2020 m. spalio 25 d. 04:45 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Šalies bendrajame plane Klaipėda pasigedo svarbių punktų

(1)

Šalies bendrajame plane Klaipėda pasigedo svarbių punktų nuotrauka, foto

NORAS. Siūloma numatyti, kad tarši krova iškeliama iš Klaipėdos miesto centrinės dalies ir gyvenamųjų teritorijų gretimybės.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Iki spalio 5 dienos savivaldybės gali teikti pasiūlymus Lietuvos Respublikos teritorijos bendrajam planui. Klaipėdos miestas siūlys tikslinti kai kuriuos sprendinius, susijusius su uosto vystymo perspektyvomis ir miesto raida.

Trečiadienį vykusiame Savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje daugiausia aistrų sukėlė siūlymai dėl išorinio uosto. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė atkreipė dėmesį, kad pagrindiniai pasiūlymai susiję su uosto plėtra, nes "miestas matomas visos Lietuvos aplinkoje kaip regiono lyderis, susijęs su jūrinių technologijų plėtra".

"Su tuo susijusi ir problematika. Uosto plėtra numatoma iki 2030 metų dvigubai didinant krovą, o miestui svarbūs infrastruktūros sprendimai atidedami vėlesniems metams, pavyzdžiui, Pietinio aplinkkelio įgyvendinimas pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos parengtą programą numatomas tik iki 2035 m., Šiaurinis įvažiavimas siejamas tik su išorinio uosto įrengimu, sprendiniuose centrinis įvažiavimas visai nepaminėtas, geležinkelio aplinkkelio įgyvendinimui numatoma parengti galimybių studiją iki 2030 m. ir panašiai", - pažymėjo M. Černiūtė-Amšiejienė.

Seimo patvirtintoje koncepcijoje numatytos galimybės vystyti išorinį giliavandenį uostą tiek Būtingėje, tiek Melnragėje.

Klaipėdos politikai rinkosi iš trijų galimų alternatyvų, bet balsų dauguma nuspręsta teikti siūlymą LR bendrajame plane nurodyti, kad tik įgyvendinus jūrų uosto plėtrai būtinas ir su uosto poveikio aplinkai mažinimu susijusias priemones, numatytas dalykinių sąlygų sąvado įgyvendinimo programoje bei išeikvojus plėtros galimybes pietinėje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto dalyje, būtų pradedama planuoti plėtra išoriniame uoste.

Taip pat prašoma tikslinti kitus svarbius sprendinius: įtraukti centrinį automobilių transporto koridorių į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, kuris iki šiol yra neužbaigtas, taip pat Jakų žiedo rekonstravimo užbaigimo sprendinį.

Reklama

Siūloma numatyti, kad tarši krova iškeliama iš Klaipėdos miesto centrinės dalies ir gyvenamųjų teritorijų gretimybės, patikslinti, kad kuriama nauja pramoninė teritorija su prieiga prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bus už Klaipėdos miesto administracinės ribos, o į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą ir iš jo traukiniais gabenamų krovinių maršrutai turi būti diferencijuojami pagal uosto dalis.

UOSTAS. Dauguma teikiamų pasiūlymų susiję su uosto veikla. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Be to, siūloma patikslinti, kad dėl šiaurinės stoties įrengimo reikia nagrinėti teritorijas už Klaipėdos miesto ribų ir saugoti esamą Girulių mišką, numatyti mažųjų ir pramoginių laivų uostelio įrengimą pietinėje Klaipėdos miesto dalyje, už Kairių gatvės, numatyti, kad inžinerinės krantotvarkos priemonės turi būti taikomos esamai erozijai stabdyti ir nuo galimos erozijos saugoti ne tik gyvenamuosius būstus, bet ir Klaipėdos miesto poilsio zonas bei paplūdimius.

Sykiu prašoma patikslinti Palangos oro uosto statusą, nurodant, kad jis yra tarptautinio lygmens susisiekimo paslaugas teikiantis objektas ir papildyti sprendinius sporto infrastruktūros objektais - nurodyti Klaipėdos mieste regioninį sporto kompleksą su futbolo stadionu, kuriam miestas jau yra numatęs vietą ir parengęs galimybių studiją. Taip pat norima, kad šalies bendrajame plane atsispindėtų ir kapinių plėtra.

"Praėjusį penktadienį buvo pristatymas regiono savivaldybėms, dalis pasiūlymų išsakyta žodžiu. Jau paskelbta apie 600 pakeitimų. Mūsų pasiūlymų teikimas yra labai svarbus", - akcentavo M. Černiūtė-Amšiejienė.

Reklama

Pagal Lietuvos Respublikos bendrojo plano sprendinius bus planuojama šalies raida ateinančiam dešimtmečiui. Konkretizuoti plano sprendiniai numatomi laikotarpiui iki 2030 m., o vystymosi kryptys ir koncepcija - iki 2050 metų.

„Siekiame, kad pirmiausia būtų patikslinti sprendiniai, susiję su bendra Klaipėdos miesto raida ir atspindėtų miesto lūkesčius valstybinio lygmens dokumentuose, šiuo atveju – nacionaliniame bendrajame plane. Žinoma, uosto vystymo perspektyvos bei jų sąlytis su miesto raida yra aktualiausias ir jautriausias klausimas – šitame kontekste mes neabejotinai visada esame miesto ir miestiečių pusėje, tuo pat metu neneigdami uosto svarbos valstybei ir miesto gyvenimui. Tačiau ta raida neturi užgožti miesto raidos perspektyvų ir nekelti nė menkiausios grėsmės miestiečių gyvenimo kokybei, tiek šiandien, tiek ateityje“, – komentavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Proveržis

2020-09-30   23:08

IP: 185.11.26.161

Nu va gal futbolo stadijoną iki 2050 pastatys

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kaip ir visoje ES, Lietuvoje bus atšauktas...

Laikrodžio rodyklę pasuksime viena valanda atgal nuotrauka, foto

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius izoliuojasi po kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu...

Po kontakto Linas Linkevičius izoliuojasi nuotrauka, foto

Sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys galės susitrumpinti izoliacijos trukmę, penktadienį pranešė Sveikatos...

Sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys galės susitrumpinti izoliacijos trukmę nuotrauka, foto

Aplinkos ministerijoje, besibaigiant ministro Kęstučio Mažeikos kadencijai, ruošiamas prieštaringas projektas – Lietuvos...

Aplinkos ministerijoje – prieštaringas projektas: tarp saugomų teritorijų gali iškilti „Minijos naftos“ bokšteliai nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (650) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Tęsiame pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar...

Du Klaipėdos advokatai kaltinami melu nuotrauka, foto

Kriminalai, Baigus tirti iš skandalingosios teisėjų korupcijos bylos išskirtą atskirą baudžiamąją...

Koronavirusas įsisuko ir į Seimą nuotrauka, foto

COVID-19, Koronavirusu užsikrėtė Seimo narys Valerijus Simulikas, antradienį dalyvavęs Seimo posėdyje. Lietuvos valstiečių...

COVID-19 užsikrėtė Andrius Tapinas nuotrauka, foto

COVID-19, Šeštadienio vakarą žinomas visuomenės veikėjas, žurnalistas Andrius Tapinas savo feisbuko paskyroje paskelbė,...

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 10 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...