2021 m. sausio 19 d. 11:53 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Po kalbų apie V. Tomaševskio šaudymą A. Valinskas kyla į ataką

(5)

2020-11-24, 08:43

Birutė Vyšniauskaitė, lrytas.lt

Po kalbų apie V. Tomaševskio šaudymą A. Valinskas kyla į ataką nuotrauka, foto

© Lrytas.lt koliažas

Reklama

Viešai pareiškęs, kad tokius kaip europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis reikėtų šaudyti, prokurorų taikiklyje atsidūręs buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas netrukus pats kreipėsi į teisėsaugą – dėl neaiškiomis aplinkybėmis užmušto šuns.

„V.Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyt šiaip jau. Po vieną per metus.

Pradėt nuo jo, nes tai yra bėda, ką jis daro“, – po tokių pramogų pasaulio žvaigždės A.Valinsko samprotavimų spalio 14-ąją televizijos laidoje kilus nemenkam skandalui Generalinė prokuratūra nutarė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos prieš kitos tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos žmogų ar jų grupę kurstymo.

Tačiau lapkričio 3 dieną kontratakavo A.Valinskas.

Garsus televizijos laidų prodiuseris ir vedėjas pačiam policijos generaliniam komisarui Renatui Požėlai įteikė pareiškimą, prašydamas išsiaiškinti, kas darosi jo įmonėje „A.Valinsko tvenkiniai“, esančioje Vilniaus rajone.

Sulaukė keistų užuominų

„Po mano kritiškų pasisakymų apie p. V.Tomaševskį ir jo vadovaujamą politinę partiją Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) mano įmonės „A.Valinsko tvenkiniai“, esančios Vilniaus r., Paberžės sen., Marijampolio k., direktorius Eduardas Šapovalovas sulaukė nevienareikšmiškų užuominų kuo greičiau apsidrausti įmonės turtą.

Reklama

Prie įmonės teritorijos po vieną, o kartais ir du kartus per dieną pradėjo lankytis įtartini automobiliai, iš kurių išlipę asmenys stebėdavo teritoriją, fotografuodavo.

Darbuotojams bandant prieiti ir pasiteirauti, ką jie čia veikia, įtartini lankytojai skubiai sėsdavo į automobilį ir nuvažiuodavo.

Vieną tokį automobilį pavyko užfiksuoti ir užregistruoti. Automobilis užfiksuotas ir apsaugos kamerų“, – pareiškime policijai tvirtino A.Valinskas.

Be to, televizijos laidų prodiuseris ir vedėjas pranešė, kad spalio 23 dieną tvenkinių teritorijoje buvo rastas negyvas ją saugojęs šuo.

Iš pradžių manyta, kad jis nunuodytas, tačiau atlikta ekspertizė parodė, kad šuo buvo užmuštas, ir dar greičiausiai suspardytas.

Šią piktadarybę galbūt įvykdžiusių asmenų vaizdo kameros neužfiksavo, nes šuo buvęs pririštas ant ilgos grandinės, o rastas toje vietoje, kurios kameros nefiksuoja.

Reklama

Buvęs Seimo pirmininkas įtaria, kad šunį užmušę asmenys, žinojo, kaip išdėstytos kameros.

Ir A.Valinskas, ir bendrovės vadovas E.Šapovalovas „Lietuvos rytui“ tvirtino, kad vietiniai gyventojai, tarp kurių dauguma – lenkai, neva draugiškai įspėję apsidrausti įmonės turtą.

Paklaustas, ar patyrė ir tiesioginių grasinimų susidoroti, E.Šapovalovas to nepatvirtino: „Tik sulaukėme patarimų geriau apdrausti turtą, o kai to ėmėmės, suradome negyvą šunį. Laboratorijoje atlikti tyrimai įrodė, kad jis buvo uždaužytas.

Dirbu čia ketverius metus, tačiau nieko panašaus nėra buvę. Kol kas pats jaučiuosi saugiai, bet įtampa kaime juntama.“

Vilniaus apskrities policijos komisariatas, atsižvelgdamas į A.Valinsko pareiškimą, pradėjo tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Prisiminė ir senus laikus

Kalbėdamas apie Generalinėje prokuratūroje jo atžvilgiu pradėtą ikiteisminį tyrimą, A.Valinskas teigė, kad jis su advokatu išaiškinimo yra kreipęsis į vienus kalbininkus, o prokurorai – į kitus.

Reklama

Paklaustas, ar su V.Tomaševskiu po savo pareiškimo nebuvo kur nors susitikęs, A.Valinskas atkirto: „Dar to betrūko? Mes nebevaikštome tais pačiais koridoriais nuo to laiko, kai sykiu padirbėjome Seime. Daugiau interesų neturime.

Kai daugiau kaip prieš dešimt metų buvau Seimo pirmininkas, jis labai įžūliai veržėsi pas mane į kabinetą po to, kai Konstitucinis teismas pateikė išaiškinimą dėl vadinamosios lenkų kortos.

Tada V.Tomaševskiui atsakiau, kad jam asmeniškai teismo sprendimo pateikti neprivalau, kad apie viską jis galės sužinoti tada, kai bus pranešta visam Seimui.“

Nekomentuos nesąmonių

Tuo metu „Lietuvos ryto“ pakalbintas V.Tomaševskis neatsakė, ar jau buvo iškviestas į Generalinę prokuratūrą apklausti.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai vadovaujantis europarlamentaras nedaugžodžiavo ir išgirdęs svarstymus, kad situacija A.Valinskui priklausančioje įmonėje ir šuns užmušimas galbūt susiję su buvusio Seimo pirmininko viešais žodžiais apie šaudymą: „Apie nesąmonės kalbėti nenoriu.“

Pasipiktinimas – ir Varšuvoje, ir Vilniuje

A.Valinsko viešas pareiškimas, jog tokius kaip V.Tomaševskis reikėtų šaudyti, sulaukė plačios reakcijos.

Reklama

Lenkijos Seimo vicepirmininkas Piotras Zgorzelskis atsiuntė laišką tuomečiam Seimo vadovui Viktorui Pranckiečiui, kuriame, be kita ko, rašė: „Mūsų šalys turi daugybę iššūkių, tiek tarpusavio santykiuose, tiek vidaus politikoje. Vienas jų yra kova su neapykantos kalba, kuri plinta visuomenėse iki šiol nematytu mastu. Tuo didesnę atsakomybę turime jausti mes, politikai, ir tuo daugiau turime iš savęs reikalauti, kaip ir iš kitų nuomonių lyderių, kurie savo teiginiais formuoja pažiūras, nuomonę ir galbūt net tam tikra prasme suteikia leidimą veikti. Todėl su liūdesiu išklausiau A.Valinsko, buvusio Lietuvos Seimo pirmininko, pareiškimą, kai jis pasakė, kad tokius politikus kaip V.Tomaševskis, kuris yra lenkams atstovaujančios LLRA-KŠS lyderis, reikėtų šaudyti.“

Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska irgi pasipiktino dėl A.Valinsko žodžių. Ji pabrėžė, kad niekam negalima grasinti mirtimi, o viešas kurstymas padaryti nusikaltimą yra baudžiamas: „Tikiuosi, kad Lietuvos visuomenė tinkamai sureaguos.“

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, jog tokie pasakymai kaip A.Valinsko viskam kenkia: „Jie kenkia mūsų visuomenei, mūsų santykiams ir, tiesą sakant, mes iki šito ėjome nuosekliai, po truputį, toleruodami tą patyčių kultūrą, kuri išbujojo tiek, kad atskiri asmenys sau leidžia tokio pobūdžio pareiškimus.“

Televizijos šuomenui negailėjo kritikos ir premjero pareigas dar einantis Saulius Skvernelis, kuris visą savo kadenciją siekė atkurti pašlijusius santykius su Lenkija: „Šis pareiškimas sukrėtė ir šokiravo, o tarptautinėje erdvėje yra pasitinkamas su didžiule nuostaba ir klausimais: kodėl tai buvo pasakyta, kaip tiksliai buvo pasakyta, ką tai reiškia? Ką tai sako pirmiausia ne tiek apie pareiškimo autorių, kiek apie šiuolaikinę Lietuvą, kurią norime matyti kaip vakarietišką, atvirą visiems ir tolerantišką.“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

oleg

2020-12-08   19:37

IP: 88.119.43.164

o vaFlinskas dar gyvas? Tokius, kaip vaflinskas reikia saudyti. Cia yra mano negativia nuomone

5

2020-11-24   13:50

IP: 86.100.99.210

as ne uz aruna !

Jonas Lietuvis

2020-11-24   09:31

IP: 78.62.150.86

Valinskas ne Lietuva -Tomaševskis ne lenkas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

„DPD Lietuva" sulaukė pranešimų apie suaktyvėjusį finansinį sukčiavimą, kai internetiniai sukčiai bando...

„DPD Lietuva" įspėja: įmonės vardu prisidengę sukčiai bando išvilioti gyventojų finansinius duomenis nuotrauka, foto

Šiandien mūsų šalies orus lems anticiklono šiaurės vakarinis pakraštys. Diena numatoma...

Gausiai iškritusį purų sniegą keis pliurzė: šils iki 5 laipsnių nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia gavusi keletą pranešimų dėl galimų skiepijimo...

Pranešimų dėl galimų skiepijimo pažeidimų gauta, tačiau juose trūko informacijos nuotrauka, foto

Vyriausybė su ekspertais pirmadienį peržiūrės karantino režimo ribojimus.

Vyriausybė su ekspertais peržiūrės karantino režimą nuotrauka, foto

Prezidentūra: iki vasaros vidurio reikia pasiekti kolektyvinį imunitetą nuo COVID-19 nuotrauka, foto

COVID-19, Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad Europos Sąjungos šalys turi sutarti dėl ambicingo...

„Novaturas“ vasarį atnaujins skrydžius į Tenerifę bei Egiptą nuotrauka, foto

Kelionės, Vienas didžiausių kelionių organizatorių Baltijos šalyse „Novaturas“ vasarį atnaujins skrydžius į...

„DPD Lietuva" įspėja: įmonės vardu prisidengę sukčiai bando išvilioti gyventojų finansinius duomenis nuotrauka, foto

Lietuva, „DPD Lietuva" sulaukė pranešimų apie suaktyvėjusį finansinį sukčiavimą, kai internetiniai sukčiai bando...

Naujoji perkėla - lakmuso popierėlis, kaip Lietuvoje vyksta statybų darbai nuotrauka, foto

Ūkis, Pagaliau, praėjus penkeriems metams, kai buvo parengtas projektas, AB "Smiltynės perkėla" pradės...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...