nariai nedalyvavo balsavime, nes, anot partijos lyderio europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio, „turime ne teisti kaimynus, o skatinti dialogą“.

Rezoliucija Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka įvardijamas neteisėtu vadovu, tarptautinė bendruomenė raginama bet kokius jo veiksmus siekiant sudaryti naujus susitarimus su Rusija vertinti kaip nusikaltimą prieš tautą, de facto šalies aneksiją.

Rusijos reikalaujama nesikišti į Baltarusijos vidaus ir užsienio politiką, o tuo atveju, jei bus bandoma „prieš baltarusių tautos valią apriboti šalies suverenitetą“, taikyti papildomas sankcijas Rusijai bei Baltarusijos režimo atstovams.

Taip pat tarptautinė bendruomenė raginama pasiūlyti baltarusių tautai ir jos teisėtiems atstovams įvairias politines, ekonominės, finansinės, vizų palengvinimo ir kitokias pagalbos priemones.

Reklama

Rezoliuciją pristatęs konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad Lietuva turi paskatinti tarptautinę bendruomenę reaguoti į įvykius Baltarusijoje.

„Situacija šalies viduje nė kiek nepagerėjo: smurtas, kraujas, jokio dialogo ir kas dar blogiau – šiuo metu A. Lukašenka iš esmės baigia parduoti savo šalį, baigiamos derybos su Rusija dėl paskutinių sąjunginės sutarties straipsnių, po kurių iš šalies neliks nieko – tik butaforinė valstybė su keliomis iškabomis užsienyje, mes to negalime leisti“, – kalbėjo konservatorius.

„Bet kokie tarptautiniai susitarimai, kurie apribos Baltarusijos suverenitetą, yra niekiniai, yra nusikaltimas prieš baltarusių tautą, negali būti tarptautinės bendruomenės pripažįstami, tai yra de facto šalies aneksija“, – pažymėjo Ž. Pavilionis.

Valdantiesiems priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga balsavime nedalyvavo, rezoliuciją pavadino „politinių dividendų ieškojimu“.

„Akivaizdu, kad ši rezoliucija yra politinių dividendų ieškojimas kai kurių politikų, ypač tų, kurie balotiruojasi užsienio lietuvių apygardose. Apskritai esame įsitikinę, kad santykiuose su kaimynais reikia vykdyti lankstesnę politiką, dialogo politiką, o ne savo pozicijos primetimo ir tuo pačiu būsimo bendradarbiavimo tiltų deginimo“, – partijos pranešime cituojamas jos vadovas V. Tomaševskis.

Baltarusiją jau mėnesį krečia protestai nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Reklama

Kilę masiniai protestai šalyje malšinami jėga, Europos Sąjunga svarsto įvesti sankcijas už smurtą ir rinkimų klastojimą atsakingiems režimo pareigūnams.

Žymos: baltarusija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) mini 30-ąsias pajėgų įkūrimo...

Krašto apsaugos savanorių pajėgų 30-ųjų metinių proga – virtuali rikiuotė nuotrauka, foto

Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

SE, "Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Astai Pilypaitei – 50: apie sustoti privertusią ligą, mylimojo staigmenas ir viltis dėl vaikų ateities nuotrauka, foto

Žmonės, Kad sausio 16-ąją į 50-metį įžengusi Asta Pilypaitė taps dainininke, nujausti buvo...

Koronavirusą svarsto įtraukti į profesinių ligų sąrašą: susrigęs asmuo galėtų tikėtis socialinio draudimo išmokos nuotrauka, foto

Sveikata, „Mes šiuo metu esame kreipęsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...