2021 m. sausio 16 d. 08:30 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Rusija pažėrė kaltinimų Gitanui Nausėdai

(5)

Rusija pažėrė kaltinimų Gitanui Nausėdai nuotrauka, foto

© EPA-ELTA asociatyvi nuotr.

Reklama

Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos kaltinimai Maskvai, jog ši mėgina perrašinėti istoriją, yra „netinkami ir ciniški“.

Per spaudos konferenciją URM atstovė Marija Zacharova sakė, kad Maskva jau ne kartą kritikavo „Baltijos šalių politikų mėginimus klastoti XX amžiaus istorijos įvykius, mėginimus primesti savo angažuotą požiūrį, pagrįstą pagarsėjusia tariamos „sovietinės okupacijos“ koncepcija“.

M. Zacharova pridūrė, kad G. Nausėda naujų tokio pobūdžio „nedraugiškų išpuolių“ atliko per neseniai Briuselyje vykusį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą.

„Manome, kad kaltinimai Rusijai „istoriniu revizionizmu“ iš valstybės, nuosekliai stumiančios vadinamųjų „miško brolių“, kurių daugelis tiesiogiai bendradarbiavo su naciais, heroizavimo liniją, vadovo lūpų yra netinkami, ciniški ir amoralūs“, – kalbėjo URM atstovė.

M. Zacharova sakė apgailestaujanti, kad Lietuvoje „vadovaujamasi fobijomis“, užuot stengusis gerinti dvišalius ryšius su Rusija..

Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charles'io Michelio (Šarlio Mišelio) atstovas Barendas Leytsas (Barendas Leitsas) anksčiau sakė, kad per ES viršūnių susitikimą Lietuvos prezidento siūlymu buvo aptartas klausimas dėl Rusijos pastangų perrašinėti istoriją.

Reklama

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjus) kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais ketvirtadienį pasmerkė Rusijos bandymus perrašyti istoriją, siekiant pateisinti Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją ir aneksiją.

„Mes griežtai prieštaraujame bet kokiems Rusijos bandymams perrašyti istoriją siekiant pateisinti 1940 metų okupaciją ir Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių aneksiją“, – rašoma bendrame pareiškime.

Bendras pareiškimas paskelbtas minint Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją pasmerkusios Jungtinių Valstijų deklaracijos 80-ąsias metines.

1940 metų liepos 23 dieną JAV valstybės sekretorius Sumneris Wellesas (Samneris Velesas) paskelbė oficialų pareiškimą, kad JAV nepripažįsta Lietuvos, Latvijos ir Estijos aneksijos. Sovietinės okupacijos metu Vašingtone veikė Lietuvos ambasada.

„S. Welleso deklaracija rodo, kad jau 1940-aisiais laisvasis pasaulis pripažino sovietų veiksmus tuo, kuo tai buvo – neteisėtu prievartinės aneksijos aktu. Deja, net Antrojo pasaulinio karo pabaiga po kelerių metų neatnešė Baltijos šalims ir kitoms Rytų ir Vidurio Europos tautoms išsivadavimo, bet atnešė represijas ir persekiojimą“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Keturių ministrų pareiškime taip pat pabrėžiamas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas, NATO ir amerikiečių pajėgų buvimo regione svarba.

Reklama

„Estijos, Latvijos ir Lietuvos įsipareigojimas transatlantiniam aljansui išlieka neginčijamas. Baltijos šalys vertina Jungtinių Valstijų indėlį į Europos gynybą, visų pirma palaikant reguliarų pajėgų dislokavimą Baltijos šalyse – tai yra nepaprastai svarbu atgrasant bet kokį galimą priešininką“, – rašoma keturšalėje deklaracijoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Svajokliui troliui

2020-07-24   10:59

IP: 83.171.17.205

Nėra a ten gerai. Net labai jau blogai. Chabarovske kas dedasi - didžiulis galvos skausmas nusinulinusiam vovočkai ir jo banditų gaujai. Patys rusai sako, kad senelio laukia teisemųjų suolas Hagoje.

Klp

2020-07-24   09:59

IP: 185.11.26.161

Aha pasvajokite kad rusams yra blogai,viskas ten gerai,maziau reikia ziureti jav ir Eu propaganda

E.

2020-07-24   02:27

IP: 78.57.248.175

Žodžiu, su kuo iš rusų nebendraučiau - niekas VVP nerinko ir konstitucijos naujos nepalaikė. Na, kaip ir pas mus su valstiečių karbauskinių banditais - niekas nerinko, niekas nepalaikė, o jie, pelėsiai - seimo dauguma :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

COVID-19 sergantis vilnietis, be kaukės nuėjęs į parduotuvę, nubaustas areštu, penktadienį pranešė...

COVID-19 sirgęs ir į parduotuvę be kaukės nuėjęs vyras nubaustas areštu nuotrauka, foto

Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

COVID-19 sirgęs ir į parduotuvę be kaukės nuėjęs vyras nubaustas areštu nuotrauka, foto

Lietuva, COVID-19 sergantis vilnietis, be kaukės nuėjęs į parduotuvę, nubaustas areštu, penktadienį pranešė...

Bronius Markauskas: "2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2020-ieji visų atmintyje pirmiausia išliks kaip COVID-19 metai. Mes susidūrėme su problema,...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...