Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...
Lietuva
Nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio nebus
Reklama
Trečiadienį nebus sušauktas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis, kuriame būtų svarstoma, ar atsižvelgti į Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimų pažeidimų per Seimo rinkimus.
Nešaukti nenumatyto plenarinio posėdžio apsisprendė trečiadienį posėdžiavusi Seimo valdyba. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis suabejojo, ar yra surinkti visi reikiami 47 Seimo narių parašai.
Parlamento vadovas sakė turįs įtarimų, kad dokumentas gali būti suklastotas, netikras. Jo skaičiavimais, yra tik 45 Seimo narių parašai, o kai kurie yra pasirašę du kartus.
„Aš teigiu, kad šis dokumentas galimai yra suklastotas, nes yra du kartus pakartotos dvi pavardės, Tai yra surinkti tik 45 parašai. Turiu ir daugiau įtarimų, kad vakar nebuvę Seimo nariai pasirašė, paliudijo ir kolegos, kad jų nebuvo, o tie parašai yra panaudoti iš anksčiau. Visa tai suponuoja, kad dokumentas yra netikras“, – sakė V. Pranckietis.
„Galiu pasakyti Rita Tamašunienė ir Jaroslavas Narkevičius, antrame lape jie, matomai, buvo pasirašę anksčiau“, – pastebėjo V. Pranckietis.
Parlamento vadovas dėl situacijos išaiškinimo pažadėjo kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.
„Posėdžiui sušaukti pagrindo nėra, ir aš kreipsiuosi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl šitos situacijos išaiškinimo“, - sakė jis.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė Eltai yra sakiusi, kad yra surinkti visi reikalingi 47 Seimo narių parašai posėdžiui sušaukti.
„Reikalingi 47 Seimo narių parašai surinkti dėl trečiadienio Seimo plenarinio posėdžio organizavimo. Darbotvarkėje ne tik kreipimasis į KT, bet ir kiti klausimai, kuriuos Seimas nori apsvarstyti“, - Eltai antradienį sakė A. Širinskienė.
Seimo statute reglamentuota, kad nenumatytas Seimo plenarinis posėdis turi būti surengtas, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip trečdalis Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 47 tautos atstovai.
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Lietuva
Sekmadienį Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) mini 30-ąsias pajėgų įkūrimo...
Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...
Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...
SE, Paskelbta prieš 35 min.
SE, Paskelbta prieš 35 min.
Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.
SE, Paskelbta prieš 2 val.
Naujienos

Astai Pilypaitei – 50: apie sustoti privertusią...

Koronavirusą svarsto įtraukti į profesinių ligų sąrašą:...

Į ledinį vandenį - su karūna ir... (2)

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs:... (2)
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Norvegijoje užfiksuotos 23 mirtys po vakcinacijos nuo... (9)
- Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys (1)
- Saulius Budinas: Kam rūpi senjorai Klaipėdoje? (16)
- Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai (2)
- V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) (6)
- Ir Seimo pirmininkui A. Paulauskui turėtų būti...
- Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai... (26)
- Saulius Budinas: Kam rūpi senjorai Klaipėdoje? (16)
- Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo...
- Santaros klinikose COVID-19 serga 79 medikai, paskiepyti... (9)
- Norvegijoje užfiksuotos 23 mirtys po vakcinacijos nuo... (9)
- V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) (6)